- Історія виникнення та походження породи
- Зовнішність та характер Бомбейських котів
- Важливість грумінгу для цієї породи
- Висновок
Історія виникнення та походження породи
Кишенькова пантера – так можна називати цих чудових котів, завдячуючи їх візуальній схожості, за винятком розмірів, зі своїми далекими дикими предками. Історія походження породи досить захоплива. Вона розпочалася в кінці 1950-х років у США, м. Луїсвіль, штат Кентуккі. Нікі Хорнер, яка була любителькою кішок та ентузіасткою фелінологів, поставила собі за мету вивести породу кішок, яка б виглядала як мініатюрна чорна пантера з золотистим кольором очей і, у той же час, стала незамінним другом родини. Протягом 8 років вона працювала над виведенням Бомбейської кішки, але на шляху було багато випробувань, які змушували опустити руки та припинити роботу над виведенням крихітної пантери. Та її зусилля були окуплені у 1958 році, коли з’явилася успішна лінія цієї породи. Саме це досягнення принесло Нікі Хорнер успіх у кар’єрі, завдячуючи чому вона стала відомою постаттю не дивлячись на усі перешкоди.
Чому саме назва «Бомбей», адже ця порода не має індійських коренів? Слово «Бомбей» – стара назва сучасних Мумбаїв, де мешкає багато пантер. На думку заводчиці, саме така назва відображає екзотичні асоціації цих «чорних перлинок» з індійськими пантерами.
Зовнішність та характер Бомбейських котів
Бомбеї – короткошерсті коти середнього розміру, тому, якщо Ви не дуже полюбляєте габаритних та надто пухнастих домашніх улюбленців, ця тварина саме для Вас. Звичайна тривалість життя цих котів – 12-17 років. Вага дорослого кота сягає 4-6 кг., а кішки – 3-5 кг. Цікаво, що візуально вони виглядають меншими, ніж їх маса, проте ці коти досить мускулисті, що і є причиною такої ваги. Зовні Бомбейські коти дуже нагадують пантеру. Саме такого результату хотіла досягти селекціонерка. Для цього було схрещено чорну короткошерсту американську кішку з бірманською, яка мала темно коричневе або, як ще кажуть – sable-забарвлення. Тому Бомбеї успадкували такий глянцево-чорний колір. Завдяки бірманським генам та ретельній селекції очі цих котів набули золотистого кольору, що і є їх характерною зовнішньою ознакою поміж інших котів.
Якщо говорити про характер породи, то тут теж є чому впасти в око. Бомбейські коти успадкували від своїх прабатьків цілу низку хороших рис характеру. Зокрема, порівняно з іншими котами, вони дуже прив’язані та віддані своєму господареві та і загалом усій родині, у якій мешкають. Ці коти дуже позитивно ставляться до нових знайомств, тому, якщо Ви вирішили придбати ще одного Хвостика, кіт буде цьому лише радий. Це пояснюється тим, що Бомбеї важко переносять самотність, і якщо господаря часто немає вдома, вони задоволені будь-якою компанією, навіть якщо їх компаньйон – собака. Також ці коти контрастують на фоні інших досить високим рівнем допитливості, спостережливі та полюбляють все знати і розуміти. Бомбеї в міру балакучі, тому не будуть надто докучати своїм нявканням. З Бомбейською кішкою нудно не буде, для них актив – невід’ємна частина життя. Скажімо Бомбейські коти чудові друзі родини в усіх сенсах цього слова.
Зауважте, що ця порода легко набирає зайві грами, а то і кілограми, тому не підгодовуйте їх зі свого столу та не забороняйте іноді «побігати по стелі». Також для них важливий догляд та своєчасний огляд, оскільки Бомбеї схильні до деяких захворювань, про які поговоримо далі.
Важливість грумінгу для цієї породи
Коротка але густа шерсть котів породи Бомбей потребує догляду, хоча він набагато простіший, ніж у довгошерстих котів, таких як Перси, Мейн Куни, Ангори та інші. Як правило коти не дуже люблять купатися, Бомбеї не виключення, тому купати їх потрібно не надто часто, правильно підбираючи догляд за шерстю та шкірою. У разі використання неправильно підібраних засобів, шерсть може постраждати та стане тьмяною і вугільно-чорний окрас втратить свій блиск та насиченість кольору, а візуально здоровий вигляд шерсті тварини, можна сказати, є її візитною карточкою. Також у деяких особин може проявитися алергічна реакція на певні засоби, тому потрібно підібрати спеціальний гіпоалергенний шампунь. Свого котика можна мити, як вже говорилося, не надто часто, особливо, якщо він живе у домі. У такому разі достатньо купатися приблизно раз на 1-2 місяці, але дивитися по ситуації, якщо Ваш Вихованець аж надто допитливий та часто потрапляє в халепу, частоту купань можна збільшити.
Не забувайте виділяти час для регулярного розчісування. Воно принесе багато користі як для котика, так і для Вас, зокрема: це суттєво знизить линьку кота, що позбавить господаря багатьох незручностей та зайвого клопоту з прибиранням; розчісування видаляє мертві волоски, які заважають росту та розвитку нових, а також, хоча і рідко відносно цієї породи, але відсутність догляду може стати причиною появи ковтунів, під якими розмножуються шкідливі бактерії, паразити, з’являються шкірні інфекції, істотно псується якість та вигляд шерсті загалом; масажування сприяє покращенню кровообігу, що корисно впливає на шкіру, шерсть, а також допомагає котику розслабитися. Бомбейського кота потрібно вичісувати 1-2 рази на тиждень.
Ще однією важливою зоною догляду є ротова порожнина Хвостика. Ці коти схильні до захворювань зубів та ясен, тому важливо регулярно чистити зуби спеціальними засобами. Не рекомендується використовувати зубні пасти людей, вони можуть бути токсичними для тварин. Зазвичай засоби з догляду ротової порожнини можуть допомогти підібрати грумер або ветеринар, враховуючи всі особливості та потреби Вашого Вихованця. Частота чищення – 2-3 рази на тиждень. Для процедури потрібно мати щітку або силіконову насадку на палець та зубну пасту без фтору та з приємним для котика смаком, наприклад – м’ясом. Якщо ж котик відмовляється від щітки, то існує кілька альтернативних варіантів догляду за ротовою порожниною. До них належать: порошки, які додаються в їжу та зменшують утворення нальоту на зубах, гігієнічні серветки, спреї та гелі для ротової порожнини.
Очі Бомбейського кота теж потребують догляду. Вони схильні до запалювань, через що часто сльозяться та закисають, тому потрібно вчасно та правильно промивати їх спеціальним розчином. Якщо промивати для профілактики, то достатньо 2-3 рази на тиждень, якщо ж Хвостик схильний до цієї проблеми або у період її загострення потрібно повторювати процедуру кожного дня.
Психологічне підґрунтя важливості грумінгу пояснюється тим, що Бомбеї дуже потребують уваги та контакту з людиною. Це допомагає йому відчути себе потрібним та важливим, зміцнить зв’язок з господарем. Також під час грумінгу, зокрема таких процедур як розчісування або масаж, коту легше розслабитися та відпочити психологічно. Тому не варто нехтувати грумінгом, він має позитивний вплив на психологічне здоров’я Хвостика.
Грумінг котів Бомбей є важливим і в профілактичних цілях. Фахівець завжди помітить негаразд та дасть поради, які допоможуть уникнути появи серйозних захворювань шкіри або інших небажаних вад зі здоров’ям. Особливо, якщо мова йде про слабкі сторони цієї породи. Також грумінг сприяє виявленню «непроханих гостей», таких як блохи, кліщі та глисти.
Щоб підтримати природну красу, фізичне та психологічне здоров’я Вашого котика, необхідний якісний грумінг. Пам’ятайте, що у Бомбейського кота все має сяяти – і очі, і шерсть, і настрій, а забезпечити це може регулярний догляд.
Висновок
Отже, з усього вище зазначеного, можна з упевненістю вважати, що коти породи Бомбей – найкращий варіант для любителів поєднання елегантності, спритності та кумедності. В усіх аспектах можна рахувати цих маленьких пантер найкращим рішенням Вашої самотності. Окрім чудового характеру, який представляє собою врівноважену грайливість, дружелюбність, відданість, ласкавість та допитливість, вони ще й володіють цілою низкою фізіологічних переваг, які милують око та ще й спрощують догляд за ними. Проте не забувайте, що вони заслуговують на регулярні грумінг-процедури, які підкреслюють їх розкішну шерсть та підтримують здоров’я. У наших салонах V.O.G. DOG SALON ми дбайливо ставимося до кожного Улюбленця, адже знаємо, що навіть «домашня пантера» потребує ласки, турботи та професійної майстерності. Якщо Ви бажаєте, щоб Ваш Бомбейський кіт завжди почувався чудово та був дбайливо доглянутий, запрошуємо завітати до нас, і ми з радістю допоможемо Вам досягти цієї мети.