Лазерна указка для тварин – це пристрій, який випромінює яскраві промені: червоного, зеленого, або синього кольору, він чудово привертає до себе увагу хвостатих друзів. Указку використовують для того, щоб тварина бігала за точкою світла, яку наводить власник на стіну чи водить по підлозі, аби пес бігав за нею.
В цій статті ми допоможемо вам розібратися, чи варто використовувати лазерну указку для гри із твариною, розглянемо такі питання:
- Переваги у використанні лазерної указки.
- Негативні наслідки гри з лазером.
- Поради, як варто використовувати лазер, щоб не нашкодити тварині.
- Альтернативні ігри для собаки.
Переваги у використанні лазерної вказівки для кота чи собаки
Переваг користування лазерною указкою не так і багато. Указка є дуже цікавою для тварин, тому вони із задоволенням ганяються за світловою точкою, якою керуєте ви, та ще в цьому є великий плюс саме для власника, вона не потребує багато зусиль з вашого боку, тому що ви просто натискаєте кнопочку, а кіт чи собака ганяють за світловою лазером. А от для собаки навпаки, велика фізична активність. Також ця гра розвиває реакцію, спостережливість та увагу собаки. Ще лазерну указку використовують для дресирування тварин, щоб допомогти собаці зрозуміти куди йти, наводять лазер до дверей, ліжка або миски. Просто ведіть точку лазера перед нею.
Негативні наслідки гри з лазером
Найбільший негативний наслідок, який може отримати ваш улюбленець граючись за лазерною указкою – це тривожність, безвихідь, зрив, розлад поведінки, одним слово це називається ( фрустрація ). Фрустрація виникатиме щоразу, коли очікувані прагнення не відповідають прикладеним зусиллям. Ганяючись за лазером, пес не може наздогнати його та фізично вхопитися за нього зубами, або лапами. Така незавершена погоня полювання викликатиме проблеми в поведінці тварини, особливо собаки. А також ви втрачаєте довіру свого хвостатого друга, тому що Хвостик з цієї гри нічого фізичного не отримує. Лазерна іграшка є небезпечною для зору тварин, різке світло лазера може призвести до важких ушкоджень очей, опік сітківки, тимчасової, або постійної втрати зору.
Поради, як варто використовувати лазер, щоб не нашкодити тварині
Якщо ви придбали лазерну указку, то важливо навчитися правильно нею користуватися, аби це було весело, цікаво та не травматичною для тварини.
Лазер неможливо вхопити фізично, що і є для Улюбленця не зрозумілою річчю, він активно сконцентровано біжить за лазерною точкою і наздогнавши її, не може її спіймати, тобто відсутність тактильного задоволення, це викликає непорозуміння та стрес. Тому краще наводити лазерну точку на м’яч, чи на будь яку іграшку, яку кіт чи пес може схопити. Не наводьте світловий промінь на стіну, або занадто високо, тому що тварина може загратися та не розрахувати координати і вдаритися об стіну і в результаті матиме фізичні травми. Не варто гратися лазером з твариною часто та довго, максимум 10 хвилин за раз. Важливо звертати увагу на поведінку песика під час гри чи після, якщо ви помітили, що собака агресивно грається за світловою точкою, ознаки стресу, зміни в поведінці, тому краще припиніть користуватися лазером задля гри із собакою.
Загалом грати лазером із собакою можна, але слід робити це дуже обережно, тому що ця гра може дуже нашкодити вашому улюбленцю, як фізично так і психологічно. Теж саме і лазер для кота.
Альтернативні ігри для собаки
Найкраще використовувати фізичні іграшки, які розважатимуть інтелект, зміцнюватимуть здоров’я та взаємодію з господарем.
Гра з м’ячем, або фрізбі, ця гра чудово поєднується з фізичним навантаженням та тренують навички слухняності. М’яч чи фрізбі потрібно кидати, а пес наздоганяє та приносить вам, ці ігри зміцнюватимуть взаємозв’язок між людиною і собакою, оскільки в грі ви працюєте разом.
Гонитва за іграшкою, або палицею, потрібно кинути якомога подалі палицю і разом із собакою наздоганяти її, це додаватиме азарту та цікавості собаці.
Головоломки з їжею, це інтелектуальні ігри, які стимулюють розум, покращують нюх та пам’ять. Спеціальна іграшка в якій заховані улюблені ласощі вашого песика, собака повинна знайти спосіб аби дістати їх, тобто натискати на кнопки, чи прокрутити лапою диск. Ця гра має багато переваг: допомагає тримати мозок собаки в тонусі, зменшує нудьгу, заспокоює та знімає стрес.
Гра на нюх, заховайте смаколик, покличте собаку і даєте команду знайти його, а коли він знайде, похваліть песика. Ця гра дуже добре розвиває природній інстинкт, стимулює нюх та навички пошуку їжі, що і є природним для собаки.
Прогулянки, собаці потрібне регулярне фізичне навантаження, аби вашому собаці було цікавіше, змінюйте маршрут, це допоможе відкрити нові запахи та враження. Гуляйте там де є інші собаки, це важливо для розвитку соціальних навичок. Якщо у вас немає змоги виводити собаку, де є інші хвостаті друзі, ви можете привести його в готель чи садочок для тварин, де собака отримає фізичну активність, взаємодію з іншими собаками. У процесі спілкування з іншими собаками, Хвостик вчиться комунікації, наприклад, як поводитися в групі, він спостерігає за поведінкою інших і бере з них приклад.
Командні ігри (дресирування), це ігри, у яких собака виконує команди власника, «сісти», «лежати», «місце», або нові трюки. Такі ігри не лише розважають собаку, а й розвивають дисципліну, витривалість та увагу. Потрібно робити дресирування цікавими і веселим, щоб виникало бажання у собаки тренуватися ще більше. Правильний підхід до дресирування робить його продуктивнішим та ефективнішим.
Альтернативні ігри для кота
Коти, на відміну від собак, більше полюбляють ігри, які стимулюють їхні природні інстинкти мисливця, спритність і кмітливість. Важливо враховувати їхню незалежність і бажання контролювати процес гри.
Гра з вудочкою – одна з найулюбленіших ігор для котів. Вудочка з пір’ям, мишкою або стрічками імітує рухи здобичі, стимулюючи кота до активного полювання. Така гра розвиває координацію, тренує реакцію і допомагає виплеснути зайву енергію.
Головоломки з ласощами – коти обожнюють виклики, які винагороджують їх смаколиками. Спеціальні іграшки-головоломки, у які можна заховати корм або ласощі, стимулюють розумову активність та розвивають нюх. Кіт повинен лапкою або носом шукати спосіб дістати частування.
Гра у хованки – заховайтеся за меблями або дверима і покличте кота. Він буде намагатися знайти вас, що розвиватиме його увагу та мисливський інстинкт. Також можна заховати улюблену іграшку або смаколик, щоб кіт самостійно її шукав.
Картонні коробки та тунелі – коти обожнюють досліджувати обмежені простори. Встановлення тунелів, коробок і тканинних укриттів створює для них ідеальне середовище для ігор, стеження та несподіваних атак.
Висновок
Отож, нажаль негативних наслідків в лазері більше ніж позитивних. Кожен господар сам має зважити всі плюси та мінуси користування указкою, та визначитися, чи потрібен лазер, який в результаті може негативно вплинути на життя вашого собаки, при неправильному його користуванні. Тут кожен обирає своє, хтось сидить на дивані натискаючи кнопку на лазері, а хтось на свіжому повітрі робить щасливішим та здоровішим і себе і собаку. Знайдена на вулиці палиця може зробити набагато більш щасливішим вашого друга, ніж куплена лазерна указка.