Сьогодні хочемо поговорити про дуже важливу тему, яка стосується кожного, хто є господарем собаки – чому собакам не можна давати шоколад? Багато людей навіть не усвідомлюють, що шоколад може бути не просто шкідливим для собак, але навіть смертельно небезпечним.

 

Поєднання хімічних речовин

Шоколад містить теобромін – це вид хімічної речовини, який є природним стимулятором для людей, але він є токсичним для багатьох тварин, включно для собак. У людей теобромін метаболізується достатньо швидко, щоб не викликати небезпеки, але у собак цей процес відбувається набагато повільніше, що веде до накопичення токсинів у їхньому організмі.

 

Симптоми отруєння шоколадом

Симптоми отруєння шоколадом у собак включають блювоту, діарею, нервозність, збудженість, надмірне пиття, надмірне сечовипускання, а також підвищений серцевий ритм. У важких випадках може бути аритмія, епілептичні напади, внутрішня кровотеча, серцева недостатність і, на жаль, смерть.

 

Що робити, якщо ваш собака з’в шоколад?

Якщо ви підозрюєте, що ваш собака з’їв шоколад, негайно зверніться до ветеринара. Чим швидше він отримає лікування, тим краще. Лікар може використати методи, які викличють блювоту, аби вивести шоколад з організму собаки, або може використати активоване вугілля для зв’язування токсинів.

 

Цікаві факти

Не всі види шоколаду містять однакову кількість теоброміну. Гіркий та чорний шоколад містять найбільшу кількість, молочний шоколад містить менше, а білий шоколад майже не містить теоброміну. Але навіть мала кількість може бути небезпечною для собак.

 

Існують спеціальні шоколадки для собак, які не містять теоброміну, тому їх можна безпечно давати вашим Хвостикам.

 

Від команди мережі салонів грумінгу “V.O.G DOG” хочемо закликати всіх господарів собак бути особливо обережними і розсудливими. Завжди перевіряйте продукти на безпечність для тварин, адже здоров’я і добробут наших Улюбленців залежить від нас!

 

З любов’ю і теплом, “V.O.G DOG”.