Група «пінчери» об’єднує собак, які мають схожі риси та зовнішній вигляд, однак які відрізняються один від одного достатньо, щоб міжнародна спільнота виокремила їх в окремі породи. В цій статті ми дізнаємось, які собаки належать до цієї групи, які їх особливості та потреби в догляді. Це допоможе Вам краще зрозуміти, наскільки гармонійно потенційний Улюбленець буде почуватись у вашій родині. Хутчіш розбиратись!

 

Історія походження пінчерів

Коріння цілої групи походить з середньовічної Німеччини. Назва «пінчер» походить від німецького слова «pinscher», що означає «гострозубий». Вважається, що пінчери є нащадками стародавніх пастуших і мисливських собак, які були схрещені з тер’єрами для підвищення їхніх мисливських та охоронних якостей. Як результат, пінчери можуть відлякувати завдяки своїй хоробрості та відмінному слуху більших по розміру суперників.

 

Види пінчерів

Існує кілька основних видів пінчерів, кожен з яких має свої особливості.

Доберман

Доберман – це одна з найбільших і найвідоміших порід пінчерів, яка, зазвичай, важить від 30 до 40 кг. Собаки мають атлетичну, мускулисту будову тіла з підтягнутим животом. Можна зустріти доберманів як з висячими вухами, так і з традиційними вертикальними, які купірують ще у молодому віці.

Порода була виведена в кінці XIX століття Карлом Фрідріхом Луїсом Доберманом, який був збирачем податків і потребував надійного охоронця для захисту під час своєї роботи. Він схрещував кілька порід, включаючи німецького пінчера, ротвейлера, веймаранера і в результаті отримав сильного, розумного та відданого собаку, який швидко здобув популярність як службовий та поліцейський помічник.

Цвергпінчер

Цвергпінчер, або мініатюрний пінчер, – це зменшена версія добермана, яка важить від 4 до 6 кг. Багато власників негативно реагують на таке порівняння, адже цвергпінчер з’явився набагато раніше за добермана, хоча і отримав визнання пізніше. Вважається, що цвергпінчер був виведений з метою отримання маленької, але енергійної собаки для полювання на щурів у будинках і на фермах. Але зараз вони більше підходять для ролі домашнього улюбленця. Виглядають вони граціозно, міцно. Вуха доволі часто залишають висячими.

Німецький пінчер

Німецький пінчер – це собака середнього розміру, історія якого почалась задовго до появи добермана. Саме німецький пінчер активно використовувався у розведенні доберманів, тому можна сказати, що він став родоначальником всієї групи «пінчери». Ці собаки – прекрасні охоронці, відомі своєю відданістю та захисними інстинктами. Важать вони від 14 до 20 кг та мають міцну і мускулисту статуру з гармонійними пропорціями, як і у всіх представників групи. Купірування вух – необов’язкова процедура, тому більшість собак мають висячі вуха.

Австрійський короткошерстий пінчер

Австрійський короткошерстий пінчер, бере свій початок в Австрії, де він був виведений для охорони ферм і мисливства на дрібну дичину. Вони залишились розповсюдженими лише в Австрії, тому поза нею ви мало де зустрінете цих собак. Однак вони однозначно заслуговують на увагу завдяки своїй витривалості та робочим якостям. Собаки важать від 12 до 18 кг та мають міцну і компактну статуру з добре розвиненими м’язами. Зазвичай, вуха стоячі або напівстоячі.

 

Особливості шерсті пінчерів

Шерсть пінчерів – це одна з особливостей, яка відрізняє їх від багатьох інших порід собак. Всі пінчери мають коротку, гладеньку і блискучу шерсть. Вона щільно прилягає до тіла і майже не линяє. Також у представників групи відсутній підшерсток, тому такі собаки повинні жити обов’язково в приміщенні, а під час прогулянок треба дбати про одяг та амуніцію, яка допоможе покращити терморегуляцію тварини. Окраси у всіх пінчерів схожі, хоча є і виключно притаманні конкретній породі. Наприклад, розповсюдженими окрасами є чорний з підпалом, шоколадний з підпалом, палевий. Добермани та німецькі пінчери можуть мати синій окрас, цвергпінчер – червоний, а австрійський короткошерстий пінчер – жовтий.

 

Характер пінчерів

Всі пінчери надзвичайно активні. Вони потребують регулярних фізичних навантажень та багато простору для ігор і прогулянок, адже люблять бігати, стрибати та гратися на свіжому повітрі. Також ці собаки дуже розумні та швидко навчаються, потребують завдань, які змушують їх думати. Це можуть бути навчальні ігри, тренування або спеціальні головоломки для собак. Не слід забувати, що пінчери в минулому були мисливцями, тому вони можуть бути достатньо впертими. З цим допоможе впоратись послідовність у вихованні та рання соціалізація.

 

Здоров’я пінчерів

Здоров’я пінчерів залежить від багатьох факторів, включаючи генетику, умови утримання та догляд. Однак, навіть за умови гарного догляду за пінчером, можуть виникати генетичні захворювання. Найбільш поширеними проблемами, з якими можуть стикнутися власники, слід назвати дисплазію кульшового суглоба, серцеві захворювання (дилатаційна кардіоміопатія), прогресуючу атрофію сітківки та катаракту, гіпотиреоз, а також вушні інфекції через структуру вуха.

Регулярні ветеринарні огляди, контроль ваги та обмеження надмірних фізичних навантажень можуть допомогти зменшити ризики будь-яких захворювань, а вчасне лікування унеможливить ускладнення.

 

Гігієнічний догляд за пінчерами

Грумінг пінчерів, незважаючи на їх коротку і гладеньку шерсть, вимагає певного рівня уваги і постійного догляду. Потрібно регулярно вичісувати шерсть гумовою рукавичкою або силіконовою щіткою, особливо в сезон линьки. Це стимулюватиме кровообіг і покращуватиме стан шкіри. Купати достатньо раз на місяць, за умови що ваш Улюбленець десь не забруднився. Вуха та очі необхідно доволі часто перевіряти на наявність сторонніх предметів, бруду, слизу, запалень та інфекцій. В цьому Вам допоможуть ватні диски та спеціальні лосьйони, призначені для вух та очей. Слід пам’ятати і про гігієну ротової порожнини: чистити зуби пастою та щіткою, давати ласощі та іграшки, які допомагатимуть впоратись з нальотом на зубах, звертатись до ветеринара для ультразвукової чистки. Раз на декілька тижнів стрижіть пінчеру кігті, щоб вони не були занадто довгими і не викликали дискомфорту при ходьбі. Якщо Ви не впевнені у своїх навичках, зверніться до грумера або ветеринара.

Загалом, як Ви бачите, грумінг пінчерів не є складним завданням, але потребує систематичності та уважності. В мережі салонів грумінгу для собак «V.O.G DOG» Ви завжди можете записати Хвостика на необхідні процедури, придбати інструменти та косметику для домашнього догляду. а також отримати консультацію з усіх хвилюючих питань. Щоб дізнатись детальніше про грумінг, стрижку пінчерів та вартість у Києві – переходьте на сторінку стрижка собак.

Записати пінчера на грумінг