- Вступ
- Можливі причини чухання собаки
- Як боротися з проблемою чухання
- Вчасний грумінг, як спосіб запобігання чуханню
- Висновок
Кожного нового дня ми все більше і більше зіштовхуємося з проблемою чухання у собак, проте ніяких ознак бліх у них немає. Тож наше завдання вияснити, які причини свербежу та як подолати цю халепу. Фактори, які впливають на такий стан Вашої собаки можуть бути різними, але запевняємо Вас, що подолати проблему чухання не так то і складно, якщо вона не набула глобального характеру, тому радимо не зволікати та при перших проявах звертатися до фахівця. Про це все поговоримо далі у нашій статті.
Можливі причини чухання собаки
Щоб подолати надокучливий свербіж, потрібно зрозуміти його причини. Причини чухання можуть бути наступними.
Дерматит/Алергія.
Досить часто причиною чухання собаки стає дерматит, спричинений, скоріше за все, алергічною реакцією на той чи інший подразник або якимось захворюванням. Нерідко алергенами стають деякі продукти харчування, та подразники навколишнього середовища (пилок, грибок, або просто підвищений рівень забрудненості атмосфери). Дерматит, що з’явився унаслідок шкірної інфекції теж не рідкість. Річ у тім, що собаки часто розчухують та зализують травми на шкірі, що призводить до появи бактерій на місці ураження.
Відсутність вчасного огляду та грумінгу.
Якщо не відвідувати грумера, може виникнути ряд проблем зі здоров’ям. Чухання при відсутності вчасного догляду – розповсюджена проблема. Недоглянута шерсть може спричинити появу ковтунів, які стягують шкіру та призводять до свербежу. Якщо тварина часто брудниться, то йому не достатньо самому себе помити. Тут необхідним буде втручання грумера.
Надмірне миття.
Варто пам’ятати, що надто часто мити собаку теж не дуже корисно, оскільки шампуні змивають захисний жировий покрив шкіри, який зволожує та захищає її. Це веде до того, що шкіра мало зволожена, тому починає лущитися та подразнюватися.
Сухість шкіри.
Чухання може бути результатом сухої шкіри. Шкіра собаки сохне не лише через зловживання миючими засобами, а і через відсутність води в організмі, якщо песик вживає мало рідини або живе в сухому кліматі.
Стрес.
Нерідко стрес впливає на ліпідний баланс шкіри. Якщо тварина тривалий час перебуває в стані стресу, це може призвести до сухості шкіри та її лущення, результатом чого буде поява свербежу.
Вік та здоров’я тварини.
Тварини частково можуть доглянути свій зовнішній вигляд, проте у похилому віці ця задача стає дедалі складнішою, особливо, якщо старіння супроводжується певними захворюваннями або гормональними порушеннями (гіпотиреоз, синдром Кушинга і т. д.). У похилому віці деякі органи, вже не працюють так ідеально та не виконують свою функцію як колись, тому собака як ніколи потребує додаткового догляду.
Як боротися з проблемою чухання
Кожен дбайливий власник буде задаватися питанням, а як же боротися з чуханням у собаки, якщо вже зрозуміло, що свербіж не спричинений паразитами?
Тварини ведуть не такий стерильний спосіб життя, як люди. Як би ми не намагалися за ними стежити, все одно вони не можуть полишити свою природу, волю та інстинкти. Як не крути, та у собак є звички, від яких їм важко відмовитися, наприклад: обнюхувати та куштувати на смак брудні предмети, сміття, зіпсовану їжу або навіть екскременти, викачатися в багнюці або у пилі тощо. Все це негативно впливає на шерсть та шкіру собаки. Враховуючи вище перераховане, хочемо дати Вам кілька порад.
По-перше, намагайтеся контролювати зону відпочинку та розваг собаки. На скільки можливо, слідкуйте, з чим пес контактує, що обнюхує чи їсть, щоб зменшити ризик зараження інфекцією чи появи алергічної реакції.
По-друге, не робіть спроби самостійно підібрати догляд за шкірою собаки. Краще проконсультуватися зі спеціалістом, ветеринаром або грумером, щоб розуміти особливості та потреби шкіри саме Вашого песика.
По-третє, забезпечте тварину доступом до достатньої кількості води та намагайтеся контролювати температуру атмосфери, щоб повітря не було надто сухим.
По-четверте, не забувайте, що правильний та дбайливий догляд за твариною – найкращий спосіб вирішити проблему захворювання шкіри. Вчасно відвідуйте грумінг салони, та не сумнівайтеся, що Хвостик залишиться задоволеним.
Вчасний грумінг, як спосіб запобігання чуханню
Догляд за здоров’ям та зовнішнім виглядом тварини починається саме з грумінгу. Він посідає особливе місце у боротьбі з проблемою чухання, а також цей спосіб догляду попереджає появу серйозних захворювань шкіри. Скажімо так, відсутність вчасного та правильного грумінгу і є основною причиною появи свербежу у Вашої собаки. Процедури, які проводять спеціалісти, спрямовані на догляд за зубами, вухами, кігтями, шкірою та шерстю, що відіграє велику роль у запобіганні появи інфекційних захворювань, дерматитів, та свербежу. Давайте згадаємо основні аспекти грумінгу для собаки, які запобігають появі цих проблем.
Догляд за шерстю. Нестрижена та нерозчесана шерсть сплутується та перетворюється на ковтуни, які у свою чергу перешкоджають рівномірному розподілу себуму, тому шкіра недостатньо зволожена і дуже натягнута. Під ковтунами шкіра не дихає, це створює тепле та вологе середовище – рай для життя та розмноження шкідливих бактерій і грибків. Також ковтуни – справжні накопичувачі бруду, що може спричиняти висипання та інфекції. Розчісування забезпечує правильний кровообіг допомагає швидше виводити токсини, розподіляти природні масла та жири по шкірі, тому вона швидше відновлюється після пошкоджень та менш схильна до інфекцій чи алергічних реакцій.
Купання. Волосся та шерсть по особливому схильні накопичувати бруд, у якому безліч шкідливих бактерій, які спричиняють свербіж чи захворювання шкіри. Тому купання дуже важливе у боротьбі з цією проблемою, воно очищує шкіру від пилу й алергенів, а також зменшує ризик розвитку дерматитів та інших шкірних інфекцій. Грумер визначить особливості шкіри Вашої собаки та допоможе підібрати шампунь, який підходять саме для неї, оскільки часто шкіра тварини страждає від неправильно підібраних миючих засобів.
Догляд за нігтями, вухами та зубами. Можливо не зовсім зрозуміло, як це може впливати на стан шкіри, проте підстрижені кігті, чищені зуби та вуха можуть уберегти деякі зони шкіри від ураження. Наприклад, якщо довго не стригти кігті, вони можуть виростати надто довгими та врізатися в шкіру, спричиняючи біль і свербіж. Недоглянута ротова порожнина може розносити шкідливі бактерії по тілу собаки, під час вилизувань. Нечищені вуха викликають різні проблеми зі шкірою в зоні вушних раковин та голови, наприклад: отити, свербіж, гематоми, дерматити тощо.
Варто згадати, що грумінг процедури сприяють загальному розслабленню собаки, що знижує стрес та допомагає уникнути нервового свербежу.
Висновок
Отже, грумінг – це не лише краса, а й профілактика багатьох проблем зі здоров’ям, зокрема зі шкірою. Регулярні процедури допоможуть Вашій собаці бути здоровою.
Завітайте до наших салонів V.O.G. DOG SALON і ми зробимо все, щоб Ви та Ваш Хвостик відчули життя по новому. Наші спеціалісти пропонують Вашому Вірному Другу комплексний догляд, що забезпечить доглянутий вигляд, та допоможе попередити небажані проблеми зі здоров’ям. Чекаємо на Ваш візит з нетерпінням.