Причини, чому собаки обнюхують.

Для тварин нюх відіграє життєво важливу роль, особливо якщо ми говоримо про собак. Причин собачого обнюхування може бути багато. Ось основні з них:

Аналіз та збір інформації. Не раз Ви помічали, що Ваш Улюбленець під час прогулянки відволікається і зупиняється, щоб обнюхати якусь річ, чи то кущ, чи то камінь або будь-що інше. Іноді Вас це може дратувати або бентежити, але потрібно зрозуміти, що таким чином Ваш Друг збирає необхідну для нього інформацію, щоб розуміти оточуюче його середовище, а саме: хто тут був раніше, чи це нічим не загрожує, чи є поблизу ще собаки або інші тварини, на скільки контакт з ними безпечний або небезпечний.

Спосіб спілкування, знайомство, обмін інформацією. Спостерігаючи за своїм собакою, можна побачити, що жодна його зустріч з собі подібними не обходиться без обнюхування одне одного. Чому пес так себе поводить? Люди звикли до того, що спілкування – це звуки або слова, проте для тварин, які не говорять, способів для обміну інформацією існує набагато більше, ніж ми можемо собі уявити. Завдяки обнюхуванню одне одного Хвостики частіше за все знайомляться, або вітаються. Також це дозволяє зрозуміти, який настрій у «співрозмовника», стан його здоров’я; самець обнюхує самку, щоб зрозуміти чи готова вона до спарювання.

Прояв любові. Часто у такий спосіб собака намагається запам’ятати запах власника, або просто демонструє, що Ваш запах для неї приємний, тому вона хоче якомога довше Вас нюхати. Так пес може показувати свою прихильність до дорогої їй людини. Також нюхаючи Вас собака може намагатися зрозуміти, де і з ким Ви були.

Іноді нас може дивувати такий спосіб самовираження нашого Друга, але кожен має усвідомити, якщо ми перешкоджаємо, або намагаємося відучити собаку від такої поведінки, то це скоріше їй зашкодить, ніж принесе користь, оскільки ця функція обумовлена природними потребами Хвостика.

Породи з найкращим нюхом.

Існують породи, у яких нюх розвинений більше, ніж у інших, і у переважній більшості це мисливські собаки або собака-шукачі. До таких порід можна віднести:

  • Бладхаунд – прабатьки сучасних гончаків. Це стара порода, яку зазвичай використовують для полювання, у поліції, а також для розшуку ранених тварин. Вони дуже наполегливі у пошуку та завдяки гострому нюху знаходять людей, речі або інших тварин.
  • Бігль. Ці невеличкі гончаки володіють чудовими нюховими здібностями, тому їх активно використовують для мисливства.
  • Німецька вівчарка. Ця порода чудово підходить для охорони та для пошукових завдань. Хоча вони і не мисливці, проте стають у пригоді для поліції та інших правоохоронних структур.
  • Спаніель. Першою собакою, яка виявила рак на запах був саме кокер-спаніель на ім’я Тангл, тому сумнівів у нюхових здібностях цих вухастих собак бути не може. Спаніелів використовують у подібних медичних цілях, а ось для охорони вони такий собі вихід, оскільки надто доброзичливі.

Коли варто турбуватися про надмірне обнюхування.

Є особливі випадки, коли надмірне обнюхування стає дійсно проблемою. Якщо ваш Песик ретельно обнюхує все навколо, це може говорити про те, що він стривожений та невпевнений. Таке можна помітити  на прийомі у ветеринара або при зустрічі з непроханими гостями: іншими собаками або тваринами, чужими людьми. У подібних випадках зважте на психологічний стан собаки, намагайтеся усунути джерела стресу, на скільки це можливо. Наприклад, можна відволікти, зменшити контакт з істотами, які можуть зашкодити або налякати. Іноді трапляється, що собака стає некерованою, коли  її відтягувати або не дозволяти обнюхувати щось. У таких випадках ми радимо Вам звернутися до кінолога.

Деякі породи особливо схильні до лякливості та хвилювання, тому можуть часто схвильовано та з насторогою обнюхувати щось або когось невідомого. До цих порід найчастіше відносяться мальтипу, віппет, японський хін, бедлінгтон-тер’єр та інші. Ці Хвостики по особливому потребують відчуття захисту та затишку від господаря.

Поради власникам любителів все обнюхувати.

Нюх – головний спосіб отримання інформації для собаки. Не варто повністю забороняти це, але можна встановити здорові межі, щоб ваша прогулянка не перетворилася на винюхування кожного сантиметра.

Насамперед, коли Ви обираєте домашнього улюбленця, визначте особливості порід, серед яких обираєте собаку. Породи, виведені для полювання або охорони (вівчарки, ретривери, біглі, спаніелі, лайки і т. п.), матимуть звичку багато обнюхувати, тому, якщо Вам це не до вподоби, варто відмовитися від ідеї заводити представника цієї породи.

Якщо ж собака має неприродну звичку настирливо все обнюхувати, ми радимо Вам спробувати перевиховати її. Намагайтеся якомога частіше відволікати песика на інші заняття, розваги або речі. Іншими словами, зробіть так, щоб Хвостик не думав, що б йому ще зараз понюхати. Навчіть Хвостика командам, які будуть контролювати його поведінку, наприклад: «досить», «ходімо», «фу», «до мене». Привчайте собаку нюхати за командою, тобто дозволяйте нюхати протягом певного часу (10-20 секунд), а потім давайте команду йти далі.

Попри всі «за» і «проти» хвилюватися потрібно у випадку, якщо собака має психологічні розлади. Якщо ж це звичайна вада поведінки або невихованість, просто виховуйте свого Друга, перевчайте, займайте його чимось цікавим, і у нього не буде часу розвивати у собі непотрібні звички.

Наші грумінг салони V.O.G. DOG SALON чекають на ваші питання. Ми раді допомогти у вирішенні цієї проблеми і дати пораду.