Довга, густа шерсть, що переливається на сонечку, – справжня прикраса домашньої кішки. Подеколи – це основна причина, чому господарі купують собі хвостату радість. Однак, якщо в прохолодну пору року вона зігріває тварину, то в теплу змушує мучитися від спеки, пітніти та активно линяти. Господарі, які турбуються за своїх улюбленців, рано чи пізно задаються питанням, чи можна стригти кішок. Здебільшого проблема стосується довгошерстих представників; на короткошерстих власник може захотіти підрівняти окрему ділянку, яка «стирчить». У яких випадках це можна робити, а в яких категорично не можна, наш грумер для кота детально розповість.
Якщо тварина гарно себе почуває і не потребує лікування, підстригати її шерсть зовсім не потрібно. Кішки, і довгошерсті, і короткошерсті, самі успішно справляються з доглядом за собою. Постійне вилизування, характерне для пухнастиків, допомагає їм не тільки оточити себе специфічним запахом, але й підтримувати шерсть у здоровому стані, а також позбутися стресових навантажень.
Крім самих себе, звірята активно вилизують один одного, а іноді, як ознаку особливого ставлення, і людей. Щоб допомогти Хвостику виглядати ще гарніше, господареві, що вже з’ясував, чи потрібно стригти шерсть кішці рекомендується застосовувати імітуючий грумінг, повторюючи розчісування шерсті, що виконується лапками улюбленця. Для цього можна використовувати спеціальний або звичайний гребінець з негострими зубцями.
Займатися грумінгом слід регулярно:
• для короткошерстих вихованців процедура проводиться раз на 5–7 днів;
• для довгошерстих – щонайменше 3 рази на тиждень.
Крім того, кішку обов’язково потрібно купати. Своєчасно прийнята ванна дозволяє позбавити тварину неприємного запаху, що скупчився на поверхні шерсті, жиру. Привчати улюбленця до водних процедур рекомендується з самого дитинства — тоді він простіше буде відноситись до них, а вроджений страх відступить на другий план.
Коли ж все-таки рекомендується стригти кішку?
Якщо мова заходить про здоров’я і навіть життя улюбленця, доведеться змиритися і з його ставленням до процесу, і з зовнішністю, що злегка постраждала.
Відповісти, чи потрібно стригти кішок, можна виходячи з таких обставин:
– На шкірі є уражені ділянки, що не загоюються самі по собі. Особливу увагу слід звернути на рани, що мокнуть, і відкриті виразки — їх лікують спеціальними мазями, які наносяться не на шерсть, а на оголену шкіру. Крім того, до хворого місця необхідно забезпечити доступ повітря – волосинки, що відросли, не дозволять зробити і цього.
– На шерсті утворюються ковтуни, що завдають тварині незручність чи навіть страждання. Найчастіша причина їх появи – недостатній догляд за шерстю. Самостійно кішка їх вилизати не може, а господар, пропустивши кілька «сеансів» грумінгу чи навіть самостійного розчісування, ризикує отримати на тварині справжній панцир, який не допускає до шкіри повітря і сильно натирає шкіру. У цьому випадку відповідь на питання, чи варто стригти кішку, очевидна.
Стан шерсті домашнього Улюбленця може погіршитись і не через недостатній грумінг. Часто проблема полягає у неправильному харчуванні. Якщо кішка отримує корм збалансованого складу, що надає організму всі необхідні мікроелементи, шерсть буде блискучою та гладенькою, іноді трохи жирною на дотик. Щоб запобігти виникненню проблем, рекомендується підібрати для тварини раціон, виходячи з порад ветеринара.
Важливо: щоб не допустити накопичення в шлунку та кишечнику довгошерстого вихованця грудочок шерсті, потрібно підбирати корм з достатнім вмістом клітковини, що не розчиняється організмом. Вона допоможе вивести ковтуни природнім шляхом — а господареві не доведеться замислюватися, чи можна стригти домашню кішку.
Чи можна підстригати вуса?
Якщо підрівнювати або повністю зістригати шерсть у здорової кішки просто не рекомендується, то зачіпати вуса категорично не можна. З їхньою допомогою вона орієнтується у просторі, знаходить дорогу у темряві, вловлює найменші коливання повітря. Крім того, стрижка цих ділянок може бути особливо болісною. Процедура повинна бути під забороною не тільки для дорослих, але і для дітей: така невимушена витівка може закінчитися серйозною хворобою тварини.
Чи можна стригти хвіст?
Деякі господарі стрижуть шерсть на хвостику у котика, залишаючи лише невеличкий пухнастий кінчик. Це безпечно, однак слід розуміти природу маленького хижака. Він може угледіти у власному хвостику нову іграшку і у процесі гри погризти його, заносячи у пошкоджені ділянки шкіри інфекцію.
Чи можна стригти кішок у спеку
Отримавши відповідь, чи можна стригти кішок, господар напевно поставить нове питання: що робити, якщо тварина знемагає від спеки? І в цьому випадку стрижка завдасть більше шкоди, ніж користі. Найкраще надати улюбленцю постійний доступ до свіжої прохолодної води та облаштувати для нього «особливе місце» у тіні або на поверхні, що не накопичує тепла.
Крім того, не варто перешкоджати кішці перебувати під працюючим вентилятором – як тільки організм охолоне до прийнятної температури, хвостатий вихованець піде з-під повітряного потоку сам. А розмістивши миски з водою по всій квартирі, господар забезпечить тварині найкомфортніші умови – в них пережити спеку стане набагато простіше.
Вартість стрижки кота в наших салона залежить від вибраного комплексу та додаткових процедур.