1. Чому чорні коти стали центром забобонів?
  2. Які існують забобони про чорних котів?
  3. Цікаві факти про чорних котів.
  4. Правда чи вигадка?

 

Чому чорні коти стали центром забобонів?

Ще з давніх часів чорні коти стали предметом побоювань та упереджень. Усьому виною їх чорне забарвлення, оскільки завжди чорний колір в культурі людства вважався ознакою горя, темряви, зла та неблагополуччя. В Італії та Німеччині чорних котів асоціювали зі смертю. Країни стародавньої Греції вважали, що такі коти є помічниками відьом, також вважалося, що чаклунки мають здатність перетворюватися на тварин і найчастіше це були чорні кішки, оскільки в темряві, найбільш сприятливому для них періоді доби, їх не видно, тому вони могли чудово маскуватися. Це стало приводом для того, щоб масово знищувати чорних котів та жінок, яких підозрювали в окультних діях. Проте такі дії зі сторони людей щодо чорних котів притягли за собою серйозні проблеми для тогочасного суспільства. Різке зниження популяції котів стало причиною розмноження великої кількості щурів, які є рознощиками небезпечних інфекцій та тяжких хвороб. Це призвело до спалаху чуми у Європі, яка забрала величезну кількість людських життів.

На противагу таким поганим асоціаціям деякі країни навпаки вважали чорних котів символами щастя та добробуту. Зокрема у стародавньому Єгипті котам, особливо чорним, віддавали левову частку своєї прихильності. Їх дуже цінували та рахували символом сімейного затишку. Японці також з пошаною ставилися до чорних котів та вважали їх символом удачі.

У наші часи упереджене ставлення до чорних котів збавило свої оберти і зараз мало хто зважає на них увагу, проте є і такі, хто досі вважають їх посланцями темряви.

Які існують забобони про чорних котів?

Сьогодні люди відносяться до котів здебільшого позитивно. У багатьох країнах світу їх вважають символом достатку, затишку та удачі. У Німеччині чорним котам присвоїли звання носія удачі. Вони вважають, якщо чорний кіт перейшов дорогу, то це принесе якесь щастя. А шотландці та французи трактують таку прикмету, як наближення фінансового добробуту. В Японії переконані, що чорні коти уособлюють щасливе сімейне життя, тому часто подружні пари заводять такого Хвостика, аби він був другом їх родини. У Британії моряки завжди брали у плавання чорних котів, оскільки вважали їх носіями вдалого плавання.

Ось кілька найбільш розповсюджених забобонів та прикмет, пов’язаних з чорними котами:

– Якщо чорний кіт прийшов на поріг, то це до грошей.

– Люди вірять, що коти мають здібність лікувати хвороби, особливо чорні. Вони постійно лягають на місце болю і роблять це доти, доки біль не пройде.

– У деяких країнах вважають, що, якщо чорному коту говорити «Будь здоровий!» кожного разу, коли він чхає, то у вас не буде проблем із зубами.

– Мабуть найбільш відомий забобон про те, як чорна кішка перебігає вам дорогу, то вас очікує нещастя.

– Коти можуть передбачати погоду. Якщо кіт згорнувся у клубочок – на непогоду або холод, якщо ж навпаки, він спить животом догори, це означає, що день обіцяє бути теплим. Якщо кіт натякає на дощ, він буде часто чхати.

– У країнах Європи люди вважають, що наречену чекає лихо, якщо чорна кішка приходить на весілля.

– Якщо під час весілля кіт чхає, то це до щастя.

– У слов’янських народах вірили, що під час негоди не можна лишати чорного кота у будинку, бо він притягує блискавку.

– Якщо підібрати з вулиці чорного кота, то це принесе удачу.

– Якщо уві сні до вас прийшла чорна кішка, то може статися нещастя.

– Чорна кішка – це обернена відьма або диявол. Таке судження було домінуючим серед усіх інших.

– Чорна кішка – помічниця відьми.

На превеликий жаль люди завжди більше схилялися до думки про темне минуле чорних котів, не беручи до уваги усіх переваг та особливостей цих пухнастих чудових істот. Співробітники нашої мережі V.O.G. DOG SALON називають таке явище «тваринним расизмом», оскільки тварина не обирає з яким кольором шерсті вона народиться. Щось подібне відбувалося і серед людей, коли до представників негроїдної раси ставилися, як до проклятих потомків зла, які приречені бути рабами.

Цікаві факти про чорних котів

У багатьох аспектах чорне забарвлення надає котам більші переваги, ніж у котів з іншими кольорами шерсті. З наукової точки зору дослідники виділять такі сильні сторони та фізичні особливості чорних котів:

– міцніше здоров’я; коти мають схильність до перенесення деяких наших хвороб, наприклад: рак, ВІЛ, когнітивну дисфункцію та ін., спостереження показують, що саме чорні коти більше здатні протистояти цим хворобам, на відміну від їх «кольорових» родичів;

– колір очей; у чорних він зазвичай жовтуватий або золотистий, це додає їм особливого шарму та чарівності, саме тому їх асоціювали з силами зла;

– сильніша та чутливіша енергія; багато хто помічає, що чорні коти більш співчутливі та краще відчувають настрій господаря та здатні більше співпереживати;

– розвинена інтуїція; чорні коти відчувають наближення лиха, тому починають вести себе певним чином, аби застерегти чи попередити господаря про це;

– можуть змінювати колір шерсті; це не є якоюсь магічною здібністю, просто під променями сонця чорний колір шерсті змінюється на блискучо-іржавий або бронзовий.

Такі факти можна сказати і про будь-який інший колір кота, але люди люблять  чіплятися до кольору і фантазувати на фоні цього:)

Правда чи вигадка?

Як Ви помітили, прикмети про чорних котів різних народів відрізняються одна від одної. Хтось вірить у них, як у носіїв доброї та позитивної енергії, а хтось навпаки, обрав уникати та боятися їх. У що вірити, обирати нам, але не можна забувати про котів, у тому числі і про чорних, як про чудових, елегантних та витончених істот, які готові бути для нас друзями і потребують нашої ласки та любові, як і будь-яка інша жива істота.

Коли люди зрозуміли, що всі упередження про чорних котів – це лише вигадка, та насправді вони добрі та лагідні тварини, вирішили стати на їх захист. В честь цього у США присвятили чорним котам свято, яке має назву «День захисту чорного кота». Святкують його 17 серпня. Цікавим фактом є те, що у цей самий день 1843 року світ побачив популярний роман Едгара По «Чорний кіт», де йдеться про кота, який з того світу мститься своєму господарю, за те що він його вбив. Атмосфера роману вкрай похмура та важка.

За словами виробника GPS-маячків для котячих нашийників 24petwatch: «Чорна кішка приносить нещастя тільки у тому випадку, якщо ви миша».  Таке формулювання досить чітко пояснює, що ми маємо з повагою і любов’ю ставитися до тварин з певними особливостями, але аж ніяк не з позиції страху, зневаги та упередженості.