1. Причини зайвої ваги у котів
  2. Правильне харчування для схуднення
  3. Збільшення фізичної активності
  4. Консультація з ветеринаром та вчасний грумінг
  5. Як підтримувати досягнутий результат?
  6. Висновок

Проблема зайвої ваги у тварин досить розповсюджена, але не кожен розуміє її серйозність, причини появи, наслідки, способи профілактики і т. д. Про це і поговоримо.

Причини зайвої ваги у котів

– малоактивний спосіб життя;

– перегодовування, або підгодовування зі столу господаря;

– хвороба.

Помилка багатьох власників у тому, що вони не вчасно виявляють проблему зайвої ваги свого котика чи кішечки. В якійсь мірі це виправдано, адже ви бачите свого кота щодня, тому можете не одразу помітити зміну його ваги, особливо якщо він має довгу шерсть, яке може приховати зайві грами, або навіть кілограми тварини. Проте цей фактор необхідно враховувати, щоб була можливість уникнути несподіваних сюрпризів.

Кожен живий організм потребує руху і коти не виключення. Ваша тварина веде малоактивний спосіб життя? Тоді не сумнівайтеся, що зайві кілограми не будуть довго баритися, щоб охопити в обійми вашого хвостика.

Перегодовування також є однією з основних причин збільшення ваги вашого домашнього улюбленця. Підгодовування тварини зі столу людини часто шкодить її організму, який не пристосований засвоювати деякі продукти.

Іноді зайва вага є наслідком, а не причиною захворювання, яке потрібно вчасно виявити. Жирний кіт – це сигнал, що зі здоров’ям котика є якісь проблеми.

Так чи інакше всі причини і наслідки ожиріння котів приводять нас до того, що важливо слідкувати за вагою тварини, запобігати її появі та боротися з нею, якщо вона вже з’явилася.

 

Правильне харчування для схуднення

Будь-який турботливий господар має зважити на харчування кота, у якого є ознаки зайвої ваги. Особливої уваги у цьому питанні потребують стерилізовані тварини, адже вони більше схильні до переїдань.

Дієта – це одна з головних маніпуляцій для схуднення, але не радимо змушувати тварину голодувати, щоб пришвидшити процес схуднення, адже різка втрата ваги тільки зашкодить здоров’ю кота. Намагайтеся поступово зменшувати порції прийому їжі.

Зверніть увагу на продукти, які неможна давати котам, а також на ті, які є необхідними та корисними для них. Як вам вже відомо, підгодовувати тварину їжею зі столу господаря може бути шкідливим для неї, оскільки організм кота не пристосований до деяких складників, які мають ці продукти. Наприклад, небезпечно давати котам жирні продукти, солодощі, шоколад, кістки та копченину. Рекомендовано годувати пухнастих улюбленців спеціальним кормом для котів, балансуючи сухий та мокрий корм.

Скільки потрібно давати корму вашому улюбленцю легко вирахувати, адже на кожній упаковці з кормом є доза для тварини, в залежності від його віку та стану здоров’я. Намагайтеся годувати котика маленькими порціями не менше 5 разів на день, тому що травна система кота пристосована до частих та невеликих порцій прийому їжі.

Скласти та дотримуватися правильної дієти – це вагомий крок на шляху подолання зайвої ваги.

Збільшення фізичної активності

Активний спосіб життя – це те, без чого неможливо подолати зайвий жирок та підтримувати здорову вагу тварини. Створіть для свого Хвостика такий простір в будинку, щоб він якомога більше рухався, наприклад, можна поставити миску з водою та їжею окремо, або зону для відпочинку та зону прийому їжі розташувати в різних частинах будинку, або квартири. Це змусить неповороткого котика більше рухатися.

Не варто забувати, що ваш милий пухнастий дружок по своїй природі – хижак, який звик полювати. Полювання для кота – це не тільки активний відпочинок.  Річ у тім, що важливою речовиною для організму котів є таурин, яка допомагає засвоюватися жирам, уповільнює старіння очей і захищає серцево-судинну систему. За задумом природи кіт має отримувати таурин з упольованих мишей, тому іноді варто дозволяти пухнастику згадати свою природу та пополювати. Таким чином ви “вб’єте двох зайців за один раз”.

Ну і звичайно ж не можна забувати, що ваш домашній улюбленець – це, по суті, та сама мала дитина, яка не відмовиться від активних розваг. Є безліч ігор, які можуть збільшити фізичну активність кота. На що тільки здатні ці бешкетники заради одного клубочка ниток.

Консультація з ветеринаром та вчасний грумінг

Вчасний грумінг та консультація ветеринара, є дуже актуальними і важливими у з’ясуванні причини проблеми, адже, як вже згадувалося, ожиріння може бути сигналом про якесь серйозне захворювання, яке не вилікуєш звичайним підбором правильного харчування та збільшенням рухової активності. Якщо ж зайва вага не є симптомом якоїсь хвороби, то може стати причиною її появи, а саме проблем з серцево-судинною системою, опорно-руховим апаратом і обмінними процесами. Все це «бʼє» також і по психічному стану вашого улюбленця та скорочує йому життя.

Радимо не починати лікування без консультації спеціаліста, оскільки самодіяльність іноді може бути шкідливішою, ніж бездіяльність. Кожен відповідальний грумер або ветеринар дасть вам корисні поради та допоможе підібрати правильну дієту, з урахуванням віку, ваги та особливостей здоров’я кота.

Як підтримувати досягнутий результат?

Позбутися зайвої ваги – не означає, що можна припинити слідкувати за життям свого улюбленця. Важливо продовжувати підтримувати налаштований раціон котика, слідкувати за його фізичним розвитком та харчуванням.

Враховуйте вік, вагу та особливості здоров’я вашого кота або кішки. Ветеринар Дмитро Фурсов радить годувати кошенят, дорослих і стерилізованих котів та кішок різними видами корму. Кошенятам необхідно споживати їжу, яка сприяє їхньому фізичному розвитку, стерилізованим важливо споживати корм, в якому є добавки, що покращують обмін речовин, запобігають ожирінню та появі сечокам’яної хвороби, тому звичайний котячий корм їм не підходить.

Регулярно відстежуйте вагу тварини, зважуйте її не рідше, ніж 1 раз на тиждень, вчасно проходьте медичне обстеження та відвідуйте грумера.

Не шкодуйте свого часу, щоб проводити активний відпочинок зі своїм улюбленцем. Рухова активність є одним з найважливіших способів запобігання появі, або лікування зайвої ваги як у людини, так і в тварини. Запевняємо вас, що жоден котик не відмовиться проводити час з улюбленим хазяїном.

Висновки

Кіт – це хижак, переселений у домашні умови, тому цим тваринам необхідний унікальний набір речовин, мікроелементів, вітамінів, а також активний спосіб життя. Залюблені своїми господарями, у минулому дикі та активні, тварини привчилися до “лінивого” способу життя. Проте, як з’ясувалося, такі “любощі” не до вподоби здоров’ю одомашнених хижаків. Вони від природи звикли до активу та здорового харчування, тому в першу чергу потрібно не шкодувати свого часу та навіть у домашніх умовах облаштовувати максимально близькі умови до природніх.

Не забувайте, що тривалість життя вашого котика великою мірою лежить у ваших руках.

Бажаємо здоровʼя Вам та вашим Хвостикам.