Красивий і доглянутий улюбленець – радість для господаря. Для того, щоб собака завжди зберігав чудовий зовнішній вигляд, за ним необхідно правильно і своєчасно доглядати. Підрізання кігтиків, огляд зубів – це лише мала частина гігієнічних процедур. Одна з основних – догляд за шерстю. При цьому, якщо деяким собакам необхідна лише стрижка, іншим може знадобитись триммінг.

 

Що таке триммінг?

Триммінг – процедура позбавлення собаки відмерлої шерсті шляхом вищипування. Багато хто всерйоз вважає, що це боляче і неприємно, проте насправді вони неправі.

Професійний триммінг абсолютно безболісний і не завдає улюбленцям ніяких неприємних відчуттів.

Більше того, звикаючи, тварини із задоволенням проходять цю процедуру.

Перший триммінг цуценятам проводять у віці 4-6 місяців. А далі його повторюють кожні півроку. Багато залежить від породи та індивідуальних особливостей конкретного собаки, але в середньому життєвий цикл шерсті складає 4-7 місяців. Визначити, коли час робити триммінг, легко: собака набуває неохайного вигляду, волосинки стають тонкими, вибиваються із загальної маси, стирчать в різні боки.

Триммінг позитивно впливає на якість шерсті собаки. Воно стає сильнішим і жорсткішим, блищить. Тому власники виставкових собак підщипують шерсть улюбленцям кожні 1–2 тижні, щоб зберегти акуратний вигляд собаки.

 

Кому потрібен триммінг?

Деякі породи собак не здатні линяти. До них відноситься ряд тер’єрів (наприклад, скотч та ердель), шнауцери (різеншнауцер, цвергшнауцер), а також багато інших порід собак з жорсткою шерстю. Однак шерсть таких собак теж має свій життєвий цикл, тому її необхідно вчасно позбавлятися.

 

Чому не стрижка?

Жорсткошерстих собак не рекомендується просто підстригати. Вся справа в тому, що шерсть після стрижки у таких тварин стає тонкою, рідкою, ламкою, може збиватися в ковтуни. Іноді собака навіть може поміняти забарвлення: чорна шерсть стає бурою, сірою, шерсть світлішає, тьмяніє.

Деякі власники переконані, що доглядати за шерстю жорсткошерстого собаки не обов’язково. Це серйозна помилка. Шерсть, що звалилася, утворює щільний панцир, який не дає шкірі дихати і провокує розвиток грибків на шкірі. При цьому нова шерсть, що росте, під «панциром» стає м’якою, тонкою і рідкою. У такому випадку, для того щоб повернути красивий зовнішній вигляд шерсті, потрібно її повністю зістригти, правда, процес відновлення шерсті буде досить тривалим.

 

Види триммінгу

Триммінг буває двох типів:

  • Механічний, за допомогою пальців, він називається плакінг;
  • За допомогою спеціального ножа – тримера.

Триммінг може відрізнятися за ступенем інтенсивності:

  • Легкий триммінг проводиться кожні 2-3 місяці. Грумер прибирає лише відмерлі волосинки, не чіпаючи остьову шерсть;
  • Повний триммінг проводиться 2-3 рази на рік – тоді відмерлу шерсть повністю вищипують. Він підходить, якщо регулярно не проводиться легкий триммінг.

Вибираючи спеціаліста з триммінгу, насамперед, зверніть увагу на його роботи.

Важливо звертати увагу не тільки на результат роботи, а й на те, як майстер поводиться з твариною.

На жаль, нерідко собаку стрижуть і триммінгують у наморднику насильно, не зважаючи на поведінку тварини. Чи варто говорити, як це може позначитися на психологічному стані собаки?

Самостійно провести триммінг без досвіду та підготовки не вдасться. Існує безліч тонкощів того, як правильно вищипувати шерсть. Якщо ви хочете триммінгувати собаку без сторонньої допомоги, варто закінчити відповідні курси грумінгу.

 

Забронювати час на тримінг собаки