1. Причини проблем із шерстю.
  2. Роль харчування для здоров’ї шерсті.
  3. Важливість грумінгу.
  4. Поради власникам, для підтримування досягнутого результату.
  5. Висновки.

Існує чимало факторів, які впливають на красу шерсті Вашої собаки. Так чи інакше, необхідно розуміти причини проблем із шерстю, щоб допомогти відновити її красу та здоровий вигляд. Важливим є комплексний підхід до цього немало важливого питання, адже зовнішній вигляд Хвостика може говорити про багато речей, як позитивних, так і негативних. То які ж саме підходи варто застосувати, щоб Ваш Улюбленець почувався здоровим та милував своїм виглядом Вас і оточуючих?

Причини проблем із шерстю.

Незбалансоване натуральне харчування для собак – найбільш розповсюджена  причина проблем із шерстю у собаки, якщо не враховувати патологічних причин. Дуже важливо звертати увагу, на те, який собачий корм споживає тварина. Завжди намагайтеся балансувати різні види їжі, щоб тварина отримувала весь необхідний комплекс вітамінів, поживних речовин, жирів та білків. Це допоможе шерсті бути міцною та блискучою.

Авітаміноз теж може призводити до проблем із шерстю, а саме: тьмяності шерсті, надто рясної линьки, що в результаті може викликати локальне або навіть загальне облисіння. Основну відповідальність за шерсть несуть вітаміни В, А і Е, через їх дефіцит якість шерстяного покриву погіршується, а через надлишок білків тварина починає втрачати його надто активно.

Суха шкіра та лупа значно погіршують якість шерсті. Вона стає тьмяною, сухою та слабкою. Сухість шкіри може бути викликана не лише нестачею вітамінів. Нерідко шкірні захворювання викликають блохи, глисти, гормональні збої, хвороби.

Якщо Ви звернули увагу, причини проблем із шерстю у собаки пов’язані між собою. Незбалансоване харчування спричиняє ослаблення багатьох функцій організму, авітаміноз,  сухість шкіри та погіршує загальний стан організму загалом. Тому дуже важливо слідкувати за раціоном Вашого Вихованця.

Роль харчування для здоров’ї шерсті.

Правильне харчування відіграє важливу роль у якості шерсті собаки. Якщо Ви хочете зберегти або відновити її красу, ми маємо для Вас декілька порад, які допоможуть у цьому. Оскільки за якість шерсті відповідають вітаміни групи А, В, Е, жири, вуглеводи та інші корисні елементи, то відповідно намагайтеся збільшити вживання продуктів, які багаті саме на ці вітаміни й поживні речовини. Змішане харчування допоможе цього досягти, але так само як і при магазинному кормі потрібно все підбирати і навіть дбайливіше.

Шерсть переважно складається з білка, тому потрібно регулярно збагачувати організм собаки продуктами, до складу яких він входить. До них відноситься м’ясо індички, курки, ягнятина та яловичина; риба, особливо жирна: лосось, скумбрія; а також яйця.

Вітамін А важливий для регенерації шерсті та шкіри. У достатній кількості його можна отримати з таких продуктів: печінка, морква, гарбуз, батат, шпинат та броколі. Але будьте обережні, передозування вітаміну А особливо небезпечне, тому печінку варто давати у невеликих кількостях і не щоденно.

Вітаміни групи В, особливо В7 – біотин, В3 – ніацин, В2 – рибофлавін, дуже корисні для шерсті. Такі вітаміни «ховаються» у вівсі, печінці, м’ясі, особливо в індичці, яловичині та курятині, у рибі (тунець, лосось), шпинаті, броколі, яйцях та пивних дріжджах (є спеціальні добавки для собак на основі пивних дріжджів). Яйця рекомендовано споживати вареними, якщо ж вони сирі, то варто давати обережно.

Вітамін Е допомагає підтримувати еластичність шкіри та надає блиску шерсті. Його багато у таких продуктах: різні види рослинної олії (лляна, соняшникова, олія зародків пшениці), насіння соняшника, шпинат, броколі, риба та мигдаль, але мигдаль краще використовувати в спеціальних формах для собак у маленьких кількостях, оскільки він дуже калорійний.

Є продукти, які містять одразу кілька цих вітамінів, наприклад, печінка – і А, і В; шпинат – і А, і В, і Е. Багато видів їжі собаки не вживають у звичайному їх виді, зокрема овочі, тому їх рекомендовано споживати як добавки. Ось приклад збалансованої «тарілки» для собаки, яка допоможе підтримати ліпідний баланс шкіри та красу шерсті. Візьмемо собаку середніх розмірів 15-20 кг.

Збалансована «тарілка»:

  1. Білок – основа раціону. Сюди входить куряче філе/індичка/яловичина/риба – 40-50% тарілки.
  2. Овочі – клітковина та вітаміни. Входить морква, броколі, кабачок, шпинат – 20-25% тарілки. Овочі мають бути відварені або тушковані без солі та спецій, оскільки собака навряд чи захоче куштувати їх сирими.
  3. Корисні жири. До основної страви додавайте 1 чайну ложку лляної олії або риб’ячого жиру.
  4. Вуглеводи. Вони не мають прямого позитивного впливу на якість шерсті, проте відіграють важливу роль у загальному стані організму, який опосередковано впливає і на шерсть. Чудовим джерелом вуглеводів є рис або гречка – 15-20% тарілки. Але використовувати потрібно у помірних кількостях.
  5. Додатково можна вживати варене яйце 1-2 рази на тиждень – для поповнення білку та біотину, а також печінку – не більше 30-40 гр. 2-3 рази на тиждень. Печінку варто відварювати або обсмажувати, для уникнення потрапляння паразитів в організм собаки.

Важливість грумінгу.

Часто, намагаючись лікувати Чотирилапого зсередини, для покращення якості його шерсті, ми забуваємо, що зовнішній догляд відіграє не менш важливу роль. Варто пам’ятати, що кожна тварина потребує індивідуального підходу у догляді за шерстю. Не завжди легко підібрати правильні шампуні для собаки, які будуть живити шерсть та не пересушувати шкіру, оскільки ми можемо давати тварині максимально правильно збалансоване харчування, але лише через неправильно-підібраний шампунь чи інші засоби для шерсті у Хвостика з’являється лупа, шерсть починає тьмяніти та стає жорсткою або взагалі линяє. Також якщо не стригти і не вичісувати тварину регулярно та якісно, у неї можуть з’явитися ковтуни, які врешті решт не лише псують якість шерсті, а і негативно впливають на шкіру. Тож що ж надає Вам грумінг?

По-перше, поліпшення якості шерсті. Регулярне розчісування запобігає появі ковтунів та стимулює ріст нової здорової шерсті. Також, шляхом масажування шкіри, розподіляє природний жир по всій довжині шерсті, що надає їй блиску.

По-друге, грумінг допомагає підтримати здоров’я шкіри. У такий спосіб можна помітити подразнення, висипання, паразитів або сухість шкіри на ранніх стадіях. Це дозволяє швидше вжити заходів щодо попередження цих проблем. Іншими словами – це профілактика шкірних захворювань. Чиста шерсть і шкіра зменшують ризик грибкових інфекцій, дерматитів і паразитарних уражень (блохи, кліщі).

Грумінг собак допомагає покращити терморегуляцію. Ковтуни або надмірно густа, незачесана шерсть можуть заважати тілу правильно регулювати температуру тіла. В результаті тварина може перегрітися у спекотну пору або мерзнути під час холоду.

І звичайно ж грумінг впливає на емоційний комфорт собаки. У більшості собак регулярний догляд викликає задоволення та заспокоєння.

Поради власникам, для підтримування досягнутого результату.

Щоб зберегти досягнутий результат, потрібно дотримуватися деяких правил, які допоможуть підтримувати в тонусі здоров’я шкіри та шерсті  собаки.

– Не забувайте, що прийоми їжі тварини мають бути збалансованими та регулярними. Намагайтеся збагатити раціон собаки усіма необхідними поживними речовинами та вітамінами. Основою харчування Хвостика мають бути природні джерела їжі (м’ясо, риба, овочі, зернові).

– «Балуйте» свого Песика і харчовими добавками. Зазвичай вони збагачені тими вітамінами, які потрібні саме у Вашому випадку.

– Якщо в раціоні собаки Ви використовуєте додатковий магазинний  сухий корм для собак, то звертайте увагу на його якість. А також слідкуйте за реакцією організму тварини, оскільки іноді деякі домішки можуть викликати алергічну реакцію у Хвостика.

– Не забувайте про візити до ветеринара. Хворобливий зовнішній вигляд шерсті та шкіри може говорити не лише про непідходящі засоби з догляду, а і про проблеми зі здоров’ям.

– Регулярно відвідуйте грумера. Це допоможе підтримувати охайний та красивий зовнішній вигляд шерсті собаки, а також попередить появу небажаних «гостей» та захворювань шкіри. У наших салонах грумінгу V.O.G. DOG SALON ми часто зіштовхуємося з подібними випадками, тому наші експерти вже готові допомогти вам вирішити проблему.

Висновок.

Отже, комплексний підхід грає ключову роль, якщо зовнішній вигляд собаки втратив свіжість. Важливо поєднувати правильне і збалансоване харчування зі своєчасним грумінгом та регулярними візитами до ветеринара, щоб дійти поставленої мети й підтримувати досягнутий результат.