Бійцівські породи собак живуть з людьми вже не одну сотню років. Це сильні, витривалі та вірні собаки, яких спочатку виводили для охорони, захисту та боїв з іншими тваринами. А сьогодні вони радо грають зі своїми власниками, розважаються з дітьми, допомагають з господарством та цілком насолоджуються мирним життям. Важливо розуміти, що слово «бійцівські» більше стосується їх минулої ролі, а не характеру, адже з правильним вихованням та терплячістю будь-яка порода може стати дружелюбною та слухняною. Тож давайте дізнаємося більше про кілька популярних порід, які входять у топ бійцівських собак, та особливості їх виховання.

 

Породи бійцівських собак

Американський пітбультер’єр

Пітбультер’єри були виведені для боротьби з биками у Великобританії, але згодом, коли цей вид розваг було заборонено, їх стали використовувати як універсальних собак, що можуть охороняти, допомагати на фермі і навіть грати з дітьми. Їх часто вважають найвідданішими та найбільш люблячими серед бійцівських порід. Вони енергійні, розумні і надзвичайно сильні, що дозволяєм їм встановлювати рекорди у змаганнях з тяглової сили.

Американський стаффордширський тер’єр

Амстаффи – це порода, що була виведена у США для охорони та участі в боях, але сьогодні вони – домашні улюбленці з надзвичайно розвиненим інтелектом та світовою впізнаваністю завдяки частій появі у кіно. Амстаффи також дуже сміливі та завжди готові захищати свою родину в будь-який момент.

Стаффордширський бультер’єр

Ці собаки були виведені у Великобританії для участі в боях із тваринами, але, як і всі вищевказані породи, зараз вони – частина великого цивілізованого світу, де для них знайшлось місце в якості домашніх улюбленців. Стаффорди дуже люблять своїх власників і славляться своєю терпимістю до дітей, за що отримати прізвисько «няня». Їх відданість і прихильність до дітей підкреслюють також численні приклади, коли стаффорди допомагали в лікуванні та емоційній підтримці маленьких пацієнтів як собаки-терапевти.

Дого Аргентино

Аргентинський дог був виведений в Аргентині для полювання на великих звірів, таких як кабани та пуми. Це сильні, потужні собаки з розвиненими мисливськими інстинктами, які мають сміливе серце і високу стресостійкість. Вони віддані, розумні й володіють чудовими охоронними навичками від природи. Це нелегка у вихованні порода через схильність до домінування, тому потрібно мати багатий досвід поводження з великими впертими собаками.

Кане-корсо

Ці бійцівські собаки породи використовувалися для полювання та охорони, а у Римській імперії вони також виступали в ролі бійцівських собак. Але все погане колись закінчується і наразі кане-корсо – популярний сторожовий собака. Порода дуже сильна, має природні інстинкти до охорони та спокійних характер. Вони можуть розважатися зі своє родиною, гратися з дітьми, але як тільки відчують небезпеку – вони вже в оборонній позиції. Саме тому кане-корсо не підійдуть новачкам.

Як обрати найкращу бійцівську собаку?

Проглядаючи рейтинг бійцівських собак, пам’ятайте, що основа їх характеру залежить не лише від генетики, але й від виховання. Тому ідеальна порода – це та, яка відповідає вашим потребам, стилю життя і рівню досвіду у вихованні собак. Ми склали декілька запитань, які дозволять вам трошки розібратись у ваших думках та зрозуміти, на що звертати увагу від час прийняття остаточного рішення.

Чи готові ви займатися регулярним дресируванням? Більшість бійцівських порід мають яскраво виражений захисний інстинкт. Незалежно від розмірів, вони мають високий поріг страху, що дозволяє їм залишатися спокійними й рішучими навіть у загрозливих ситуаціях, але для досягнення такого результату потрібно витратити багато часу на виховання і соціалізацію, аби належним чином навчити собаку розрізняти загрози і нормальні соціальні ситуації.

Скільки часу ви можете приділяти фізичній активності собаки? Більшість різновидів бійцівських собак надзвичайно активні. Їх виводили для завдань, що вимагали витривалості й безмежної енергії, тож їм необхідні регулярні прогулянки, тренування та ігри для підтримки фізичної форми та емоційного балансу, і не тільки в сонячну теплу погоду.

Який ваш сімейний статус? Якщо у вас є діти, розгляньте таких бійцівських собак, як-от стаффорди та амстаффи, які можуть бути гарними домашніми улюбленцями через свою любов та терплячість до малюків. Аргентинський дог, навпаки, буде невдалим вибором в такій ситуації, тому уважно вивчайте особливості цікавої для вас породи.

Чи маєте ви досвід у вихованні собак? Деяки породам, наприклад, кане-корсо або дог Аргентино, потрібні досвідчені господарі через їх розміри, силу та захисні інстинкти. В цілому, кожній бійцівській породі потрібен власник вже з певним досвідом. Але як ми знаємо, при великому бажанні, регулярній практиці та допомозі кінолога, все може стати реальним.

Таким чином, обираючи собаку, враховуйте відповіді на всі ці запитання, виділіть для себе декілька порід і зрозумійте, виховання якої саме собаки ви зможете подужати. При правильному підході, в результаті ви отримаєте слухняного, відданого собаку з вражаючою зовнішністю.

Як виховати бійцівську породу?

Якщо ви замислюєтесь над тим, щоб завести собаку з бійцівських порід, варто пам’ятати, що їх природні схильності до охорони або захисту можуть викликати труднощі, якщо відсутнє належне виховання, соціалізація та фізичні навантаження. Тому соціалізацію слід починати ще в ранньому віці: знайомити цуценя з різними звуками, людьми, іншими тваринами, незнайомими предметами, щоб знизити рівень страху та агресії в майбутньому. Гра з іншими собаками різних порід, розмірів і темпераментів навчить улюбленця розрізняти загрозливу і безпечну поведінку та розвивати навички комунікації. Також варто відточити його реакцію на такі команди як «сидіти», «місце», «поруч» та «чекати». Він повинен вміти заспокоюватись та контролювати свої реакції у різних ситуаціях, розуміти, що без команди не можна підбігати до інших людей. Це дуже важливо, адже дресирування на послух і контрольована поведінка – запорука безпечного співіснування бійцівських собак з іншими людьми і тваринами.

Також пам’ятаймо про фізичну активність та розумову стимуляцію улюбленця. Спортивні заняття, біг, ігри, змагання з собачого спорту, сприяють фізичному розвитку, а також навчають витривалості, слухняності, допомагають спрямовувати енергію в корисне русло. Завжди при виконанні команди та демонстрації бажаної поведінки, нагороджуйте собаку в улюблений спосіб. Собаки бійцівських порід чутливі до похвали, ласощів та позитивних емоцій, які вони отримують від власників, тож позитивне підкріплення формує у них впевненість у своїх силах і вміння слухатися без примусу.

Якщо ж вам важко самостійно впоратися з поведінковими особливостями бійцівської собаки, зверніться до професійного кінолога. Він допоможе створити індивідуальну програму соціалізації та дресирування, навчить вас корисним методам виховання, контролю за емоціями собаки та допоможе в побудові гармонійних відносин між вами та улюбленцем.

Записати свого захисника на грумінг