Багато людей мріють про собаку, але стикаються з алергією. Не варто засмучуватися, адже існують породи, які можуть втілити цю мрію у життя.

 

Чому виникає алергія на собак?

Перш ніж перейти до переліку порід, потрібно зрозуміти, що викликає алергію. А цьому слід завдячити білку, який міститься в слині, лупі, сечі, виділеннях з очей та носа собаки. Оскільки все це осідає на шерсті, більшість вважає, що саме шерсть викликає алергію. Однак відсутність шерсті не гарантує гіпоалергенність.

 

Гіпоалергенні породи

Існують породи, які виділяють небагато алергенів, а тому можуть бути безпечними для алергіків:

  1. Пудель. Він не має підшерстку, який значно линяє, а кучерява шерсть затримує шерстинки, які можна згодом вичесати. Пудель також має дуже низьку схильність до слинотечі.
  2. Бішон фрізе. Це порода з подвійною кучерявою шерстю, яка практично не линяє та немає лупи.
  3. Китайський чубатий собака. Тіло цього собаки голе, а невеликі острівці шерсті є на голові, хвості і лапах.
  4. Лаготтороманьйоло або італійський водяний собака. Має густу шерсть у вигляді тугих завитків, яка не схильна до линяння і має зовсім невелику кількість лупи. Також цей улюбленець майже не виділяє слини.
  5. Шнауцер. У всіх розмірах ця порода має густу жорстку шерсть, яка мінімізує розповсюдження алергенів.
  6. Мальтійська болонка. М’яке, довге волосся цієї породи також мало линяє.

 

Рекомендації для алергіків, які хочуть завести собаку:

  1. Регулярний догляд. Навіть вищевказані породи потребують систематичного гігієнічного догляду, щоб не збільшувати ризики алергічної реакції для господаря.
  2. Регулярне прибирання. Воно допоможе утримувати дім чистим та мінімізувати кількість алергенів.
  3. Огляд у ветеринара. Спеціаліст допоможе підтримувати здоров’я вашого собаки і запобігти проблемам зі шкірою, які можуть спровокувати алергію.
  4. Тестування на алергію. Якщо у вас є сумніви, чи підходить вам конкретна порода собаки, зверніться до лікаря для алерготесту.

На завершення, завжди варто пам’ятати, що немає 100% гіпоалергенних собак. Проте дотримуючись рекомендацій і обравши правильну породу, можна мінімізувати ризик алергічної реакції і насолоджуватися компанією свого улюбленця.