Няв-няв чи мур-мур? Як ваш Котик просить у Вас їсти? А буває Улюбленець заглядає благаючим поглядом у ваші очі, вимолюючи смачненький шматочок того, що їсте Ви. Інколи приходиться Улюбленцю підходити до радикальних методів: легенько покусати ніжку. Ну як ще достукатись до господаря!? Зачувши про ласий шматок кіт думає не довго. Як довго думаєте Ви над вибором їжі для Улюбленця? Та чи все йому можна дати?
Від вибору корму залежить самопочуття, зовнішній вигляд та здоров’я Муркотуна. Тому, слід ретельно підійти до вибору їжі, щоб забезпечити кицю корисними вітамінами та мінералами. Потрібно зрозуміти для господаря, що кішки — хижаки. А отже потребують корм, що містить велику кількість нежирного тваринного білку. Доросла кішка вдень потребує 30-40% білку від загального раціону. Поміркуємо про ті продукти, які можна їсти котам і які категорично не можна котам.
Чи можна котам молоко
З дитинства ми звикли до картинки, як киця п’є молоко з мисочки. Але молоко дозволено давати тільки маленьким кошенятам до 6 місяців, адже з віком у котів формується непереносимість лактози. Більше того, казеїн, що міститься в молоці, може викликати алергічну реакцію. Користь можуть принести кисломолочні нежирні продукти: сир, кефір та ряжанка.
Рибка для рибака, киці м’ясо
Киця чекає, як рибак зловить першу рибку для свого Пустуна. Потішна картина, яка не є доброю. Адже котам ні в якому разі не можна сирої риби. Риба, що водиться у річковій воді, має гельмінтів та містить фермент тимізин, здатний руйнувати вітамін В1. Це може призвести до розвитку сечокам’яної хвороби. Крім того вона містить багато кісток, що можуть застрянути в горлі або пошкодити стравохід. Проте приготовлену рибу на пару чи варену можна давати у невеликій кількості кицям, адже у ній є поживні речовини: Омега-3 жирні кислоти та вітаміни D, B12, кальцій та фосфор. Також не можна коту сире м’ясо, воно може містити паразити. Користь принесе варене нежирне м’ясо: курка, яловичина.
Чи можна котам шоколад
Шоколад містить теобромін – це алкалоїд, що міститься в какао-бобах та схожий за вмістом до кофеїну. Є токсичним для киць. Може спричинити у кішки розширення судин серця та мозку. Чим вищий відсоток какао-бобів в шоколаді, тим небезпечніший він для кота. Після 4 год, як Улюбленець з’їв шоколад, можуть з’явитися ознаки отруєння: збитий серцевий ритм, тремтіння, судоми. Слід негайно звернутися до ветеринара.
Родзинки, горіхи – не для чухання зубів
Бувають котики, що люблять граючись, погризти виноград, горішки макадамії. Проте ці продукти містять токсини, що призводять до ниркової недостатності. Тим більше, усі горіхи містять багато жирів, які викликають у кішки проблеми з підшлунковою залозою. Інколи спостерігаються ранні симптоми отруєння: блювота, діарея та гіперактивність кота.
Вбивчий кофеїн
У каві та чаю міститься кофеїн, що вкрай шкідливо впливає на роботу серця кішки. Тому не можна залишати недопиту чашечку, якщо ваш Пухнастик любить заглядати на стіл. Кофеїн є і в кока-колі, напій може стати смертельною дозою для Пухнастика, адже спричиняє аритмію серця. Різні знеболювальні, як от Нурофен, теж мають кофеїн, тому слід тримати ліки в аптечці.
Шкідливі овочі та фрукти
Смажена, варена, будь-яка приготовлена картопля містить крохмаль, який шлунок кішки не може перетравити. Капуста, бобові викликають метеоризм та порушення травлення. Авокадо, цибуля, часник містять токсичні речовини для тварини. Цибуля й часник впливають на процес кровотворення та можуть призвести до анемії, оскільки руйнують червоні кров’янисті тільця. Гриби взагалі не засвоюються кицею. Можна давати тільки моркву, кабачки, буряк в потертому вигляді з доданою у невеличкій кількості олією. Без шкоди здоров’ю котику можна похрумати огірочком, салатом.
Консервовані продукти, ковбасні вироби
Ну і звісно ні в якому разі не можна давати ковбаси, сосиски, консерви через велику кількість консервантів, барвників, спецій та солі. Сіль може викликати інтоксикацію організму, різноманітні складники консерв — розлади кишкового тракту, підшлункової. Дані продукти містять штучні ароматизатори і гарно пахнуть. Котик ведеться на аромат, але в них не має ніякої користі.
Чи вартує протермінований продукт більше, ніж здоров’я Пухнастика?
Чомусь часто виникає жалість викинути у смітник зіпсований продукт. Існує думка, що кіт все з’їсть. І ми можемо подумати, чому б не скормити вихованцю харчі, що мають протерміноване виготовлення. Але ці продукти можуть викликати отруєння, діарею та слабкість. У зіпсованих продуктах розмножуються бактерії, що викликають різні інфекції. Дбайте про Улюбленця, краще зіпсовану їжу викинути, ніж потім лікувати свого Друга.
Бережемо кота на вулиці!
Якщо з їжею, що вдома ми розібрались, тепер слід поговорити про їжу на вулиці. Коли киця виходить на подвір’я, необхідно прослідкувати, щоб вона перед прогулянкою поїла. Так в неї буде менше спокуси потягнути до рота непотрібний знайдений продукт. Якщо біля будинку є отруйні чи небезпечні для здоров’я і життя речовини, необхідно їх заховати у недоступне місце. Кішечки люблять погратися з метеликами, хрущами або навіть зловити мишку. Але ваша киця домашня і їй не слід їсти те, що їдять дикі коти. Миші переносять різні хвороби та паразити, які можуть передатися вашому Вихованцю. Слід негайно забрати здобич у киці та утилізувати. Також слід подбати, щоб на подвір’ї кіт не гриз рослин, що містять токсичні для них речовини. Деякі з них: гортензії, плющ, тюльпани, гіацинти, нарциси, хризантеми. Вони можуть викликати алергічну реакцію, подразнення слизових оболонок очей, запаморочення, отруєння. Особливо небезпечні лілії — призводять до ниркової недостатності. Кіт — не собака, але в деяких моментах можна використовувати повідок, щоб подбати про безпеку Пухнастого. А також не корміть котика на вулиці, щоб в нього не було асоціацій на вулиці з їжею.
Господарі несуть відповідальність за здоров’я Улюбленців
Турбота про котів включає дбайливе відношення до харчування. Адже від цього залежить здоров’я, як наслідок і душевний стан. В здоровому тілі — бадьорий дух! Тож будьмо відповідальними. Сира риба, жирне сире м’ясо, молоко, шоколад, родзинки, горіхи, консерви, ковбасні вироби, картопля, цибуля і часник повинні бути виключені з раціону киць. Краще купити збалансований корм, якщо не має часу на приготування їжі котику.