Виглядати доглянуто та охайно необхідно не тільки людям, а й домашнім Улюбленцям. Від цього залежать їх естетична привабливість та здоров’я. Важливо привчати Хвостика до грумінгу правильно, щоб похід у салон сприймався ним спокійно. Докладно розберемо, як підготуватися до першого візиту до грумера і чому ці процедури такі важливі.
Що таке грумінг і навіщо він потрібен?
Грумінг – це не гроші на вітер, і не просто гарна стрижка тварини заради задоволення Господаря. Грумер приділяє багато уваги догляду за шерстю та шкірою, правильному підрізанню кігтиків, стежить за станом очей і вух, дає рекомендації Господарям щодо домашнього догляду за твариною.
Грумінг буває трьох видів:
- пет-грумінг (салонний);
- породний (професійний);
- гігієнічний.
Власники маленьких декоративних собачок найчастіше обирають косметичні стрижки, щоб позбавити Хвостика від зайвого підшерстку і зробити йому стрижку, що буде личити.
Якщо Господар хоче лише вкоротити Улюбленцю кігтики, почистити зуби та зрізати або вичісати ковтуни, то достатньо гігієнічного грумінгу.
З деякими проблемами власнику не впоратися без фахівця. Наприклад, видалити серйозний ковтун можна лише спеціальним інструментом, який не зашкодить шкірі тварини. Залишати ковтуни не можна: під ними пріє шкіра і можуть завестися паразити.
Коли можна привчати Хвостика до грумінгу?
У професійних грумерів є свої фішки поводження з Хвостиками. Хороший майстер знає як заспокоїти схвильовану тваринку та зробити процедуру безпечною. Однак привчити Улюбленця до грумінгу та соціалізувати його – це завдання Господаря, а не грумера.
Знайомити малюка з косметичними процедурами слід з перших днів після переїзду в новий будинок. Спочатку такі процедури можуть бути символічними: вам не потрібно ретельно вичісувати шерсть Хвостика або намагатися підрізати і без того крихітні кігтики. Досить акуратно торкатися шерсті гребінцем, а лапок – кігтерізом, щоб малюк поступово звикав і розумів: ніякої загрози немає. Звикнувши до інструментів, Вихованець не злякається їхнього вигляду в салоні. Також важливо, щоб ваш Хвостик не крутився під час процедур, а стояв спокійно і терпляче чекав, доки всі маніпуляції закінчаться. Якщо своєчасно не навчити самовладання малюка, то у дорослому віці з цим виникнуть проблеми.
Грумери рекомендують приводити до них тваринок з 3-4-місячного віку. Зволікати із цією справою не варто, тому що грумінг – це свого роду перші кроки до соціалізації Хвостика. Чим раніше його приведуть у салон на гігієнічний комплекс, тим краще для всіх. Малюк звикне до нової для нього обстановки та процедур набагато швидше, ніж дорослий. У майбутньому візити до грумера сприйматимуться Хвостиком адекватно, спокійно і, швидше за все, із задоволенням.
Не забудьте взяти з собою ласощі, щоб підбадьорити Улюбленця після знайомства з грумером.
Що потрібно знати про першу процедуру грумінгу?
Малюків, які живуть разом із мамою, краще відводити до салону разом із нею. Так і дитинчаті буде спокійніше, і мамі можна встигнути зробити доглядові процедури.
Маленьких відвідувачів потрібно мити лише дитячою косметикою: вона більш лагідна і не провокує появу алергії. А з 1 року можна переходити на дорослу косметику.
Перше відвідування має залишити у Вихованця приємні враження. Якщо щось розтривожить Хвостика або злякає, то привести його в салон наступного разу буде важко. Перед початком роботи майстер повинен поспілкуватися з твариною, увійти в довіру, щоб він заспокоївся і не сприймав нову людину як чужинця. Саме від цього відвідування залежить, з яким настроєм відбуватимуться наступні процедури. Тож важливо обрати професійного грумера з досвідом роботи.
Перед візитом подбайте про комфортне транспортування Хвостика: придбайте переноску, покладіть на її дно одноразову пелюшку. Не забудьте прихопити з собою улюблені ласощі: зі смаколиками йому буде не так страшно.
Декілька порад для тих, хто вирішив відвідати салон грумінгу.
Дотримуйтесь наших рекомендацій, щоб не тільки перший, але й подальші візити до грумера пройшли вдало і без неприємних сюрпризів:
Не купайте тварину перед грумінгом. Ви можете зробити це неправильно та значно ускладните завдання майстру. Краще напередодні розчесати шерсть Хвостика. І все.
За 2-3 години до грумінгу не можна годувати Хвостика. Якщо у вас запис на ранок – не давайте сніданок. Якщо на день або вечір – погодуйте заздалегідь, щоб Улюбленець встиг переварити їжу і сходити в туалет. При недотриманні цієї умови Хвостик захоче по потребі прямо під час процедури, турбуватиметься, проявлятиме активність чи агресію. А може не стриматись і спорожнитись прямо там, де його стрижуть або купають.
Грумінг собак має проходити лише після вигулу. Більшість процедур триває щонайменше 1,5-2 години. Весь цей час Хвостик повинен бути спокійним і навіть трохи втомленим, щоб не заважати грумеру працювати.
Розкажіть майстру про всі особливості Хвостика. Грумер перед процедурами ретельно оглядає шкіру на предмет лупи, пошкоджень, наявність паразитів тощо. Але про алергії, захворювання та проблеми поведінки грумер ніяк не дізнається. Якщо у вашого Вихованця є алергічні реакції на косметичні засоби – обов’язково повідомте про це одразу. Не замовчуйте про негативний досвід відвідування інших салонів грумінгу, про надмірну недовірливість або агресивність Улюбленця. Професіонал обов’язково все врахує та знайде до вашого Хвостика підхід.
Задайте грумеру всі необхідні питання щодо догляду за твариною. Для кожної породи та окремого Вихованця догляд індивідуальний. Досвідчений фахівець розповість про всі особливості та дасть слушні поради, як можна підтримувати зовнішній вигляд та здоров’я Вихованця у домашніх умовах.