Красивий і доглянутий собака — радість для господаря. Для того щоб вона завжди зберігала чудовий зовнішній вигляд, за нею необхідно правильно і своєчасно доглядати. Підрізання кігтиків, огляд зубів – це лише мала частина гігієнічних процедур. Одна з основних – догляд за шерстю. При цьому, якщо деяких собак досить просто підстригти, інших необхідно триммінгувати. Що ж таке триммінг і кому він потрібний?

Деякі породи собак не мають здатності линяти. До них відноситься ряд тер’єрів – наприклад, скотч та ердель; шнауцери – різеншнауцер, цвергшнауцер, а також багато інших пород собак з жорсткою шерстю. Однак шерсть таких собак теж має свій життєвий цикл, тому її необхідно вчасно видаляти.

Чому не стрижка?

Жесткошерстних собак не рекомендується просто підстригати. Вся справа в тому, що волосся після стрижки у таких тварин стає тонким, рідким, ламким, може збиватися в ковтуни. Іноді собака навіть може поміняти забарвлення: чорне волосся стає бурим, сірим, вовна світлішає, тьмяніє.

Деякі власники переконані, що доглядати за шерстю жорсткошерстого собаки не обов’язково. Це серйозна помилка. Вовна, що звалилася, утворює щільний панцир, який не дає шкірі дихати і провокує розвиток грибків на шкірі. При цьому нова шерсть, що росте, під «панциром» стає м’якою, тонкою і рідкісною. У такому випадку, для того щоб повернути красивий зовнішній вигляд шерсті, потрібно її повністю зістригти, правда, процес відновлення волосся буде досить тривалим.

Що таке триммінг?

Триммінг собак – процедура видалення відмерлого волосся шляхом вищипування. Багато хто всерйоз вважає, що це боляче і неприємно, проте насправді вони не праві.

Професійний триммінг абсолютно безболісний і не завдає Хвостикам ніяких неприємних відчуттів.

Більше того, звикаючи, тварини із задоволенням проходять цю процедуру.

Перший триммінг цуценям проводять у віці 4-6 місяців. А далі його повторюють кожні півроку. Багато залежить від породи та індивідуальних особливостей конкретного собаки, але в середньому життєвий цикл шерсті складає 4-7 місяців. Визначити, коли час робити триммінг, легко: собака набуває неохайного вигляду, волоски стають тонкими, вибиваються із загальної маси, стовбурчаться в різні боки.

Триммінг позитивно впливає на якість шерсті собаки. Нове волосся стає сильнішим і жорсткішим, воно блищить. Тому власники виставкових собак підщипують шерсть вихованцям кожні 1–2 тижні, щоб зберегти акуратний вигляд собаки та покращити якість волосся.

Види триммінгу

Триммінг буває двох типів:

• Механічний за допомогою пальців, він називається плакінг;

• За допомогою спеціального ножа – тримера.

Триммінг може відрізнятися за ступенем інтенсивності:

• Легкий триммінг проводиться кожні 2-3 місяці. Фахівець видаляє лише омертвілі волоски, не проріджуючи остевого волосся;

• Повний триммінг проводиться 2-3 рази на рік – тоді відмерле волосся видаляють повністю. Він підходить, якщо регулярно не проводиться легкий триммінг.

Вибираючи спеціаліста з триммінгу, насамперед зверніть увагу на його роботи. 

Важливо звертати увагу не тільки на результат роботи, а й на те, як майстер поводиться з клієнтом.

На жаль, нерідко собаку стрижуть і триммінгують у наморднику насильно, не зважаючи на поведінку тварини. Чи варто говорити, як це може позначитися на психічному здоров’ї собаки?

Самостійно провести триммінг без досвіду та підготовки не вдасться. Існує безліч тонкощів того, як правильно вищипувати волосся. Якщо ви хочете триммінгувати собаку без сторонньої допомоги, варто закінчити відповідні курси грумінгу.