Вдале поєднання рис мальтійської болонки та пуделя подарувало світові мальтіпу – дизайнерську породу собак, яка впевнено набирає популярність з кожним роком. Їх родзинкою вважають шерсть. Вона може бути гіпоалергенною, кучерявою, хвилястою, майже прямою, – і у всьому своєму різтрижканоманітті потребує особливого догляду, а також дає безліч можливостей для створення стильних зачісок. Сьогодні ми поговоримо про стрижки, які можна обрати для мальтіпу, а також особливості шерсті мальтіпу F1 та F2.
Види зачісок, стрижок для мальтіпу
Не зважаючи на те, що вже склався певний перелік основних стрижок для мальтіпу, з якого можна обрати той варіант, який припаде до душі кожному власнику, ми у V.O.G DOG SALON завжди готові до експериментів. Це означає, що грумер разом з власником можуть детально обговорити кожен аспект стрижки, визначивши довжину шерсті, бажану структуру шерсті, зачіску, фарбування певних ділянок, вистригання візерунків або формування об’ємних елементів для підкреслення привабливості мальтіпу. Для цього надзвичайно важливі взаєморозуміння та довіра з обох сторін.
А зараз ми розглянемо найпоширеніші стрижки мальтіпу, які власники обирають для своїх улюбленців.
Стрижка під цуценя
Її особливість полягає в тому, що шерсть підстригається рівномірно по всьому тілу до довжини 2-5 см за допомогою машинки. Саму мордочку грумер підстригає використовуючи ножиці, щоб залишити округлу форму. Таким чином, зберігається милий вигляд цуценя, навіть якщо мальтіпу вже давно виріс. Плюсом такої стрижки можна вважати легкість догляду, тому що шерсть менше плутається за рахунок своєї довжини.
Літня стрижка має таку назву, бо ідеально підходить для спекотної погоди. Шерсть стрижеться грумером до довжини 2 см по всьому тілу. Голова залишається трохи об’ємною. Плюсом такої стрижки є рідше відвідування грумінг-салону за рахунок довшого відростання шерсті. Однак шкіра в такому випадку більш вразлива до сонця. Тому обов’язково слід подбати про додатковий захист під час прогулянок.
Стрижка під ягня більш оригінальна, ніж вищевказані варіанти, адже грумер надає лапам об’ємної округлої форми ножицями, в той час як корпус коротко стрижеться за допомогою машинки. Хоча мальтіпу стрижка виглядає ефектно, потрібно врахувати той факт, що лапи доведеться часто розчісувати задля уникнення ковтунів.
Стрижка під пуделя дозволяє підкреслити генетичну спадщину мальтіпу. Якщо улюбленець має кучеряву шерсть, то можна залишити її доволі довгою, а мордочку забрити машинкою, щоб зробити її схожою на пуделіну. Також можна зробити пуделині лапки. Мальтіпу буде виглядати розкішно, але, щоб зберегти цей ефект після походу в салон, необхідно щоденно розчісувати шерсть задля уникнення ковтунів та правильно її сушити після купання.
Стрижка під ведмедика буде ідеальним вибором, якщо хочеться створити м’який силует, зберегти плюшевість шерсті та підкреслити милий вигляд мальтіпу. Для цього знадобиться підстригти шерсть по тілу машинкою до довжини 3-5 см, а голову оформити ножицями в об’ємну круглу шапку. Слід звернути увагу, що голова має бути більшою за рахунок довшої шерсті, ніж по всьому тілу, і вирішальне значення має досвід грумера у шліфуванні лінії зрізів.
Стрижка під мальтезе підійде мальтіпу з більш рівною шерстю, адже довгі вуха та хвіст будуть гармонійно виглядати з коротким корпусом. Для цієї стрижки грумеру необхідно скористатись машинкою, щоб залишити на тілі 1-2 см шерсті. Після цього вуха та хвіст підстригаються ножицями до домовленої з власником довжини. Мінусом даного варіанту можна вважати лише те, що майже рівна шерсть зовсім втрачає свою хвилеподібність за рахунок дуже короткої стрижки.
Стрижка під лева буде гарним варіантом для сміливого власника, адже це не зовсім стандартний варіант для мальтіпу. Для досягнення такого ефекту грумер коротко стриже шерсть на тілі, за винятком голови, шиї та грудей. Ці зони залишаються довгими для створення характерної гриви. Хвіст можна забрити до середини, формуючи об’ємний кінчик ножицями.
Стрижка під шнауцера зі своєї назви дає нам зрозуміти, що буде мати місце імітація вигляду шнауцера. В даному випадку акцент робиться на довгій шерсті на мордочці, щоб сформувати з неї борідку, а вся інша шерсть стрижеться коротко. Не зважаючи на те, що догляд після прогулянки з такою стрижкою значно спрощується, завжди слід пам’ятати про вичісування борідки, щоб вона залишалась в гарному стані до наступної стрижки.
Стрижка мальтіпу у корейському стилі зараз одна з найпопулярніших, адже поширення корейської культури у світі зараз стрімке та яскраве, а поняття «каваї», що означає милий, застосуються майже до всього через свою новизну та екзотичність. Тож, обираючи таку стрижку для мальтіпу, треба бути готовим до того, що грумер залишить шерсть на вухах довгою або забриє вушка так, що довга шерсть залишиться лише на кінчиках, формуючи ніби косичку. На мордочці грумер має сформувати ідеальну плюшку, яка може бути круглою, овальною, великою або маленькою. Головне, щоб вона вдало поєднувалась з формами вушок та зберігала свої м’які округлі форми. Так як акцент в такій стрижці спрямований саме на голову, шерсть на тілі залишають короткою для створення контрасту.
В чому різниця між мальтіпу F1 і F2, і які стрижки їм личитимуть?
При виборі цуценя часто виникає питання: у чому різниця між мальтіпу F1 і F2? А вона полягає у поколінні та генетичному матеріалі цих собак, що впливає на їх зовнішність, здоров’я та поведінкові особливості.
Мальтіпу F1 – це перше покоління, отримане шляхом схрещування чистопородної мальтійської болонки з пуделем. Вони доброзичливі, слухняні й легко піддаються дресируванню, так як мають стабільну генетику від мальтезе та пуделя у рівних частках. Завдяки цьому мальтіпу F1 також мають м’яку кучеряву або хвилясту шерсть, яка має гіпоалергенні властивості, успадковані від пуделя. Великим досягнення для цуценят першого покоління стало те, що вони володіють гетерозисом, завдяки якому мають підвищену стійкість до спадкових захворювань, характерних для мальтезе та пуделів.
Так як ми вже знаємо, що мальтіпу F1мають кучеряву або хвилясту шерсть, то цілком вдалою ідеєю було б підкреслити її об’ємність та структуру завдяки стрижці. Можемо порекомендувати розглянути стрижку під ведмедика, пуделя, лева, ягня та стрижку у корейському стилі. Якщо ж має значення практичність та легкість у догляді – літня стрижка або стрижка під цуценя будуть вдалим вибором.
Мальтіпу F2 – це друге покоління, отримане шляхом схрещування двох мальтіпу F1, тому генетичний матеріал більш варіативний, а гетерозис не такий виражений, що підвищує ризик успадкування генетичних захворювань. Через те, що гени від пуделя та мальтезе можуть проявлятися у різному співвідношенні, поведінка у мальтіпу F2 може бути нестабільною та мати свої особливості, тому потрібно приділити на початку достатньо часу дресируванню та соціалізації. Також завдяки різній варіації генів у окремих мальтіпу шерсть може бути більш подібною до мальтезе (довге і пряме) або до пуделя (кучеряве). У зв’язку з цим можуть втрачатись або послаблюватись гіпоалергенні властивості шерсті, якщо превалюють гени мальтезе.
Щодо варіантів стрижок, які можна запропонувати для мальтіпу F2, треба розуміти, яка структура шерсті у конкретного улюбленця. Якщо шерсть кучерява та об’ємна як у пуделя – підійдуть всі стрижки, запропоновані для мальтіпу F1. А якщо шерсть пряма як у мальтезе, то слід розглянути стрижку під шнауцера, мальтезе та ягня. Адже пряма спадаюча шерсть дозволить надати чіткої форми певним ділянкам тіла, не втрачаючи свого виду після прогулянок, особливо у дощові дні.