Чи доводилося Вам колись зіткнутися з проблемою, коли після грумінгу собака не впізнає Вас, ховається та не хоче йти на контакт? Якщо так, давайте розглянемо цю проблему, знайдемо способи її вирішення та відповіді на питання які найчастіше хвилюють власників, яких спіткала така проблема.
Щоб зрозуміти причини такої поведінки Хвостика, потрібно звернути увагу на особливості собаки або на особливості роботи грумера з Вашим Підопічним. Причиною можуть стати, як і фізіологічні особливості собаки, так і специфіка проведення грумінг-маніпуляцій, засоби, які використовує спеціаліст під час проведення процедур, а також навіть сам господар.
Чому собака не впізнає господаря після грумінгу?
Існує декілька причин, які впливають на зміну поведінки Вашого Друга.
Засоби для миття
Шампуні, мила, масла, олійки та інші парфумовані засоби можуть вплинути на рецептори нюху собаки. Якщо порівняти з досвідом людини, то нам відомо, що буде з нашими рецепторами, коли ми перенюхали цілу полицю з парфумами різного запаху. Звичайно ж в якийсь момент вони всі змішуються і нам важко їх розпізнати та відрізнити. Для людини, на щастя, це не критично, оскільки ми не орієнтуємося так на запах, як тварини. А ось для собаки це може виявитися цілою проблемою, оскільки нюх для них є необхідним, щоб упізнавати своїх. Тому це і може стати причиною того, що Хвостик не впізнає Вас.
Візуальні зміни, зміни запаху господаря
Хоч і рідше, але причиною можуть стати візуальні та запахові зміни у самому господарі. Якщо ви залишили собаку грумеру, у той час як самі вирішили відвідати стиліста, перукаря, барбера або будь-якого іншого спеціаліста з догляду, що призвело до зміни вашого образу чи запаху, то не дивуйтеся, що собака може бути спантеличена такими кардинальними змінами, особливо, якщо вона має особливість, орієнтуватися на візуальний вигляд її господаря.
Стрес
Стрес, вважається основною причиною того, що собака не впізнає свого господаря після грумінгу. Якщо Хвостика, який не знайомий з грумінгом, зненацька відправити на всі можливі процедури, він може дуже перестресувати. При проведенні роботи зі своїм клієнтом грумери часто використовують гучні прилади: фени, машинки, які можуть налякати собаку, особливо, якщо це боязлива порода, собака зі слабким серцем або не знайома з процедурами в грумінг салонах. Також тварину може налякати контакт з незнайомою людиною, різка зміна середовища, якщо раніше зона її існування була обмежена лише квартирою або будинком.
Радше сказати, у більшості випадках, собака не просто не впізнає господаря, а має на нього образу, оскільки розуміє його причетність до пережитого стресу під час процедур в салоні.
Як вирішити цю проблему?
Знайти рішення цієї проблеми Вам допоможуть наступні дії.
- Грумери салонів V.O.G. DOG SALON, в першу чергу, не радять дбайливому господарю проводити собаці велику кількість процедур з першого разу, щоб запобігти стресу тварини. Краще привчати собаку до чогось нового та невідомого поступово. Можливо спершу варто просто привести Чотирилапого до салону, щоб він звик до атмосфери, до нових звуків, людей та приладів. Потім поступово привчати до короткотривалих процедур, а згодом і до усіх інших.
- Зверніть увагу на засоби, які використовує грумер у своїй роботі, проконсультуйтеся спершу з ним, адже у собаки може бути алергія на ту чи іншу речовину, яка є в шампунях, спреях, мазях і т. д. Крім того, сам запах може спричинити тимчасову аносмію.
- Якщо все ж таки, щось пішло не так і собака відмовляється з Вами контактувати, не будьте надто наполегливими та давкими. Якщо ви намагатиметеся силоміць примушувати собаку до спілкування, її це скоріше ще більше налякає. Краще дайте тварині час прийти до тями і швидше за все вона сама захоче до Вас.
- Пригощання. Навряд чи якась собака відмовилася б від смаколика. У випадку підвищеного рівня стресу дайте Хвостику улюблену їжу. У такий спосіб Ви допоможете йому відволіктися, подолати стрес та привернете на себе його увагу.
- Можна спробувати розвеселити Хвостика іграшкою або цікавою грою. Найкраще нагадати йому актив, який у нього асоціюється з Вами. Це можуть бути ігри, які граєте з ним лише Ви, або улюблена іграшка, яку саме Ви йому подарували.
- Говоріть з собакою знайомим тоном, Ваш голос може допомогти Хвостику швидше упізнати господая.
- Якщо Ваш Вихованець взагалі не переносить грумінг салони, то спробуйте проводити грумінг вдома, щоб собака почувала себе безпечніше.
Всі ці поради допоможуть Вам відновити гармонію у відносинах з Вашим Другом. Якщо собака поводиться відсторонено більше кількох днів, та крім такої поведінки, Ви помітили відсутність апетиту, млявість, надмірне вилизування себе, це може говорити про фізичний дискомфорт, тому у даному випадку радимо звернутися до ветеринара та обстежити Песика, чи немає у нього вад зі здоров’ям.
Висновок
Досить часто можна зіштовхнутися із проблемою, яка псує якість життя домашнього улюбленця, забирає у нього радість, спокій та шкодить відносинам з оточуючими, головними з яких є Ви. Тож важливо якомога частіше зважати на будь-які прояви незадоволення собаки, щоб запобігти поширенню проблеми. Завжди намагайтеся зберігати спокій, оскільки, часто Вашу паніку відчуває і Хвостик, що може ще більше його збентежити. Привчайте собаку до грумінгу ще змалку, щоб для нього це не було стресом. Не забувайте проводити з ним час, щоб він не мав схильності до депресій, а також вчасно надавайте ветеринарні послуги та регулярно проходьте медичне обстеження.
Сподіваємося, ця інформація була для вас корисною. Бажаємо здоров’я Вам та Вашим чотирилапим Друзям.