Не має нічого кращого, ніж всією родиною поїхати відпочити на природу або ж відвідати родичів, які так за вами скучили. Ваш чотирилапий друг з радістю розділить ці моменти з вами. Однак постає питання: як перевозити собаку в машині? Адже це відповідальність, яка вимагає дотримання певних правил безпеки. Сьогодні ми розберемось, як все-таки організувати комфортну і безпечну поїздку з вашим улюбленцем.
Перша поїздка улюбленця в автомобілі
Першій поїздці улюбленця автомобільним транспортом повинна передувати підготовка. Від того, як ви подбаєте про це питання, буде залежати успіх подальших мандрів. Ніколи не поєднуйте візит на грумінг собаки з першою поїздкою на автомобілі. Цей досвід повинен асоціюватися з гарними спогадами та радісним очікуванням наступних подорожей. Краще почніть з адаптивних невеликих дистанцій, з часом збільшуючи протяжність свого маршруту. Так ви зможете підготувати чотирилапого друга до тривалих поїдок Україною або за кордон. Обов’язково в ігровій формі ознайомте улюбленця з машиною, дайте все оглянути та обнюхати.
Як возити собаку в машині?
До поїздки слід підготуватись і технічно. Придбайте спеціальні засоби для фіксації улюбленця. Ними можуть бути автомобільний ремінь для собаки, який кріпиться до звичайного паску безпеки, клітка або переноска, які обмежать вільне переміщення по салону, мінімізуючи травмування у непередбачених ситуаціях. Водночас вони повинні бути достатньо просторими, щоб собака міг стояти, сидіти і лежати. Для гігієни салону також буде незайвим придбати гамак або спеціальний чохол з водонепроникної тканини.
Хоча на законодавчому рівні правила перевезення собак у машині як такі не існують, і відповідно немає певних заборон та обмежень щодо місцезнаходження тварини в салоні автомобіля, буде краще якщо ви обладнаєте місце для улюбленця на задньому сидінні або в багажнику, якщо габарити машини це дозволяють. Це обумовлено тим, що водій повинен бути зосереджений тільки на дорозі, а собака не повинен заважати та спричиняти аварійні ситуації на дорозі. Плюс задніх місць в автомобілі також в тому, що там більше місця, де чотирилапий друг може розташуватись, лежачи або сидячи, що дуже важливо у тривалих поїздках для зниження рівня стресу.
Також у вас під рукою завжди повинна бути зібрана аптечка для надання першої допомоги собаці, а також документи на нього. Якщо ви подорожуєте за межі свого міста чи країни, дізнайтеся заздалегідь про вимоги до ввезення тварин та наявність ветеринарних клінік на маршруті.
Кліматичні умови перевезення собаки
Під час всієї мандрівки необхідно стежити за температурою в салоні задля уникнення перегріву собаки. В жодному разі не залишайте його очікувати вас в закритій машині, навіть на короткий час. Також зверніть увагу, що необхідний постійний доступ до свіжого повітря, щоб забезпечити вентиляцію салону. Для цього достатньо злегка відкрити вікно так, щоб улюбленець не міг висунути голову назовні, адже це може бути вкрай небезпечно (гілки, камінці, дрібне сміття можуть пошкодити морду, а сильний вітер – спровокувати запальні процеси у вухах).
Підготовка до поїздки
Будь-яка собака перед поїздкою може відчувати тривогу, тому обов’язково порадьтеся з ветеринаром щодо заспокійливих засобів та засобів, які допоможуть попередити захитування. Найлегшим методом заспокоєння буде гарний вигул перед дорогою, що дозволить улюбленцю бути вже менш енергійним та схвильованим, та годування за 2-3 години до подорожі. Харчування повинно бути звичним, тому і з собою візьміть сухий та вологий корм, який даєте на постійній основі. Можете додати трохи смаколиків.
Дії під час поїздки
Вже у дорозі робіть регулярні зупинки, щоб собака міг трохи розім’ятися, сходити в туалет і попити води. Улюбленцю через стресову для нього ситуацію хочеться більше пити та ходити в туалет, тому орієнтуйтеся в першу чергу на його потреби. Обов’язково майте при собі складну мисочку чи пляшку з водою. Це допоможе уникнути перегріву та зневоднення, особливо в спекотні дні.
Як посадити собаку в машину?
- Перед тим, як посадити собаку в машину, переконайтеся, що він спокійний і трохи втомлений після вигулу.
Відкрийте двері машини, де собака буде сидіти. Переконайтеся, що у вас є гамак або спеціальний чохол з водонепроникної тканини, щоб захистити салон від бруду та шерсті.
- Допоможіть собаці зайти в машину. Це можна зробити, піднявши його і посадивши в машину, або ж використавши спеціальний пандус та команди, щоб він міг зайти самостійно.
- Закріпіть собаку за допомогою ременя безпеки для собак або помістіть його в клітку чи переноску.
- Перевірте, чи собака зручно розмістився, чи немає навколо предметів, які можуть його травмувати під час поїздки. Якщо собака нервує, дайте йому улюблену іграшку або ковдру для додаткового комфорту.
- Коли собака зручно влаштується і буде закріплений, обережно закрийте двері машини. Переконайтеся, що хвіст або лапи собаки не потрапили між дверима.
Дотримуючись цих кроків, ви безпечно та комфортно посадите вашого улюбленця в автомобіль.
Висновок
Тепер ви знаєте, як їхати з собакою в машині, і розумієте, що його перевезення може бути приємним і безпечним досвідом, якщо дотримуватися простих правил. Усвідомлюючи, що всі пасажири почуваються комфортно і ви зробили все для мінімізації ризиків ДТП, ви зможете з легкістю подолати великі відстані на зустріч власним мріям.