Поведінка собак – це складна система, яка складається в більшій мірі з невимовних знаків, що слугують засобами для обміну інформації. Щоб навчитися їх розпізнати потрібно бути уважним та довго спостерігати за твариною, до кожного вихованця потрібно знаходити індивідуальний підхід. Пам’ятайте, що кожна тваринка  не повторна та особлива, вона має свій особливий, особистий характер, тому уважне спостерігання за песиком є необхідною складовою для якісного й не травматичного виховання.

Ця стаття допоможе вам знайти спільну мову з вашим улюбленцем, і дасть відповіді на такі питання:

  • Що відчуває собака, коли лишається дома одна?
  • З якого віку можна пробувати лишати песика дома без нагляду?
  • Способи поступового привчання собаки до самостійності.
  • Підготовка будинку до відсутності господаря.
  • Забезпечення собаки необхідними ресурсами.
  • Використання технологій для спостереження.

Що відчуває собака, коли лишається вдома одна?

Коли ви лишаєте собаку одного вдома, він може переживати різні емоції в залежності звичайно від породи собаки, характеру, віку, виховання та досвіду.

Лишившись на самоті собака може відчувати стрес, він проявляється через скавчання, гавкіт, або робить калюжі не в призначеному для цього місці. Це все пес робить, тому  що не знає та не вміє справлятися по іншому із своїм стресом, тому робить це таким чином. Якщо ви помітили, що у вашої тварини підвищена тривога, це може бути синдром розлуки, з цим можна порівняти страх людини до павуків, темноти, висоти, тощо., варто усвідомлювати, що ця проблема не вирішиться, якщо песика просто лишити вдома й піти. Собаки, як і люди – істоти соціальні, тому тут потрібно мати особливий підхід, в такій ситуації варто звернутися до кінолога, або зоопсихолога.

Він може просто нудьгувати, це теж є причиною, чому песик лишившись дома один робить переверти в будинку, тому що йому просто немає чим зайнятися. Важливо залишити собаці іграшки, чи кістку, щоб йому було, що погризти та чим бавитися у вашу відсутність. Якщо підете на роботу, по справах лишивши свого улюбленця ні з чим, то не дивуйтеся, коли повернетеся додому і знайдете погризені ваші речі, чи взуття, або диван – він вже сам знайшов собі розваги.

Може бути відчуття спокою, якщо добре займатися собакою, та приділяти йому достатньо уваги, тварина не матиме дефіцит фізичної активності, та  залишившись на самоті буде просто відпочивати, в загальному він буде спати, або спокійно чекати на свого господаря.

З якого віку можна пробувати лишати собаку  вдома без нагляду?

Привчати та дресирувати собаку варто з раннього віку. Цуценят до 3 місяців  не варто лишати вдома самих більше ніж на 1-2 години , тому що вони потребують частішого годування та вигулу для фізіологічних потреб. Крім того, в них ріжуться зуби, через це вони будуть гризти все довкола, щоб зменшити свербіж. Лишати собаку на більше часу можна пробувати з 6 місяців. Дуже важливо не поспішати, а набратися терпіння і поступово адаптувати вихованця до самостійності.

Способи поступового привчання собаки до самостійності

Привчати тварину до будь чого потрібно поступово.  Почніть лишати песика одного на 5-10 хвилин, та щодня збільшуйте час вашої відсутності, так собака поступово звикатиме до того, що господаря не має поруч, якщо піти з дому одразу на годину собака отримає стрес, думаючи, що її покинули і наступного разу вона буде  це відчувати знову, коли лишиться одна. Не варто перед виходом з дому влаштовувати прощання із собакою, це викликатиме в неї почуття тривоги та розлуки, пес відчуватиме стрес і через це може шкодити вашому майну. Краще поводитися звичайно та спокійно, вдяглися і пішли. Якщо не надавати великого значення перед виходом з доми, собака швидше прийме той факт, що вона лишається одна, та буде спокійно чекати на ваше повернення.

Відпрацьовуйте команди, наприклад “місце”, підготуйте для собаки її особисте місце, заманіть її туди і дайте спокійним та впевненим тоном команду “місце”, коли вона виконає,  обов’язково похваліть і дайте собаці ласощі, повторюйте команду по 10-15 разів на день, так швидше вона їх запам’ятає. Важливо вчити вашого улюбленця спокійно, без нервів та агресії, не кричіть та не примушуйте силою собаку виконувати команди.

Якщо знайти правильний підхід до свого хвостатого друга, то він запам’ятає команди за декілька днів, і з цікавістю буде ставитися до ваших команд.

Підготовка будинку до відсутності господаря

Перед вашим відходом з дому, важливо підготувати будинок, щоб собака не нашкодила ні собі, ні будинку. Приберіть дроти, малі деталі, хімікати та ліки, щоб ваш пес не наївся зайвого. Обмежіть доступ до кімнат, де можуть бути цінні та небезпечні речі для собаки, зачиніть двері, або огородіть сіткою, чи хвірткою. Не лишайте їжу у вільному доступі, собаку буде це провокувати, аби дістатися до неї будь яким чином.

Забезпечення собаки необхідними ресурсами

iw_comp

Для того, щоб ваш друг почував себе в безпеці у відсутність хазяїна, потрібно створити йому комфортні умови. Лишіть йому декілька іграшок, спеціальну жувальну кістку, або справжню, варто звернути у вагу, що не всі кістки безпечні для собаки, трубчасті кістки плиці, вони розламуються на гострі уламки, які пошкоджуватимуть шлунок, або кишечник. Безпечні кістки сирі яловичі, або телячі – вони тверді та корисні для зубів. Місце де пес буде лежати, постеліть м’якеньку ковдру, чи спеціальне собаче ліжко. Чиста вода для собаки в легкому доступі, достатня порція корму, та улюблені ласощі. Підготуйте туалет, це можуть бути пелюшки, які вбирають рідину, вони дуже зручні для цуценят, або лотки з спеціальним наповнювачем.

Використання технологій для спостереження

Якщо ви переживаєте за вашого улюбленця, та постійно думаєте про нього, що він робить у вашу відсутність. То вам варто встановити відеоспостереження, щоб завжди мати доступ для нагляду і контролю вашого улюбленця. Камера також потрібна для безпеки, якщо з песиком щось трапиться у вашу відсутність, ви можете швидше відреагувати на ситуацію. Відеоспостереження допоможе зрозуміти, як  себе почуває собака,  коли одна дома і допоможе оцінити поведінку та скорегувати, якщо він правил не дотримується лишившись на самоті.

Якщо ваш песик не хоче лишатися вдома сам, або вам потрібно поїхати у відрядження і не має можливості взяти із собою собаку, то готель для тварин є найоптимальнішим варіантом. Один із кращих готелів є у V.O.G. D.O.G SALON на Крюківщині. Ми тут дуже добре попіклуємось про вашого Хвостика.

З нашим готелем, Ви можете бути спокійними за свого Вірного Друга.