Якщо у вас в родині з’явився чотирилапий друг, то ми вас щиро вітаємо та хочемо розповісти про один із важливих аспектів догляду за ним – гігієнічний комплекс. Дана тема завжди актуальна, адже його регулярне виконання дозволяє уникнути багатьох проблем:

По-перше, ви запобігаєте розвитку різноманітних шкірних захворювань, які можуть провокуватись недостатньою увагою до купання, чищення вух, зубів, протирання очей.

По-друге, ви мінімізуєте неприємний запах, що виникає через нерегулярність даних процедур. Також запах може бути ознакою запалень та інфекцій, а вчасна діагностика та консультація ветеринара збереже ваші нерви, кошти та здоров’я улюбленця.

По-третє, ви дбаєте про комфортне життя собаки. Ковтуни, випадіння шерсті, проблеми з хребтом та суглобами можуть бути лише «страшилкою», якщо ви відповідально ставитиметесь до виконання гігієнічних процедур.

Якщо ви готові регулярно водити Хвостика в грумінг-салон і довіряєте професіоналам – можете не читати далі… Ні… , звичайно, що ми жартуємо.

Ознайомлення з етапами гігієнічного комплексу підвищить ефективність домашнього догляду та дозволить вам подбати про собаку, де б ви не були.

Що входить в гігієнічний комплекс для собак?

До основних складових гігієнічного комплексу ми відносимо стрижку кігтів, чищення вух, протирання зони навколо очей, вичісування, купання, висушування шерсті та гігієнічну стрижку. Також можна додати до переліку і чищення зубів. Нижче ми детально розберемо кожну складову.

Стрижка кігтів

Багато господарів стикаються з тим, що Улюбленець має довгі кігті, а грумер або ветеринар відмовляють підстригти їх коротко. Це пов’язано із розташуванням кров’яних судин, задівши які починається кровотеча. Собака може назавжди агресивно та болісно реагувати на цю процедуру. Щоб цього не було, кігті слід регулярно стригти кожні 2-3 тижні. Таким чином, кров’яна судина не буде рости далі разом із кігтем, довжину можна бути поступово зменшувати, а собака не отримає травм та збереже нормальну рухливість хребта. Для стрижки кігтів вдома використовуйте спеціальний інструмент – кігтеріз, оскільки звичайні ножиці можуть зажувати, розшарувати кіготь або призвести до кровотечі. Завжди тримайте на цей випадок в аптечці стоп-пудру.

Чищення вух

Ця маніпуляція дозволить запобігти розвитку отиту та інших запалень. В зоомагазині чи ветеринарній аптеці ви зможете придбати спрей чи лосьйон для вух, який допоможе безпечно очистити необхідну зону. Заливати засіб прямо всередину не треба, достатньо нанести його на ватний диск та обережно протерти зовнішню частину вуха. Для детального пропрацювання можете використовувати вушні палички. Лізти глибоко у вушний отвір має компетенцію виключно ветеринар, адже ви можете пошкодити барабанну перетинку. Звертайте увагу на запах, зміну кольору вух, підвищення температури. Якщо ви помітили будь-які ознаки інфекції, одразу зверніться до ветеринара.

Протирання зони навколо очей

Ви можете прибирати слиз та видаляти забруднення з шерсті після кожної прогулянки або за необхідності. Таким чином, ви зменшите ризик запалень та зможете відстежувати наявність реакції на будь-які алергени. Наприклад, якщо сльоза має забарвлення, яке змінює колір шерсті під очима, це може бути дзвіночком для звернення до ветеринара задля визначення фактору, який провокує алергічну реакцію (корм, забиті протоки, пилок тощо). Для протирання зони навколо очей використовуйте спеціальні серветки, які вже просочені розчином, або ж лосьйони/спреї, які наносите безпосередньо на ватні диски. Запам’ятайте, що для кожного ока слід використовувати окрему серветку або ватний диск, щоб запобігти інфікуванню та забрудненню здорового ока.

Вичісування собаки

Як короткошерсті, так і довгошерсті тварини потребують регулярного вичісу. Він необхідний для покращення циркуляції крові та лімфи, для полегшення сезонної линьки та уникнення шкірних захворювань. Якщо ваш Хвостик має кудряву/довгу/густу шерсть, вичіс також допомагає впоратись із ковтунами. Ковтуни – дуже небезпечні, вони можуть утворювати суцільний панцир, через який не проходить повітря, натягувати шкіру, що спричиняє сильний дискомфорт, а у крайніх випадках можуть виникати рани, почервоніння, лущення та висипання. Для ефективного вичісування використовуйте спеціальні силіконові щітки (для короткошерстих собак) та пуходерки, гребінці (для довгошерстих собак). Зробіть цю процедуру майже щоденною рутиною та використовуйте позитивне підкріплення, щоб ваш собака спокійно реагував та не ускладнював процес.

Чищення зубів

Щоденне чищення зубів важливе для підтримання здоров’я улюбленця, запобігання захворюванням ясен та зубів, а також для зниження неприємного запаху з пащі. Не використовуйте зубну пасту для людей, оскільки вона може містити складники, що шкодять собакам. Замість цього оберіть спеціальні зубні щітки та пасти, великий вибір яких представлений у ветеринарних аптеках або зоомагазинах. Раз на рік відвідуйте ветеринара для професійної чистки зубів ультразвуком.

Купання собак

Цей етап викликає багато дискусій серед власників тварин, адже думки щодо регулярності купання різняться. Хтось купає Вихованця щотижня, хтось щомісяця, а хтось двічі на рік. І кожен господар матиме рацію, адже найкраще знає свого собаку. Ми можемо сказати, що часте купання професійною косметикою ніяк не шкодить здоров’ю тварини, а, навпаки, допомагає покращити стан шерсті та шкіри, усуне неприємний запах та, в окремих випадках, матиме лікувальний ефект. В сучасному світі всі шампуні та кондиціонери абсолютно безпечні для частого використання. Косметика підбирається по типу шерсті, також враховується наявність алергічних реакцій, шкірних захворювань. Розроблені спеціальні засоби, які мають протипаразитарний ефект або зменшують зуд. Головне враховувати індивідуальні потреби вашого песика та купати його у теплій воді. Щодо особливостей купання, то слід закцентувати вашу увагу на наступному. Уникайте потрапляння води або шампуню в очі та вуха собаки, для цього використовуйте ватні диски. Наносьте всі засоби масажними рухами, адже при терті шерсті вона може сплутатись. При використанні будь-якої косметики необхідно добре змивати її залишки з шерсті тварини, адже недотримання цього правила може спровокувати подразнення шкіри та алергічні реакції.

Висушування шерсті

Після купання, дбайте про те, щоб добре висушити шерсть собаки. Спочатку видаліть зайву воду з шерсті собаки за допомогою рушника, не допускаючи сильного тертя. А потім використовуйте фен на найнижчому режимі тепла та потужності. Тривале сушіння шерсті на високих температурах може призвести до перегріву шкіри та пересушування шерсті. Обов’язково використовуйте щітки, гребінці під час процедури. Якщо цього не робити, ви можете не просушити до кінця шерсть, спровокувати її сплутування у ковтуни та не досягти естетичного ефекту, який, зазвичай, очікуєте отримати. Не кожний собака полюбляє сушитись, тому дозволяйте Улюбленцю періодично відпочивати та рухатися.

Гігієнічна стрижка

Коли всі вищевказані процедури виконані, шерсть чиста, суха та вкладена, можна приступити до гігієнічної стрижки. Її можна виконувати частіше за повноцінну, адже її мета – допомогти господарю підтримувати гігієну тварини. На цьому етапі ми стрижемо шерсть біля очей, забриваємо подушки лап, стрижемо окантовку лап та прибираємо зайву шерсть в області животика, попки та статевих органів. Кожна складова важлива і має свою мету.

Зокрема, стрижка шерсті біля очей дозволяє прибрати зайві волосинки, які можуть лізти в очі та провокувати надмірну сльозоточивість.

Забривання подушечок лап мінімізує ризик травматизації та виникнення грибка, адже у шерсті може накопичуватись пісок, бруд, а при підвищеній вологості або потовиділенні подушечки лап завжди мокрі і шерсть може змінювати колір через ріст кількості бактерій.

Окантовка лап має естетичний ефект, тому що акуратна кругла лапка виглядає набагато привабливіше. Однак якщо цього не робити, шерсть може відростати цілими пасмами, що може заважати собаці при пересуванні.

Забривання зайвої шерсті в області животика, попки та статевих органів має на меті зменшення неприємного запаху та спрощення догляду після дефекації, сечовипускання та мічення території Улюбленцем. Слід використовувати для цього машинку зі спеціальним ножем або насадкою, щоб не спровокувати подразнення шкіри через поколювання маленьких шерстинок.

Ось ми і розібрали всі етапи гігієнічного догляду. Більшість з них ви зможете спокійно виконувати вдома, без необхідності звернення до спеціаліста (вичісування, купання, висушування, чищення зубів, протирання зони навколо очей). А деякі без наявності профільних знань та професійного інструмента краще довірити грумеру (стрижка кігтів, гігієнічна стрижка, чищення вух).

Регулярне виконання гігієнічного комплексу – така ж важлива складова піклування про улюбленця, як і прогулянки, ігри, збалансоване харчування та походи до ветеринара. Все це впливає на комфортне життя собаки та його здоров’я.

Якщо ви боїтесь, не маєте знань, часу та можливостей виконувати гігієнічний комплекс вдома мережа салонів грумінгу «V.O.G DOG» з радістю вам допоможе. Наші спеціалісти детально вас проконсультують, ви зможете залишитись під час грумінгу, щоб на власні очі побачити виконання всіх процедур, а тривалість процедур буде значно менша через досвід та наявність професійного інструменту у наших грумерів.

Записатись на гігієнічний комплекс