1. Що потрібно врахувати при виборі морської свинки?
  2. Види та породи морських свинок
  3. Скільки живуть морські свинки?
  4. Догляд за морськими свинками
  5. Грумінг морських свинок у мережі салонів V.O.G DOG SALON

Морські свинки – одні з наймиліших домашніх улюбленців, які вже понад три тисячі років живуть поряд з людиною. Їх батьківщиною вважають Південну Америку, але набули свою популярність тваринки в Європі. Туди вони потрапили через океанічну торгівлю, що і сприяло виникненню назви «морська свинка».

У цій статті ми зануримось у дивовижний світ морських свинок: як обрати собі улюбленця, що треба знати про їх породи, тривалість життя, догляд і навіть професійний грумінг.

Що потрібно врахувати при виборі морської свинки?

Перш ніж завести морську свинку, важливо відповісти собі на питання: «Чи готові ви та ваші рідні до відповідальності?» Цих тваринок не варто купувати, якщо у вас немає часу на догляд та спілкування з ними, адже морські свинки дуже соціальні і не люблять бути на самоті. В дикій природі вони завжди живуть групами. А також потрібно навчити маленьких членів сім’ї обережно поводитися з морськими свинками, та переконатися, що вони розуміють, що їх дії можуть вплинути на здоров’я та емоційний стан тваринок.

Якщо на вищевказане питання ви надали ствердну відповідь, тоді слід подумати над наступним питанням: «Ви хочете одну чи декілька морських свинок?» Відповідь буде залежати від кількості уваги, яку ви готові приділяти кожного дня маленькому пухнастику. Наприклад, придбавши одну морську свинку, їй потрібно буде більше спілкування та турботи від вас, щоб почуватись захищеною та щасливою. Якщо ж ви хочете зробити краще для самої свинки, заведіть пару однієї статті. Тоді їм завжди буде чим зайнятися. Самці, зазвичай, більш активні й грайливі, а самки лагідніші.

Також слід врахувати, що для морської свинки потрібна простора клітка з зонами для відпочинку, фізичних активностей, прийому їжі, яка буде знаходитись подалі від батерей, протягів та сонячного проміння. Тож необхідно гарненько подумати, де розташувати житло морської свинки, щоб дотриматись цих правил і не спровокувати переохолодження або перегріву маленького тіла. Додатково необхідно придбати мисочки, поїлку, іграшки, колесо для бігу, підвісні містки, корм, мінеральну крейду для сточування зубів та кігтів, ласощі та наповнювач.

І, нарешті, коли ви добре підготувались і вже обираєте собі улюбленця серед різних морських свинок, зверніть увагу на їх зовнішній вигляд і поведінку. Здорові морські свинки активні, мають блискучі очі, правильний прикус, чисту шерсть та шкіру.

 

Види та породи морських свинок

Морських свинок можна поділити на три основні категорії: довгошерсті, короткошерсті та рідкісні. Кожна з них має свій особливий вигляд, однак всіх їх об’єднує дружелюбність, комунікабельність та грайливість.

Довгошерсті морські свинки

Мають довгу розкішну шубку, за якою потрібно регулярно доглядати задля уникнення ковтунів.

Перуанська морська свинка вражає довгою шовковистою шерстю, яка може виростати до 50 см. Цікаво, що ця шерсть часто росте вперед, утворюючи своєрідний «чубчик».

Коронет теж має довгу шерсть, але її особливістю є «корона» з шерсті на голові.

Шелті нагадує перуанську морську свинку, однак в неї шерсть спрямована не вперед, а назад, створюючи враження, що її зачісували в одному напрямку.

Тексель привертає увагу своєю довгою кучерявою шерстю, схожою на плюш.

Короткошерсті морські свинки

Ці породи простіші в догляді завдяки короткій шерсті, тому ідеально підходять для новачків.

Американська морська свинка – одна з найпоширеніших порід, має м’яку, гладку шерсть.

Рекс схожий на плюшевого ведмедика завдяки короткій, але густій та злегка кучерявій шерсті, яка не блищить.

Абіссінська морська свинка легко впізнавана завдяки своєрідним «розеткам» на шерсті, яких налічується в середньому 6-8 штук. Ця особливість надає їм кучерявого вигляду.

Рідкісні породи

Якщо ви шукаєте щось унікальне, порода скінні точно для вас. Вона не має шерсті, крім невеликого пуху на носі та лапках. Але це не означає, що догляд за нею незначний. Ці морські свинки надзвичайно чутливі до температури та зовнішніх подразників, тому потребують додаткового зволоження шкіри, утеплення в холодну пору року та захисту від сонця влітку.

Болдуїн також належить до безшерстих порід, але має свою особливість. Малюки народжуються із шерстю, яка згодом повністю випадає, залишаючи тіло гладеньким.

Ріджбек належить до короткошерстих порід. Родзинку цих морських свинок одразу легко побачити – гребінь з шерсті вздовж спини.

Морська свинка скільки живе?

Тривалість життя морської свинки, зазвичай, становить 5-8 років. Проте за правильного догляду і гарних умов утримання деякі свинки доживають і до 10 років. В Книзі рекордів Гіннеса навіть зафіксовано інформацію про найстарішу морську свинку, яка дожила до 14 років!

Догляд за морськими свинками

Морські свинки цілком невибагливі домашні улюбленці. Власникам лише необхідно попіклуватись про харчування, фізичну активність та грумінг тваринок, чистоту їх житла.

Харчування. Що їдять морські свинки? Морським свинкам потрібен збалансований раціон, багатий на клітковину і вітамін С, який вони не можуть синтезувати самостійно. Основу харчування має складати якісне сіно, яке забезпечить правильне травлення та допоможе сточувати зуби. Додатково свинкам необхідно вживати свіжі овочі, зелень та фрукти. Не забувайте перевіряти наявність води в поїлці, вона має бути завжди в вільному доступі.

Фізична активність. Для гарного самопочуття та забезпечення щоденної активності радимо придбати для улюбленців різноманітні іграшки, тунелі, містки, колеса для бігу. Крім того, важливо регулярно випускати морських свинок побігати в безпечному місці під вашим наглядом. Це допоможе їм досліджувати простір, гратися та взаємодіяти з вами.

Грумінг. Догляд за шерстю залежить від породи. Довгошерсті морські свинки потребують регулярного розчісування шерсті для запобігання сплутування. Також можлива стрижка для невиставкових улюбленців. Короткошерстим свинкам потрібен лише періодичний огляд стану шерсті та шкіри. А такі породи як скінні та болдуїн шерсті взагалі не мають, тож основна увага спрямована на зволоження шерсті.

Окрім догляду за шерстю, будь-якій морській свинці необхідно підстригати кігті, щоб уникнути травм та дискомфорту при пересуванні. А купати слід виключно у разі крайньої потреби, адже ця процедура може викликати стрес у тваринки та пересушення шкіри.

Гігієна. Морські свинки дуже охайні й більшу частину часу доглядають за собою. Однак, їм потрібна допомога в підтриманні чистоти домівки. Клітку потрібно чистити не менше ніж раз на тиждень, щоб уникнути появи неприємного запаху та шкідливих бактерій. А раз на місяць варто проводити генеральне прибирання з дезінфекцією. Наповнювач можна обрати будь-який. Головне уникати матеріалів, які містять пил, бо він може викликати алергію.

Грумінг морських свинок у мережі салонів V.O.G DOG SALON

Якщо ви є щасливим власником морської свинки, мережа салонів V.O.G DOG SALON може запропонувати такі послуги для вашого улюбленця:

Розчісування шерсті та розплутування ковтунів. Особливо актуально для довгошерстих морських свинок, у яких через недостатність домашнього догляду плутається шерсть, утворюючи як окремі ковтуни, так і цільну ковдру з них. Небезпека для здоров’я тварини полягає в тому, що під ковтунами шкіра не має доступу до повітря, порушується захисний бар’єр та терморегуляція.

В деяких випадках грумер може розплутати ковтуни і зберегти красу шерсті, в деяких – узгодить з вами їх вистригання. Чому? Все просто. Шкіра у морських свинок чутлива і тонка. Якщо ковтун звалявся, знаходиться близько до шкіри, тягне її та викликає дискомфорт при пересуванні, правильним рішення буде саме вистригання ковтуна. Після даної процедури майже завжди помітна почервоніла шкіра або ранки на ній. В цьому винен ковтун, який тривалий час натягував до болю шкіру.

Стрижка. Про вистригання ковтунів ми вже поговорили, але не торкнулись теми повноцінної стрижки морських свинок. Дана процедура актуальна для довгошерстих порід, які не беруть участі у виставках. Зазвичай, власники просять зробити стрижку, щоб полегшити собі догляд за улюбленцем та уникнути специфічного неприємного запаху. У довгошерстих морських свинок часто в шерсті плутається наповнювач або корм, а також змінюється колір та запах шерсті через постійний контакт з сечею та фекаліями.

Гігієнічний догляд. Чищення вушок, підстригання кігтів, а також купання морських свинок з використанням безпечних засобів для чутливої шкіри можуть виконуватись як в комплексі, так і окремо. Нагадуємо, що купати морських свинок часто не рекомендовано, щоб не викликати сухість шкіри та подразнення.

Якщо у вас будуть з’являтись питання або сумніви щодо необхідності певних процедур для вашої морської свинки, ви завжди можете звернутись до нас за безкоштовною консультацією. V.O.G DOG SALON має на меті не лише надання якісних послуг, а також і просвітницьку діяльність. Ми працюємо над тим, щоб кожен власник міг приймати для себе зважені рішення щодо будь-якого питання, яке стосується його улюбленця, на основі отриманої від нас інформації.

Записати морську свинку на догляд в салон