Коли вдома з’являється тварина, разом з нею приходить і велика відповідальність. Окрім фізичної активності, правильного харчування і турботи про здоров’я, його зовнішній вигляд також потребує постійної уваги з вашого боку. Чи варто для цього щоразу бігти до кваліфікованого грумера? Звісно, ні. Сьогодні ми розповімо вам про домашній грумінг.

 

Що таке грумінг і чому він важливий?

Грумінг – це догляд за кігтями, очами, вухами, шкірою та шерстю вашого улюбленця, що забезпечує і гарний зовнішній вигляд тварини, і профілактику більшості захворювань. Він дозволяє краще помічати зміни в здоров’ї Хвостика, наприклад, чи є нові папіломи, подразнення на шкірі або проблеми з зубами. А тому ви зможете швидше зреагувати та звернутись до ветеринара для запобігання ускладнень та більш серйозних захворювань.

 

Грумінгу вдома. Що для цього потрібно?

Перш ніж почати доглядати за своїм улюбленцем, переконайтеся, що у вас є всі необхідні інструменти, адже без них буде складно або майже неможливо виконати певні процедури. До того ж завжди необхідно пам’ятати про безпеку.

  • Щітка/гребінець/пуходерка/ковтуноріз. Залежно від типу шерсті тварини (коротка чи довга, густа чи ріденька) вам знадобиться щітка/гребінець/пуходерка для розчісування. У разі виникнення ковтунів ковтуноріз допоможе розбити їх на більш маленькі ковтуни, які вже легше розчесати без больових відчуттів.
  • Ножиці та машинка для стрижки з насадками різної довжини. Якщо вашого улюбленця необхідно регулярно стригти, важливо мати відповідний інструмент. Машинка знадобиться для забриву корпусу та лап, а ножиці для стрижки морди та хвоста.
  • Кігтеріз/гріндер. Спеціальні ножиці для обрізання кігтів тварин допоможуть прибрати зайву довжину, а гріндер – зашліфувати край задля уникнення розшарувань.
  • Шампунь та кондиціонер для тварин. На ринку існує безліч косметичних засобів для тварин, які відрізняються між собою складом та кінцевим результатом. Якщо у вас малюк або ж алергік, завжди обирайте м’які гіпоалергенні шампуні. В інших випадках можете сфокусуватись на ефекті: більше об’єму, зволоження, блиску, обезжирювання. І обов’язково використовуйте кондиціонер, для збереження структури шерсті.
  • Рушники та фен.
  • Ватні диски та лосьйони для догляду за вухами та очами. Засоби можна придбати в будь-якому ветеринарному закладі або зоомагазині.

 

Як підстригти собаку в домашніх умовах?

Ми знаємо в чому важливість грумінгу, маємо вже весь арсенал інструментів та Хвостика, який потребує догляду, тож з чого почати? По-перше, почніть з вибору зручного місця, щоб вам ніхто не заважав і не створював стресових ситуацій. Якщо розмір ванної кімнати дозволяє, то всі процедури можна буде зробити там. Якщо ж ні, оберіть місце, яке легко потім буде прибрати. По-друге, підготуйте улюблені смаколики та тримайте їх у швидкому доступі. Більшість тварин не з першого разу починають любити грумінг, а тому можуть нервувати. Щоб зробити процес приємнішим та заспокоїти улюбленця, після кожного пройденого етапу нагороджуєте його чимось смачним. Позитивна асоціація закладе гарний фундамент для подальшого грумінгу.

А тепер пошагово розберемо основні процедури по догляду за твариною.

  1. Вичісування – основний та найважливіший складник грумінгу. Без регулярного вичісу неможливо добитись гарної стрижки, зменшення шерсті вдома та відсутності ковтунів. В залежності від типу та довжини шерсті ви можете придбати підходящу щітку. Наприклад, для короткошерстих порід гарно підійде силіконова щітка. А для довгошерстих вже необхідно придбати пуходерку, щоб ефективно вичісувати підшерсток та справлятись з ковтунами. Якщо ковтуни вже збились у великі шарики, то знадобиться ковтуноріз, яким можна буде їх розділяти на більш менші комочки.
  2. Раз на місяць стрижіть кігті. Для цього вам знадобиться кігтеріз та трохи терпіння. Кінчики кігтів підстригайте потроху, щоб не зачепити судин.
  3. Чистіть вуха за допомогою ватних дисків та лосьйону. Важливо не занурюватися надто глибоко, щоб не пошкодити барабанну перетинку.
  4. Протирайте очі вашого улюбленця за допомогою ватних дисків та лосьйону, особливо якщо він має довгу шерсть навколо мордочки та слізні доріжки.
  5. Купайте тварину за потреби та обов’язково перед стрижкою. Наберіть у ванну трохи теплої води, можете постелити килимок для запобігання ковзанню та акуратно притримуйте тварину під час процедури. Не заливайте воду в очі та вушка, краще використовуйте в цих зонах спонжики. Нанесіть шампунь та бальзам, гарно їх змийте та переконайтеся, що на лапах не залишилось піни.
  6. Після водних процедур обов’язково загорніть улюбленця в теплий рушник. Можливо знадобиться змінити рушник декілька разів, щоб увібрати всю вологу, але це полегшить сам процес сушки. Після цього скористайтесь феном на середній швидкості та розчешіть шерсть за допомогою щітки. Важливо не направляти потік гарячого повітря на шерсть тварини, щоб не пересушити її та не завдати болю. Краще обирати теплий режим.
  7. Грумінг кота не сильно відрізняється від грумінгу собаки за винятком більш непередбачуваної поведінки та великої нелюбові до купання. Якщо ваш котик належить до команди «Ненавиджу воду», можна використовувати спеціальний сухий шампунь для тварин. Також як прибрати ковтуни у кішки в домашніх умовах зможете детально дізнатись в нашому блозі.
  8. В залежності від породи вашого улюбленця та типу шерсті, йому може знадобитись стрижка. Наприклад, короткошерсті тварини потребують лише регулярного вичісу і стрижка може тільки зашкодити їх здоров’ю, а довгошерсті, навпаки, без стрижки можуть мати проблеми зі шкірою та шерстю.

 

Як правильно підстригти собаку в домашніх умовах?

Стрижка собак у домашніх умовах – це чудовий спосіб заощадити гроші та самостійно зробити свого Хвостика красивим. Водночас, це може бути стресовим процесом, як для собаки, так і для вас, тому ділимось інструкцією «Як самому підстригти собаку».

Вище ми розібрали основні етапи грумінгу, і для стрижки особливо важливими є вичісування, купання та висушування шерсті. Без цих процедур ви можете пошкодити інструмент та поранити тварину. Коли ви звершите всі підготовчі дії і переконаєтесь, що шерсть чиста, повністю суха та легко розчісується, можна переходити до стрижки. Запам’ятайте, що стрижка мокрої шерсті є великою помилкою, оскільки це може призвести до нерівної стрижки і пошкодження лез ножиць та машинки.

Починайте завжди з шиї собаки, рухаючись вниз по спині до хвоста. Використовуйте насадку для машинки, щоб підібрати бажану довжину шерсті, та тримайте машинку під кутом, щоб не травмувати Хвостика. Якщо ви не впевнені, яку довжину вибрати, спочатку використовуйте довшу насадку, адже ви завжди зможете зняти більше шерсті пізніше. Будьте особливо уважні при стрижці чутливих місць: животика, пахв та геніталей. Занадто коротка шерсть в цих зонах може колотись та створювати дискомфорт для тварини.

Потім можна перейти до стрижки лап. Для зняття загальної довжини можна використати машинку, але для надання правильно форми та безпосередньої окантовки лап завжди використовуйте ножиці. В грумерському світі існує безліч ножиць, які по різному роблять зріз, тому необхідно підібрати для себе найбільш зручні та функціональні.

Для стрижки хвоста використовуйте ножиці, однак у разі необхідності зробити з хвостика «пензлик», можна використати машинку для забриву основи.

І нарешті у вас залишається для стрижки тільки голова улюбленця. Тут варто працювати лише ножицями і максимально обережно, щоб не порізати вушко, язик, не зачепити око. Якщо собака не сидить на місці, нервує та не дає постригти голову без ризику щось порізати, краще зупинитись, відволіктись від грумінгу і спробувати пізніше.

Після того, як ви закінчите стригти, розчешіть шерсть, відійдіть та перевірте загальний вигляд собаки. Якщо десь помітили нерівності – підрівняйте та знову розчешіть. Не забудьте дати смаколика улюбленцю за витримку та слухняність.

Загалом, стрижка собак вдома доволі небезпечний процес, адже ви працюєте ріжучими інструментами, а перед вами знаходиться живе створіння. Тому безпека, максимальна уважність та обережність – наріжні камені грумінгу. Але не варто непритомніти, якщо раптом ви заділи шкіру улюбленця. Просто якомога швидше зупиніть кров та обробіть ділянку хлоргексидином, щоб не було зараження.

 

Коли краще звернутися до фахівців?

Якщо ви відчуваєте, що ваш улюбленець занадто нервує або у нього дуже складна шерсть, можливо, варто звернутися до кваліфікованого грумера. Він обов’язково має спеціальні навички та інструменти, що зробить процес стрижки швидшим і менш стресовим для тварини. Ви завжди можете звернутись до V.O.G DOG SALON для отримання консультації та запису на грумінг.

Записати тварину на професійний грумінгу