Ковтуни у котів – це щільні клубки злиплої та заплутаної шерсті, які утворюються в результаті багатьох факторів. Вони не тільки погіршують зовнішній вигляд тварини, але й можуть викликати у неї дискомфорт, біль та навіть призводити до шкірних захворювань, тому надзвичайно важливо попереджувати їх появу. Сьогодні ви дізнаєтесь, що робити, якщо у кота ковтуни, як уникнути цього явища та отримаєте поради, як самостійно з ними впоратись.

 

Чому ковтуни є небезпечними?

  • Ковтуни стягують шкіру кота, викликаючи дискомфорт і біль.
  • Ковтуни можуть викликати стрес у кота. Це призводить до змін у поведінці, таких як агресія, апатія або уникання контактів.
  • Великі ковтуни можуть обмежувати рухливість кота, особливо якщо вони розташовані в області суглобів або під пахвами.
  • Ковтуни порушують нормальну терморегуляцію, особливо в спекотну погоду, що може спровокувати перегрів і зневоднення.
  • Кіт не може нормально доглядати за шерстю в місцях, де утворилися ковтуни, тому накопичується ще більше шерсті та бруду, що погіршує ситуацію.
  • Під ковтунами накопичується бруд, залишки шкіри, волога і бактерії, що створює ідеальні умови для розвитку шкірних інфекцій. Відсутність доступу повітря до шкіри може призвести до подразнення, почервоніння, виразок та інфекційних процесів.

 

Причини утворення ковтунів?

Ковтуни утворюються з кількох причин, які впливають на те, що робити, якщо у кота звалюється шерсть:

  • Довгошерсті породи більш схильні до утворення ковтунів, ніж короткошерсті, через густу та довгу шерсть.
  • У періоди інтенсивного випадіння шерсті, особливо під час сезонної линьки, випала шерсть залишається в підшерсті. Якщо її регулярно не вичісувати, вона починає злипатися з іншими волосками, утворюючи ковтуни.
  • Шерсть може заплутуватися в місцях, де кота часто гладять або де він багато рухається, наприклад, під шиєю, на грудях або животі.
  • Якщо шерсть кота часто намокає або забруднюється, це також сприяє утворенню ковтунів, оскільки вологі або брудні волоски швидше злипаються.
  • Малорухливі коти або коти похилого віку можуть мати проблеми з доглядом за собою, що призводить до появи ковтунів.
  • Деякі шкірні захворювання можуть провокувати появу ковтунів, особливо якщо кіт відчуває свербіж і постійно чухається.

 

Як прибрати ковтуни у кішки в домашніх умовах?

Для того, щоб прибрати ковтуни у кішки, необов’язково йти до грумера, якщо ви має відповідні інструменти та навички. Однак у деяких випадках, мова про які піде нижче, може знадобитись кваліфікована допомога спеціаліста з відповідною освітою.

Якщо ж ви бажаєте дізнатись, як вичесати коту ковтуни, ловіть ТОП-7 порад.

  • Спершу огляньте ковтуни: вони маленькі, великі, щільні? Якщо вони занадто близько до шкіри або ви помітили подразнення, краще звернутися одразу до ветеринара або грумера.
  • Придбайте собі грумерські інструменти для регулярного використання. Вам можуть знадобитись: гребінець, пуходерка, силіконова щітка, ковтуноріз, спеціальні ножиці з тупими кінчиками, машинка для стрижки. Дуже помічними у вичісуванні ковтунів є різноманітні кондиціонери та спреї, що полегшують сам процес.
  • Під час процедури заспокоюйте кішку, гладьте її і говоріть лагідно до неї, щоб зменшити стрес. Якщо кішка дуже нервує, можливо, доведеться зробити кілька перерв або перенести процедуру на інший день.
  • Так як ви вже оглянули шерсть улюбленця і зрозуміли, що можете впоратись самостійно, то постає питання: як розчесати ковтуни у кота?

Завжди слід починати з розплутування грудочок пальцями. Якщо вони не дуже щільні, і ви рухаєтесь від країв до центру, то ви можете розбити ковтуни достатньо для використання гребінця або пуходерки і зменшите натяжіння шкіри та больові відчуття у кота.

Гребінець чи пуходерку використовуйте як другий етап. Не смикайте занадто сильно шерсть і обов’язково притримуйте ковтун біля шкіри. Так ви контролюватимете весь процес та унеможливите пошкодження шкіри під час боротьби з ковтунами.

  • Для полегшення вичісування використовуйте спеціальний кондиціонер або спрей, який пом’якшить сплутану шерсть. Наносити засіб потрібно точково, у невеликій кількості, пропрацьовуючи кожну зону окремо.
  • Якщо ковтун занадто щільний і все-таки не розплутується, то потрібно використати ковтуноріз.

Ножиці з тупими кінчиками теж згодяться, але з ними потрібно бути максимально обережними, щоб не порізати шкіру.

Ковтуноріз у формі каплі ідеально підійде для домашнього використання, адже дуже легкий у роботі. Достатньо проткнути середину ковтуна інструментом, щоб він розріз різав його на два менші за розміром, які вже буде легше розчесати за допомогою гребінця чи пуходерки. Завжди пам’ятайте, що потрібно притримути ковтун біля шкіри.

Якщо ковтуни вже утворили суцільний панцир, то краще використати машинку для стрижки, акуратно забриваючи зону. Так, вигляд буде неестетичний, але ж здоров’я та самопочуття кота набагато важливіші, правда? Тим паче, що шерсть з часом відросте.

  • Після процедури розчісування погладьте кішку і дайте їй улюблений смаколик. Це допоможе асоціювати догляд за шерстю з чимось приємним.

 

Профілактика утворення ковтунів

Щоб у вас не виникало питання, як позбутися ковтунів у кішки, важливо систематично доглядати за нею.

  • Почнемо з того, що на стан шкіри суттєво впливає денний раціон тварини, тому збалансоване харчування, багате на вітаміни та мінерали, зменшує ризик утворення ковтунів. Для того щоб вам було легше зорієнтуватись у різноманітному асортиментів зоомагазинів, зверніть свою увагу на корми, які спеціалізуються на покращенні стану шерсті та шкіри. Проконсультуйтесь з ветеринаром щодо використання харчових добавок та вітамінів.
  • Регулярно розчісуйте шерсть кота, незалежно від пори року. Для довгошерстих порід це може бути щоденна процедура, тоді як короткошерсті потребують розчісування кілька разів на тиждень.
  • Хоча купання кішок не є обов’язковою процедурою, для деяких порід воно може бути корисним. Використання спеціального зволожуючого шампуню для довгошерстих котів допомагає зберегти шерсть чистою, м’якою та шовковистою. Вона не буде злипатись і, відповідно, зменшується ризик виникнення ковтунів.
  • Якщо у вашої кішки з’явилися ознаки шкірних захворювань, такі як свербіж, почервоніння або лупа, негайно зверніться до ветеринара. Своєчасне лікування допоможе уникнути утворення ковтунів та інших проблем.

Тепер ви знаєте, що робити з ковтунами у кота. Правильний догляд, регулярне розчісування шерсті та застосування спеціальних засобів вам у цьому допоможуть. Головне – це профілактика, яка збереже шерсть вашої кішки в хорошому стані, і ви уникнете проблем з ковтунами в майбутньому.

Якщо ж Ви не впевнені у своїх силах або ковтуни занадто щільні та великі, наші салони в Києві V.O.G DOG SALON надають професійну допомогу у позбавленні ковтунів: вичісування, зрізання, повна стрижка, якщо ситуація невиправима. Наші досвідчені грумери використовують спеціальні інструменти та засоби, щоб ваша кішка знову почувалась прекрасно і виглядала ідеально.

Записати котика на вичісування чи стрижку