Шпіци – порода дрібних собак з густою довгою шерстю, які відомі своїм інтелектом, енергійністю та вірністю господарю. Але іноді собаки стикаються з такою проблемою шкіри та шерсті як алопеція. Це захворювання може бути результатом різних факторів, від алергій до гормональних порушень. Тому у цій статті ми розглянемо особливості породи та обов’язково надамо рекомендації з догляду, щоб мінімізувати ризики випадіння шерсті.

А почнемо ми з історії, якою з нами люб’язно поділився Володимир – вже постійний клієнт мережі салонів грумінгу «V.O.G DOG» у м. Києві:

«Я не відвідував зоосалони, так як вважав це зайвими витратами. Вдома доглядав за Лаккі у вільний час, мені здавалося, що він прекрасно справлявся сам. Коли я помітив, що він почав лисіти, це було для мене справжнім шоком. Я одразу звернувся до ветеринара. В клініці провели повноцінне обстеження організму. В результаті виключили можливий гормональний збій та відправили нас додому з рекомендаціями по гігієнічному догляду та раціону харчування. Вдома я почав годувати Лаккі виключно кормом, перестав давати зі столу шматочки їжі під час вечері, придбав вітамінний комплекс, шампунь, кондиціонер та маску для зволоження шерсті, новий гребінець. Взяв за правило регулярно вичісувати шерсть, купати та сушити улюбленця феном, а не лише за допомогою рушника, і поступово стан Лаккі покращився. Так як шерсть все одно залишалась доволі сухою, вона часто плуталась у ковтуни і я не міг самостійно з цим впоратись, я вирішив регулярно відвідувати грумінг-салон, придбав навіть абонемент на гігієнічні комплекси. Наразі вся ця ситуація навчила мене цінувати і дбати про Лаккі більше, я зрозумів, що систематичні візити до ветеринара та професійний догляд у салоні є ключем до здорового та щасливого життя мого собаки».

Таким чином, ми можемо побачити, що Володимир з Лаккі ще швидко і доволі безболісно змогли вирішити проблему з випадінням шерсті, однак не всім так щастить. Краще постійно звертатися до професіоналів та приділяти час гігієнічному догляду, ніж потім стикатися зі складнішими проблемами та у крайніх випадках мучити шпіца важкими курсами лікування.

Шпіц лисіє. Що робити?

Якщо ви плануєте або вже маєте в родині шпіца, то повинні знати про особливості породи, які можуть вплинути на виникнення алопеції. Почнемо з генетичного фактору, адже він відіграє вагому роль у випадінні шерсті у шпіців. Якщо один або обидва батьки мають алопецію, ймовірність передачі захворювання їхньому потомству різко зростає. Тож детально розпитуйте продавця про родовід цуценя.

Більшість шпіців мають густий підшерсток, що може створювати ідеальні умови для виникнення ковтунів. Їх вичіс обов’язковий, адже збрити їх як іншим породам, не порушивши структуру шерсті та не підвищивши ризики алопеції, неможливо.

Науково не доведено, що коротка стрижка 100% стає причиною випадіння шерсті. Однак порушення стадії активного росту – це основний фактор захворювання. Наші грумери не рекомендують обирати занадто короткі стрижки. Довжина шерсті повинна залишатись в будь-якому випадку не менше 2 см. Також з цієї ж причини господарям рекомендовано записувати шпіців на повні комплекси зі стрижкою з одного року з дня народження, коли повністю завершиться формування ості.

Слід звернути увагу, що шпіци можуть мати чутливу шкіру, яка реагуватиме на косметичні засоби, алергени в навколишньому середовищі (пилок, плісняву, корм, паразити), зміну температурного режиму тощо. Це може призводити до подразнення, сухості, висипань, свербежу або навіть дерматиту та гіперкератозу.

Ефективні методи запобігання алопеції у шпіців: поради від грумерів

Щоб врятувати шпіца від облисіння, приділяйте достатньо часу на дотримання рекомендацій, якими радо поділилися спеціалісти мережі салонів грумінгу «V.O.G DOG» у м. Києві.

  1. Впевніться, що ваш собака отримує збалансоване харчування, яке містить необхідну кількість білків, вуглеводів, жирів, вітамінів та мінералів. Це дуже важливо, адже близько 60% поживних речовин йдуть саме на формування та підтримку шерсті шпіца.
  2. Намагайтеся виключити алергени, на які реагує улюбленець. Підберіть оптимальну дієту, проводьте систематичну протипаразитарну обробку, частіше прибирайте оселю, проконсультуйтесь з ветеринаром щодо вироблення толерантності до тих алергенів, які заважають вам найбільше.
  3. Уникайте перегрівання тварини, особливо влітку, оскільки це може призвести до подразнення шкіри, пігментації та випадіння шерсті.
  4. Одна з найпоширеніших причин алопеції – це неправильний догляд за шерстю або повна його відсутність. Ми вже знаємо, що шерсть у цієї породи об’ємна та складається із густого м’якого підшерстку і більш жорсткої ості. Тому вичісувати улюбленця бажано щоденно. Масаж шкіри, який відбувається при цьому, стимулює кровообіг та ріст нової шерсті.
  5. Не можна, щоб у собаки з’являлися ковтуни. Якщо ця проблема все-таки виникла, ми не рекомендуємо вирізати їх звичайними ножицями у зв’язку із високим ризиком травматизації шкіри та псуванням шерсті. Краще зверніться до грумера.
  6. Не стрижіть шпіца під машинку, йому не спекотно, ви лише підвищуєте ризики сонячних опіків, пігментації, сухості та алопеції. Шерсть вашого улюбленця має відмінну функцію терморегуляції.
  7. Купайте улюбленця за допомогою м’яких косметичних засобів. Характерна ознака алопеції – дуже суха шерсть, тому звертайте увагу на зволожуючі серії, не забувайте після шампуню використовувати кондиціонер та не нехтуйте живильними масками. Обов’язково висушуйте шерсть за допомогою гребінця і фену, не залишайте улюбленця в рушнику зі сподіваннями «і так висохне».
  8. Стрес може мати негативний вплив на здоров’я тварини, тому спробуйте зменшити стресові ситуації для вашого собаки, приділяйте час фізичним активностям на свіжому повітрі та грайте з улюбленими іграшками.
  9. Якщо проблема випадіння шерсті продовжується або погіршується, зверніться до ветеринара для професійної консультації та діагностики. Він може призначити аналізи, розглянути варіант стерилізації та навіть гормональної терапії при порушені функцій щитовидної залози. В більшості випадків, лікування доволі тривале, тож треба набратись терпіння, щоб подолати цей шлях.

Багато наших рекомендацій стосуються саме гігієнічного догляду за собакою. Навіть якщо ваш улюбленець вже має алопецію, догляд повинен бути ще більш ретельнішим і в цьому вам можуть допомогти грумери. Вони мають великий багаж знань, досвіду та різноманітних інструментів, надають рекомендації своїм клієнтам для домашнього догляду, привчають цуценят до грумінгу та відслідковують стан тварини під час кожного візиту, занотовують у картку перенесені хвороби, операції та зможуть звернути вашу увагу на зміни структури шерсті та шкіри собаки. В наших зоосалонах улюбленцю допоможуть вичісати ковтуни, максимально зволожити шерсть, підібрати косметичні засоби під тип шкіри та шерсті або ж відповідно до проблеми (наприклад, зменшити зуд від подразнень, обробити шерсть від паразитів), а також виконати ряд інших гігієнічних процедур, які важливі для будь-якої тварини.

Ми розуміємо, що алопеція у шпіців може бути стресовою для господарів, але з правильним лікуванням та доглядом можна повернути собаці повноцінне щасливе життя. Саме тому ми пропонуємо послуги грумінгу та надаємо детальні консультації клієнтам, щоб вони отримали корисний додатковий ресурс, який допоможе подолати цей період у житті. Якщо у вас виникатимуть питання, завжди краще звернутися до спеціалістів для консультації та допомоги, а ми вам і цьому допоможемо.