Міні-піги – це чудові маленькі свинки, які завойовують серця своїм неймовірним характером та привабливістю. Ці чарівні створіння походять від в’єтнамський свиней, які привернули увагу селекціонерів своїм міцним імунітетом, компактним розміром, високим рівнем інтелекту та охайністю.
Історія виникнення міні-пігів пов’язана з вивченням генетичних механізмів, відповідальних за ріст і розвиток тварин. З використанням цих знань вдалося здійснити вибіркове схрещування для отримання мініатюрних порід свиней. Найбільш відомими породами є: в’єтнамська вислочеревна свиня (45-100 кг), геттінгенський міні-піг (70-90 кг), сибірська мініатюрна свиня (до 50 кг), візенау (20-25 кг), бергштрессер кнірт (7-15 кг) та мінімаяліно (10-12 кг).
У середньому ці тварини живуть від 10 до 15 років, але деякі з них можуть насолоджуватися життям аж до 19 років. Вони зростають до двох років, після чого настає період, коли вони набирають лише вагу. Колір щетини може бути різним: від рудого до чорного.
Сьогодні міні-піги стали популярними в якості домашніх тварин, адже вони відрізняються від своїх більших родичів не лише розміром, але і характером. Вони відомі дружелюбністю та соціальністю: швидко звикають до людей і інших домашніх тварин, добре розуміють команди, можуть бути навчені різним трюкам, охайні та невибагливі у догляді. Все це робить їх прекрасними супутниками для тих, хто шукає надійного та веселого друга.
Догляд за міні-пігами
Харчування мініпігів
Насамперед, треба подбати про збалансований раціон, що складатиметься з овочів (морква, кабачки, гарбуз), фруктів (яблука, груші, виноград), каш на воді, кисломолочних продуктів та вітамінних добавок за потреби. Не радимо годувати улюбленця кормами для котів, собак та звичайних свиней через високий вміст білку. Якщо ви бажаєте додати в раціон м’ясо, давайте його лише раз на тиждень.
До заборонених продуктів можна віднести буряк, кукурудзу, морепродукти, солодощі, гостру, копчену, смажену та солону їжу. У свинок всі ці продукти можуть спричиняти проблеми з травленням та викликати алергічну реакцію.
Як облаштувати куточок для мініпіга
Зверніть особливу увагу на облаштування затишного куточка для міні-піга. Ідеальним середовищем для нього буде приватний будинок із подвір’ям. Велика квартира теж може стати для них комфортною домівкою. Так як ці тварини розумні та непосидючі, краще виділити для них окрему кімнату або частину кімнати з огорожею. В іншому випадку при поверненні додому ви можете бути неприємно враженні хаосом, який влаштував улюбленець.
Активність мініпіга: прогулянки та ігри
Обов’язково приділяйте достатньо часу на прогулянки, ігри та тренування. Це дозволить тримати свинку у гарній фізичній формі, розвивати різноманітні навички та укріплювати спільний зв’язок. Під час прогулянок враховуйте, що свинки не переносять спеку, а також можуть швидко переохолоджуватися.
Слідкуйте за здоров’ям міні-піга
Плануйте візити до ветеринара. Вони допоможуть вам відстежувати стан здоров’я міні-піга та вчасно виявляти будь-які проблеми чи захворювання, такі як: проблеми зі шкірою (екзема, грибок), проблеми зі шлунково-кишковим трактом (діарея, запори, газоутворення), проблеми з зубами, захворювання дихальних шляхів (бронхіт, пневмонія), захворювання очей і вух (кон’юнктивіт, вушний кліщ).
Гігієнічний догляд
Догляд за міні-пігами включає в себе кілька важливих етапів, які впливають на стан здоров’я та зовнішній вигляд міні-піга. Ділимось основними секретами з вами.
- Вичісування. Свинки вважаються гіпоалергенними, вони мають щетину, яка линяє по сезонам. Зміна покриву не інтенсивна, однак регулярний вичіс силіконовою щіткою важливий і для підсилення кровообігу, і для безперервної правильної зміни самої щетини.
- Чистка вух та очей. Регулярно перевіряйте вуха міні-піга на наявність бруду або вушних відкладень, а очі обережно очищайте від слизу. Використовуйте ватні диски та палички, змочені спеціальним розчином.
- Стрижка копит. Уникайте занадто глибокого обрізання копит, щоб уникнути пошкодження судин, адже їх майже не видно. Якщо ви часто гуляєте з улюбленцем по асфальту, копита будуть самостійно стесуватись і процедуру можна буде робити рідше. Взимку копита свинок можуть тріскатись, тому після кожної прогулянки важливо дбати про них, наносячи спеціальний крем або бальзам.
- Купання. Міні-піги не потребують частого купання, хоча і обожнюють цю процедуру. В разі необхідності ви можете використовувати м’який гіпоалергенний шампунь і теплу воду. Не купуйте косметику для собак та котів, адже вона може пересушити чутливу шерсть свинки. РРетельно змивайте шампунь і сушіть улюбленця рушником або феном при низькій температурі. Можна після купання використовувати олію для додатково зволоження або ж маску безпосередньо під час купання.
За останні кілька років популярність міні-пігів серед поціновувачів домашніх тварин стрімко зросла. Багато власників свинок діляться своїм життям та життям улюбленця в соціальних мережах, що сприяє поширенню їх популяції. Якщо ви вирішили прийняти міні-піга у свою сім’ю, вам необхідно зрозуміти всі тонкощі догляду та дотримуватися їх, щоб забезпечити їм щасливе та здорове життя.
Команда V.O. G DOG завжди в курсі всіх трендів та може допомогти вам потурбуватись за свинкою у зручному для вас салоні в Києві. Наші майстри знають як правильно постригти копита, покупати і провести інші процедури, закцентувати вашу увагу на перших проявах хвороби та детально проконсультувати з усіх питань, що можуть вас турбувати. Нам надзвичайно приємно спостерігати як наші маленькі клієнти дорослішають у любові та турботі як господарів, так і грумерів.
А тепер пропонуємо Вам насолодитись чудовими фотографіями мініпігів: