Грумінг – важлива складова догляду за собакою, але не всі улюбленці готові до цього процесу одразу. Особливо це стосується тварин, яких взяли з зон бойових дій або притулків. У цій статті ви дізнаєтесь, чому варто зачекати з грумінгом, і як правильно підготувати собаку до цієї процедури.

 

Особливості собак, які впливають на відвідування грумінг-салону

Нестабільний емоційний стан. Собаки, які пережили травматичний досвід, часто мають специфічну поведінку. Вони можуть бути наляканими, агресивними або надмірно обережними. Їм важко довіряти людям або звикати до нових умов. Тому, якщо записати собаку одразу на грумінг, він може сприйняти нових людей та предмети як загрозу. А шум фену, машинки чи блиск ламп взагалі можуть викликати паніку.

Проблеми з соціалізацією. Собаки з притулків або зон бойових дій доволі часто не мають нормальної соціалізації. Вони можуть боятися людей або інших тварин. А якщо собака переляканий або агресивний, це може створити напружену атмосферу в салоні, яка вплине на інших тварин. Це в свою чергу ускладнить роботу персоналу та збільшить тривалість грумінгу.

Фізичний стан. Всі собаки потребують систематичних ветеринарних оглядів, однак собаки з зон бойових дій та притулків – найбільше. Вони можуть мати фізичні травми, паразитів, страждати від зневоднення, недоїдання або навіть серйозних захворювань. І в такому випадку, грумінг – це не перший необхідний пункт призначення. Вся справа в тому, що собака банально може відчувати сильний біль та дискомфорт, який потребує уваги та прописаного ветеринаром лікування. В нього може не бути міцного імунітету та необхідних щеплень для гарантування здорового перебування на грумінгу, що створює загрозу для інших тварин та самого персоналу. Тому запис до ветеринара має бути першим кроком власника на шляху адаптації тварини. Лікар проведе повний огляд, зробить аналіз крові, щоб перевірити загальний стан здоров’я, проведе вакцинацію, обробить від паразитів і надасть необхідні рекомендації по догляду та лікуванню за потреби.

 

Що варто зробити перед грумінгом?

Як ви вже зрозуміли, грумінг перед тим як привезти собаку у сімейне гніздечко – погана ідея.

Перші дні в новому домі – це час, коли собака найбільше потребує тиші та спокою. Тому слід обмежити контакт із великою кількістю людей або тварин та виділити собаці окреме місце, де він почуватиметься в безпеці. Уникайте гучних звуків і несподіваних рухів самі та проговоріть це зі всією родиною. Не змушуйте улюбленця взаємодіяти з вами, якщо він не хоче. Краще просто проводьте свій час поруч, давши йому можливість самому обрати момент для спілкування. Не забороняйте йому знайомитись з домівкою, якщо виникне таке бажання. Загалом собаки відчувають себе впевненіше, коли їхнє життя передбачуване, тому намагайтесь дотримуватися графіку годування та прогулянок.

Коли улюбленець трохи адаптується, можна почати поступову соціалізацію, відвідуючи різні місця під час прогулянок та знайомлячись з новими тваринами. Особливу увагу приділяйте розпізнаванню мови тіла вашого собаки, щоб попередити конфліктну ситуацію під час звикання тварин до спільної компанії. Важливо зазначити, що покарання максимально негативно впливають на собак з травматичним досвідом, тому завжди заохочуйте правильну поведінку похвалою та ласощами, щоб закріпити причинно-наслідковий зв’язок.

Враховуючи всі вищевказані дії, це вже великий шмат виконаної роботи, але для відвідування грумінг-салону цього все ще недостатньо. Собака має вміти спокійно себе поводити серед тварин та людей, а також дозволяти грумеру робити всі процедури. Для цього власник має відповідально підійти до питання привчання до грумінгу в домашніх умовах. Тобто собака, перебуваючи у безпечному середовищі, ознайомлюється за допомогою власника, до якого є довіра, з основними доглядовими процедурами: купанням, розчісуванням шерсті, підстриганням кігтів, чисткою вушок та висушуванням шерсті. Найбільшою проблемою може стати саме висушування через звук фену та потужність повітря. Тому варто вмикати фен на невеликій швидкості поруч із собакою, поступово направляючи потік повітря на якусь частину тіла улюбленця. Досягнувши прогресу у питанні домашнього грумінгу, можна почати підготовку до професійного догляду. Варто декілька разів відвідати грумінг-салон для ознайомлення собаки з запахами та приміщенням, поспілкуватись з грумером та не забути пригостити собаку смаколиками для підкріплення позитивної асоціації.

 

Співпраця з кінологом

Собаки із зон бойових дій або притулків могли пережити травматичний досвід, втратити довіру до людей або навіть навчитися захищатися агресією. У таких випадках чим раніше власник звернеться до кінолога, тим легше буде виправити поведінкові проблеми в улюбленця. Для цього фахівцем розробляється індивідуальна програма, що включає роботу з основними командами, навчання терплячій поведінці в нових ситуаціях (гуляння в натовпі, візити до ветеринара та грумера), соціалізацію з іншими собаками та людьми. У разі наявності специфічних тригерів у собаки (гучні звуки, незнайомці, дотики до певних частин тіла) кінолог визначає, які з них викликають страх чи агресію, поступово знайомить собаку з цими подразниками у контрольованих умовах та вчить його спокійно реагувати, використовуючи позитивне підкріплення. Однак це не весь перелік питань, з якими може допомогти кінолог. Левова частина правильної поведінки собаки залежить від власника та його вміння поводитись зі своїм улюбленцем. Тому після плідної праці з фахівцем власник знатиме, як спілкуватися із собакою, щоб він його розумів, як реагувати на його страхи чи агресію та як підтримувати результати тренувань у повсякденному житті.

Якщо у вас виникають проблеми з поведінкою улюбленця або хочете краще його розуміти, робота з кінологом принесе купу плодів.

 

Поради для власників, які допоможуть зробити грумінг позитивним досвідом

  1. Обирайте грумінг-салони, які мають можливість проводити процедури у спокійній обстановці (без інших тварин чи гучного шуму).
  2. Пропрацюйте з кінологом тригери, які можуть впливати на перебування в грумінг-салоні.
  3. Привчіть улюбленця до основних процедур вдома.
  4. Перед грумінгом завжди перевіряйте стан здоров’я собаки. Ранки, травми, захворювання можуть завдати болю під час процедур, що не сприятиме в подальшому бажанню тварини перетинати поріг салону.
  5. Влаштуйте перед грумінгом активну прогулянку з улюбленцем, щоб знизити енергійність під час процедур та додати гормонів щастя перед ними.
  6. Попереджайте грумера про минулий досвід собаки, чутливі зони, особливості поведінки.
  7. Залишайте улюбленця на грумінгу лише тоді, коли він повністю довіряє новому середовищу.
  8. Якщо собака почувається спокійніше поруч із вами, проговорюйте при записі можливість залишитися в салоні під час процедури.
  9. Після процедури обов’язково заохочуйте собаку: давайте ласощі або проведіть разом час у спокійній обстановці.
  10. Регулярно відвідуйте грумінг-салон, щоб зменшити стрес і поліпшити стан шерсті та шкіри.

Висновок

Собаки з притулків або зон бойових дій – це герої, які пережили складні обставини. Їм потрібен час для адаптації, довіра до нового власника та поступове звикання до гігієнічних процедур. Грумінг має бути не лише засобом досягнення краси, а й позитивним досвідом для вашого улюбленця та турботою про його здоров’я. Тому переконайтеся, що собака пройшов огляд у ветеринара і його здоров’я не викликає занепокоєння, що він адаптувався до нового середовища, почувається спокійно вдома, демонструє довіру до нових людей і не боїться контакту, спокійно дає виконувати всі процедури. В такому випадку в грумінг-салоні всі, від робітників до тварин, будуть почуватися розслаблено та в безпеці.

Записатись на грумінг