Мальтіпу – одні з найпопулярніших улюбленців у світі, хоча офіційного визнання як окрема порода вони не мають. Поки що це дизайнерські собаки, які мають в родоводі мальтійських болонок та пуделів, та від яких вони перейняли свої найкращі риси. Це дозволило їм допомагати людям в якості собак-терапевтів, що надзвичайно важливо в наш час, коли в Україні триває війна.

Мальтіпу – емоційно чутливі, тому складуть прекрасну компанію дітям, літнім людям, людям з посттравматичними розладами, а також всім, хто готовий приділити їм достатньо уваги та взяти відповідальність за їх життя. Окрім цього мальтіпу принесуть радість тим, у кого є алергія, і хто не міг дозволити собі завести вдома собаку з цієї причини.

Сьогодні у нас цікава тема для розгляду, а точніше питання, яке хвилює всіх молодих власників мальтіпу: коли ж можна буде постригти ту шерсть? Команда V.O.G DOG SALON надасть вичерпну відповідь, після якої все стане зрозумілим.

Цуценята мальтіпу: які вони?

При виборі собаки важливо враховувати його характер. Загалом, цуценята мальтіпу люблять спілкуватись, активно проводити час, дізнаватись щось нове та досліджувати навколишнє середовище. В свою компанію вони з радістю приймають дітей та інших домашніх улюбленців. Їх можна легко навчити командам, трюкам завдяки успадкованому від пуделів інтелекту. А від мальтійських болонок цуценята перейняли фанатичне бажання догодити власнику. Тож якщо не пропадати у постійних відрядженнях, любити проводити час вдома і бути готовим його частину присвятити мальтіпу, можна сміливо приймати цуценя в родину.

Зазвичай, заводчики вже розпочинають процес вакцинації мальтіпу, щоб захистити їх від інфекцій, які можуть загрожувати життю, та мінімізувати ризик тяжких ускладнень у разі зараження. А молодому власнику необхідно лише його завершити. Для цього ветеринар складає графік щеплень, якого потрібно дотримуватись. Також в цей період не бажано виводити цуценя на прогулянки в місця, де можуть бути інші собаки, або дозволяти контактувати з ними. Краще присвятити наявний час соціалізації та базовому навчанню улюбленця вдома. Знайомство з новими звуками, запахами та предметами допоможе мальтіпу адекватно реагувати на стрес, не проявляючи агресії. А це неабияк допоможе під час першого грумінгу мальтіпу в салоні.

Зі скількох можна стригти мальтіпу та чому?

Перший досвід догляду за шерстю надзвичайно важливий для мальтіпу. Адже позитивне сприйняття грумінгу залежить від того, як власник знайомив цуценя з пуходеркою, феном, рушником, кігтерізом, які методи заохочення використовував, яким чином виконував процедури. Якщо підійти до цього процесу відповідально, перша зустріч з грумером не має бути занадто стресовою. Тож коли можна записатись в грумінг-салон на стрижку?

Для того щоб дати чітку відповідь, потрібно розуміти, що є два основні типи стрижок: гігієнічна та повна.

Гігієнічна стрижка для мальтіпу передбачає стрижку шерсті в зоні очей, статевих органів, окантовку лап і забривання шерсті на їх подушках. Така процедура триває в середньому 1,5 години.

У повну ж стрижку входить як гігієнічна стрижка мальтіпу, так і стрижка голови, лап, корпусу. Вона може бути різною: модельною, креативною, практичною. Записавши улюбленця на повну стрижку, потрібно бути готовим, що мальтіпу проведе з грумером в середньому 3 години.

Тому на питання: зі скількох можна стригти мальтіпу, відповідь буде різна. Гігієнічну стрижку грумер може зробити одразу після завершення вакцинації, тобто коли мальтіпу буде 3-4 місяця. А повноцінно постригти цуценя за вподобаннями власника можна буде у віці 6 місяців. Нижче пояснимо чому так.

По-перше, цуценя – це цуценя. Воно грайливе, непосидюче, лякливе. Повинен пройти час, щоб мальтіпу навчився довіряти, реагувати на команди, соціалізувався та без страху досліджував світ. Рання повноцінна стрижка може викликати сильний стрес через свою тривалість та незвичні відчуття. А стрес може проявитись по-різному: від тремтіння, різких рухів до агресії. Як наслідок – асоціація грумінгу з неприємними емоціями, ризик порізів та подряпин. Краще присвятити цей час гігієнічним процедурам. Улюбленець має навчитись спокійно стояти на столі для грумінгу, звикнути до запахів салону, дотику інструментів, грумера. Це все підготує його до повної стрижки для мальтіпу в майбутньому.

По-друге, структура шерсті. До 6 місяців у мальтіпу зберігається тонка, м’яка та дуже пухнаста шерсть. Її ще називають «цуценячою». Якщо зістригти її занадто рано, це може вплинути на правильне формування текстури шерсті та підвищену чутливість шерсті до механічного впливу. Краще дочекатись природньої зміни структури шерсті, а вже потім обирати модну мальтіпу стрижка.

 

Салонний догляд для мальтіпу від V.O.G DOG SALON

Мальтіпу мають гіпоалергенну шерсть, яка майже не линяє. Це означає, що основною проблемою для власників буде утворення ковтунів. Шерсть плутається, і без належного догляду може утворювати цілий панцир, під яким шкіра запріває і не дихає. Якщо слідкувати за станом шерсті, регулярно її вичісувати, можна уникнути цієї проблеми, зберегти довжину та блиск. А це дозволить робити в подальшому різноманітні стрижки, результат яких буде залежати від вподобань власника та професійних вмінь грумера.

При бажанні зробити повну стрижку мальтіпу у віці 3-4 місяців грумер V.O.G DOG SALON вас відмовить, адже він розуміє, що перший досвід стрижки впливає на ставлення цуценя до процедур у майбутньому. А ми зовсім не хочемо, щоб у малюка з’явився страх перед грумінгом на все життя.

Замість цього ми пропонуємо гігієнічний комплекс, що дозволить підтримати шерсть в гарному стані до такої довгоочікуваної повної стрижки. В гігієнічний комплекс входить підстригання та шліфування кігтів, чистка вушок та вищипування шерсті з них, протирання очей, вичісування шерсті, купання з шампунем та кондиціонером, висушування шерсті, стрижка шерсті в зоні очей, статевих органів, окантовка лап і забривання шерсті на їх подушках.

Під час гігієнічного комплексу цуценя знайомиться з грумером, вчиться йому довіряти, ознайомлюється з інструментами, звикає до процедур. Також закріплюється правильна поведінка за допомогою похвали, ласощів, обіймів. Таким чином, формуються позитивні асоціації з грумінгом, і це вплине на якість майбутньої повної стрижки. Адже погодьтесь, що складно постригти шерсть тій собаці, яка намагається уникати доторків, проявляє агресію чи різко рухається.

Плюс професійного грумінгу та першого гігієнічного догляду в салоні і в тому, що власник може задати безліч питань грумеру стосовно догляду та своїх переживань. Кожен грумер радий поділитись знаннями та розповісти, як правильно розчісувати шерсть, щоб не було ковтунів, як часто це треба робити, що бажано придбати з косметики для домашнього догляду та як нею користуватись. І не менш важлива справа – грумер може помітити ранні ознаки шкірних захворювань, паразитів чи алергії, які власник може пропустити, та порадити звернутись до ветеринара.

А коли мальтіпу звикне до всіх процедур і структура його шерсті вже зміниться, тоді власник почує від грумера такі бажані слова: «Чекатиму Вас в наступному місяці на першу повну стрижку. Ваш малюк молодець!»

Записати мальтіпу на грумінг в салон