Виставка – важливий захід як для собаки, так і для Господаря. Підготовка до виступу включає безліч етапів і процедур. І це не лише тренування та робота над поведінкою тварини. Значну роль відіграє її зовнішній вигляд.
Що таке породний грумінг і чим він відрізняється від інших типів грумінгу?
Розрізняють породний (виставковий) та повсякденний грумінг собаки. Якщо мета останнього – підтримання якісного стану шерсті, регулярний догляд за нею (зволоження, харчування, відрощування, захист від агресивного впливу навколишнього середовища), то завдання виставкового грумінгу – підготувати тварину до «парадного виходу», показати її у найбільш вигідному світлі: надати шерсті блиску, підкреслити текстуру, зробити її гладкою, гарно укласти, додати або прибрати об’єм там, де необхідно.
Наскільки породний грумінг важливий для результатів виставки?
Зовнішній вигляд собаки має велике значення для експертів виставок. Блискуча красива шерсть говорить про здоров’я тварини і про те, що вона повна сил. Собака повинен бути чистим, неприємний запах від нього недопустимий. Шерсть, яка линяє, недоглянута або брудна навряд чи виграшно виглядатиме і не отримає високих оцінок.
Які фактори впливають на якість шерсті собаки?
Насамперед, щоб шерсть була в хорошому стані, необхідно доглядати за нею протягом усього життя собаки. Крім цього, якість та здоров’я шерсті багато в чому залежать від харчування – воно має бути збалансованим, насиченим необхідними нутрієнтами (це, зокрема, поліненасичені жирні кислоти Омега-3 та Омега-6, вітаміни групи В, цинк тощо).
Для виставкових собак розроблені спеціальні професійні лінійки кормів. Інгредієнти в їхньому складі підібрані таким чином, щоб позитивно впливати на м’язовий рельєф тварини або її шкірно-шерстяний покрив і тим самим підготувати собаку до виступу, адже на виставці вона повинна бути на піку своєї форми. Як правило, таке спеціалізоване харчування вводиться в раціон тварини за кілька місяців до важливої події – це дозволяє досягти максимального ефекту.
Як підготувати собаку до породного грумінгу?
Собака повинен відвідувати грумера не лише напередодні виставки. У міжвиставковий період їй також потрібні процедури догляду за шерстю. Якщо ці вимоги дотримуються, грумеру легше підготувати тварину до виступу – йому не доводиться боротися з ковтунами, тьмяною шерстю або іншими проблемами, що накопичилися. Така практика також дозволяє привчити собаку до сушіння феном та іншим процедурам. Якщо Хвостик не звик до цього і чинить опір, грумер не зможе в повному обсязі виконати свою роботу, а стрес вплине на поведінку собаки на виставці, що може вплинути на оцінки експертів. Щоб таких труднощів не виникало, тварини мають відвідувати грумера з дитинства.
У чому різниця виставкового грумінгу собак різних порід?
Багато залежить і від особливостей шерсті, зумовлених породою. Наприклад, шпіців, хаскі, коргі, акіта-іну, сіба-іну, чау-чау називають собаками з подвійним типом шерсті. Щоб до виставки вони підійшли «у всій красі», за місяць до заходу їм необхідно вичесати весь підшерсток За цей час відросте новий, що надасть шерсті потрібного об’єму. До речі, відповідно до вимог стригти таких собак не можна, на виставці це вважається порушенням. Якщо експерт виявить сліди стрижки, тварина може бути дискваліфікована. Тому грумерам доводиться формувати обсяг за допомогою підшерстку.
У представників жорсткошерстих порід (наприклад, різеншнауцер, джек-рассел-тер’єр, скотч-тер’єр) грумінг має бути регулярним (собаку потрібно «підщипувати» кожні 7-10 днів). Для тварин довгошерстих порід (афганський хорт, йоркширський тер’єр, мальтійська болонка) догляд між виставками особливо важливий. Необхідно регулярно вичісувати шерсть, щоб не допустити виникнення ковтунів.
Яким повинен бути грумер?
Професійний грумер має досконало знати стандарт породи. Він має бути здатний проаналізувати зовнішній вигляд собаки, зрозуміти, чого їй не вистачає і як зробити так, щоб закцентувати увагу на перевагах. Компетентний грумер розуміється на біомеханіці, він обов’язково дивиться на тварину в русі і в стійці, яку вона повинна виконати на виставці. Якщо пропустити ці особливості та деталі, можна отримати зворотний ефект і не тільки не показати переваги, але й підкреслити слабкі місця.
Все про грумінг собак, починаючи від цін та закінчуючи фото та детальним описанням стрижок можна знайти за посиланням: Професійний грумінг собак у Києві
Щоб Ваш Хвостик зустрівся з таким грумером і мав шанс отримати перемогу, виглядаючи краще всіх, Вам обов’язково потрібно звернутись до салонів грумінгу V.O.G DOG, де професійні майстри з великим досвідом роботи з породними стрижками створять справжнє диво!