- Гарчання, як природна комунікація собак.
- Головні причини гарчання.
- Типи гарчання та як їх розпізнати.
- Як реагувати на гарчання собаки?
- Як виховати собаку, щоб вона не гарчала.
Гарчання, як природна комунікація собак
Світ тварин істотно відрізняється від світу людини, тому часто ми можемо сприймати їх поведінку, або форму спілкування неправильно. От наприклад гарчання собаки.
Як нам усім відомо, собаки – досить миролюбні тварини, проте зазвичай в голові людини гарчання асоціюється з агресією зі сторони тварини. Іноді воно так і є, та в більшості своїй тварина проявляє не стільки агресію, результатом якої буде атака, скільки хоче донести свої бажання, небажання, відчуття дискомфорту або просто грається, і це частіше не закінчиться тим, що пес налетить на вас з оголеними зубами та почне кусати. Гарчання варто сприймати, як спосіб комунікації у першу чергу.
Головні причини гарчання
Гарчання собаки має багато джерел. Такий вид комунікації може бути обумовлений наступними підтекстами.
1). Попередження. Якщо собака гарчить на вас, вона намагається сказати, що їй щось не подобається. Часто гарчанням тварина хоче захистити своє, наприклад: територію, їжу, іграшку, господаря, цуценят тощо.
2). Страх. Собака гарчить, коли почуває себе у небезпеці або невпевненою, іншими словами – це самозахист.
3). Біль. Нерідко причиною гарчання стає фізичний біль або дискомфорт.
4). Гра. Думаю, ви помічали, що ваш хвостик під час гри з вами, з іншими істотами або іграшками часто гарчить, але погодьтеся, ви ніколи не сприймали це як погрозу. Таким чином пес виражає свій азарт.
Мова тіла та міміка собаки дуже пов’язані з мовою звуків. Щоб зрозуміти причини гарчання, варто звертати увагу на положення частин тіла і на те, при яких обставинах ваш чотирилапий подає такі сигнали.
Типи гарчання та як їх розпізнати
Відповідно до контексту, можна розрізняти «негативне» та «позитивне» гарчання.
Негативне гарчання – це результат страху, невпевненості, самозахисту та агресії. Розпізнати такий тип гарчання не складно за певними ознаками. При агресії поза собаки буде впевненою: хвіст піднятий, вуха вперед, оскалені зуби, шерсть дибки. Тіло нахилене уперед. Якщо собака налякана і при цьому гарчить, то положення її тіла та його частин буде дещо відрізнятися від того, яким воно є при агресії. Хвіст піджатий між ногами, тулуб скручений в «бублик», вуха теж піджаті, шесть дибки і оскалені зуби. При агресивному налаштуванні гарчання буде глибоким, низьким та тривалим.
Позитивне гарчання – це, як вже говорилося, вираження азарту. Якщо при негативному гарчанні песик показує своє незадоволення, то при позитивному навпаки – задоволення, радість або захват. Положення тіла вашого друга буде розслабленим, він махатиме піднятим хвостом, робитиме рухи, схожі на поклони, тобто передня частина його тіла буде нахилена донизу, а задня – матиме звичайне положення. При такому типі гарчання у песика не буде скутих рухів, настороженого погляду та піднятої шерсті. Позитивне гарчання може виникати під час гри, приємної зустрічі, у передчутті прогулянки чи смачненького обіду.
Як реагувати на гарчання собаки?
Як показують спостереження, конфлікт з собакою рідко закінчується її нападом, але для початку потрібно з’ясувати тип гарчання. Навряд чи вам варто боятися позитивного гарчання, проте, коли це агресія, то пам’ятайте, що конфлікту можна уникнути правильною реакцією з вашого боку.
При будь-якій незрозумілій ситуації, не потрібно панікувати. Паніка завадить вам розсудливо та логічно міркувати.
Спробуйте зрозуміти причину агресії собаки. Провокацією для неї можуть стати ваші претензії на її особисте, наприклад: дитинчат, їжу, територію, іграшку або іншу дорогу собаці річ. Щоб зупинити конфлікт для початку припиніть робити те, що дратує собаку.
Не робіть різких рухів, пес може сприйняти це, як погрозу і напасти у відповідь. Краще дайте тварині час, щоб заспокоїтися.
Не тікайте, це може викликати у собаки ще більше роздратування або азарт, так ви її точно не утихомирите.
Не кричіть, підвищення голосу лише провокує собаку. Інколи на голос собаки і гарчать.
І звичайно ж позитивно вплинути на песика може смачненьке пригощення.
Як виховати собаку, щоб вона не гарчала
Як вам вже відомо, гарчання може бути нормальним проявом емоцій, особливо, якщо це відбувається під час гри. Зазначте, коли собака постійно гарчить, можливо це говорить про те, що вона дуже експресивна і має особливий спосіб спілкування. Але якщо вам не до вподоби, коли ваш улюбленець виражає свої емоції саме в такий спосіб, то ми дамо вам наступні поради, як це подолати.
Для початку визначте причину, чому гарчить песик. Важливо переконатися, що це не ознака стресу, болю чи невпевненості.
Ігноруйте гарчання. Припиніть гру або взаємодію, коли собака гарчить. Відновіть її тільки тоді, коли песик заспокоїться. Це дасть йому зрозуміти, що господар не задоволений таким способом спілкування.
Кінологи радять навчити собаку команд, наприклад: «Тихо», «Спокійно». Не забувайте винагороджувати свого чотирилапого за правильне виконання цих команд. Також уникайте надто збуджуючих або азартних ігор.
Якщо ситуація надскладна, або ви турбуєтеся, що не впораєтеся, радимо вам звернутися за допомогою до кінолога.
Майстри мережі наших грумінг салонів V.O.G. DOG SALON також наполегливо працюють над тим, щоб покращити якість життя вашого Хвостика. Не лише наводимо красу, але й виховуємо при кожному візиті. Ми завжди готові допомогти Вам зрозуміти свого песика та знайти з ним спільну мову.