Вівчарки – одні з найвідоміших та найпопулярніших порід, які мають безліч підвидів та характеризуються своєю відданістю і працьовитістю. Назва породи походить від функціонального призначення перших представників породи – пасти вівці. Навіть зараз багато фермерів у всіх куточках світу завдячують дисципліні у стаді саме вівчаркам. Вони розумні та витривалі, що має велике значення у випасі худоби.

Наразі виведено багато порід вівчарок, які відрізняються між собою розміром, кольором та типом шерсті, характером і походженням. Серед представників можна назвати: німецьку вівчарку, австралійську вівчарку (ауссі), бельгійську вівчарку (малінуа, тервюрен, лакенуа і грюнендаль), голландську вівчарку, шотландську вівчарку (колі), англійську вівчарку, ірландську вівчарку, середньоазійську вівчарку (алабай), кавказьку вівчарку, грецьку вівчарку тощо. Це список невичерпний.

Особливості вівчарки

Багато господарів обирають вівчарок з огляду на їх характер. Вони віддані, формують міцний зв’язок із власником, мають сильні захисні інстинкти. Можете бути впевнені, що у випадку загрози для вашого життя, собака буде захищати вас до останнього.

Так як ця порода була виведена спеціально для випасу стада, вони відрізняються працьовитістю та енергійністю. Завдяки цим рисам вівчарки демонструють вражаючі навички у поліції, армії, охороні, пошуково-рятувальних операціях. Для того, щоб виконувати такі важливі завдання та бути вірним помічником, вони повинні бути розумними та швидко вчитись новим навичкам протягом всього життя, – і це їм прекрасно вдається. Також вівчарки доволі вольові, тому мають потенціал до лідерства та можуть виявляти незалежність у виконанні завдань.

Хоча породи вівчарок сильні та рішучі, вони можуть бути і ніжними та люблячими сімейними собаками. Важливо відповідно тренувати та соціалізувати їх з наймолодшого віку, щоб забезпечити гармонійний розвиток характеру та безпечну взаємодію з дітьми.

Захворювання, притаманні вівчаркам

Вівчарки, як і інші породи собак, можуть стикатися з різними проблемами зі здоров’ям, тому наводимо перелік найпоширеніших захворювань, з якими можуть зіткнутися господарі:

  • Дисплазія суглобів. Це генетично обумовлена проблема, коли суглоби собаки не формуються або функціонують неналежним чином, що може призводити до болю та обмеження рухливості.
  • Серцево-судинні захворювання(мітральна недостатність, кардіоміопатія).
  • Захворювання шкіри(алергії, дерматити, запалення).
  • Шлунково-кишкові проблеми (гастроентерит, захворювання на кишкову патогенну флору).
  • Проблеми з зубами (швидке утворення зубного каменю, пародонтит).
  • Надмірна активність щитовидної залози(гіпотиреоз, гіпертиреоз).

Ці захворювання можуть бути спадковими, розвиватися через несприятливі умови догляду або вплив зовнішніх факторів. Важливо планово відвідувати ветеринара для вчасної діагностики та лікування будь-яких проблем, забезпечувати собаці збалансоване харчування, достатню фізичну активність та відповідний догляд за шерстю та шкірою.

Догляд за вівчарками

Для того, щоб вівчарка росла здоровою та щасливою, необхідно приділяти їй достатньо уваги та сил. Представникам цієї породи необхідна регулярна фізична активність (ігри, тренування та довгі прогулянки). Взявши вівчарку цуценям, необхідно одразу ж займатися соціалізацією тварини, щоб в майбутньому вона вас слухалась та не завдавала клопоту людям навколо. Якщо ви не фанат активного життя або ж живете в квартирі і постійно працюєте, краще розглянути інших собак в якості супутників по життю.

Вівчаркам необхідне збалансоване харчування з правильно підібраною кількістю білків, жирів та вуглеводів. Варто час від часу консультуватись з ветеринаром з приводу раціону улюбленця, щоб бути впевненим, що йому вистачає поживних речовин і що він немає проблем, пов’язаних з неякісним харчуванням.

Не менш важливим пунктом повноцінного догляду за вівчаркою є грумінг. Ви можете дбати про зовнішність улюбленця вдома або ж відвідувати салон грумінгу – це не має значення, якщо ви маєте навички, час, інструменти та простір для проведення доглядових процедур. Якщо з цим є проблеми – довіртесь професіоналам, адже грумери зроблять все швидше за вас і вам не потрібно буде робити генеральне прибирання вдома після банних процедур та провітрювати приміщення.

Комплекс гігієнічних процедур для вівчарки

Шерсть вівчарок має характерну особливість – подвійний тип, який складається з короткого густого підшерстя та довгої ості, який виконує функції терморегуляції та захисту. Тому основною метою грумінгу є догляд за шерстю німецької вівчарки, зокрема вичісування. Воно допомагає не лише покращити зовнішній вигляд тварини, а і позбутись зайвого підшерстя, дати можливість шкірі собаки дихати, прибрати ковтуни, які можуть провокувати дерматити та інші шкірні захворювання. Варто звернути увагу на те, що вичіс повинен бути регулярним, а не лише у періоди сезонної линьки. Коли ви вичісуєте шерсть улюбленця, ви тим самим масажуєте шкіру і покращуєте кровообіг, що сприяє циклічному росту шерсті та її якісній структурі.

Окрім вичісування необхідно регулярно виконувати і наступні процедури:

Стрижка кігтів. Регулярне підстригання кігтів допомагає уникнути їх переростання та дискомфорту при ходьбі.

Чищення вух та зони навколо очей. Вівчарки схильні до вироблення надмірної кількості вушної сірки, тому важливо регулярно очищувати їх вуха. Щоб уникнути виникнення інфекцій і подразнень, притирайте зону навколо очей спеціальними лосьйонами.

Чищення зубів. Окрім щорічної ультразвукової чистки у ветеринара дбайте про ротову порожнину вівчарки вдома. Використовуйте спеціальні пасти та гелі з щіточками для зручності нанесення, а також ви можете придбати в зоомагазинах різноманітні функціональні смаколики, кісточки та смужки для зубів, які будуть і корисними, і принесуть задоволення улюбленцю.

Купання. Вівчарок слід купати за потреби. Необхідно уникати частого миття через ризик змивання захисної плівки та пересушення шкіри. При гарному вичісуванні шерсть самостійно буде очищуватись і ви зможете купати Хвостика раз на декілька місяців. Для даної процедури слід обирати зволожуючі шампуні та кондиціонери та наносити їх масажними рухами, адже при терті шерсть може сплутатись в ковтуни. Уникайте потрапляння води або шампуню в очі та вуха собаки, і пам’ятайте, що при використанні будь-якої косметики необхідно добре змивати її залишки з шерсті. Недотримання цього правила може спровокувати подразнення шкіри та алергічні реакції.

Експрес-линька. Під час сезонної линьки ви можете звернутись у грумінг-салон, де за допомогою спеціальної косметики фахівець може пришвидшити випадіння відмерлої шерсті та полегшити подальше вичісування вдома.

Висушування шерсті. Після купання дбайте про те, щоб добре висушити шерсть вівчарки, адже неприємний запах з’являється як раз через довгу підвищену вологість шерсті. Спочатку видаліть зайву воду за допомогою рушника, не допускаючи сильного тертя. А потім використовуйте фен. Плюс салонного догляду в даному випадку – використання грумерами бустерів, які значно пришвидшують висушування шерсті, не завдаючи собаці шкоди. Шерсть при цьому активно вичісуються за допомогою різноманітних інструментів, щоб вирівняти шерстинки, не допустити ковтунення та досягти найкращого естетичного ефекту.

Стрижка німецької вівчарки

Стрижка собак породи вівчарка може бути етапом грумінгу, але вона має свої особливості. Загалом, ретельний догляд за шерстю собаки допомагає забезпечити йому здорову та блискучу шерсть, а також зберегти загальне здоров’я. Однак господарі можуть вважати, що вичісу для їх Вихованця недостатньо, адже шерсть дуже сиплеться, собаці влітку спекотно, він тяжко дихає, постійно з’являються ковтуни. Тому з’являється запит на стрижку.

Свідомий грумер для вівчарок обов’язково відмовить вам у такому проханні, адже брити вівчарок або стригти їх, залишаючи коротку шерсть, не можна.

Давайте розглянемо основні моменти такої категоричності.

  1. Як було вищевказано, вівчарки мають подвійний тип шерсті, який виконує функцію терморегуляції. Тобто собака має природний захист від холоду взимку та від спеки влітку. Стрижка може позбавити їх цього захисту, що може вплинути на їх здатність регулювати температуру тіла і провокувати переохолодження або тепловий удар, опіки та пігментацію шкіри.
  2. Стрижка може призвести до порушення природного балансу шкірного покриву, зокрема, до збільшення ризику подразнень, висипань або сухості. Це особливо стосується німецьких вівчарок з чутливою або проблемною шкірою.
  3. Довга шерсть допомагає захистити шкіру від ушкоджень, що можуть виникнути внаслідок різних активностей. А за її відсутності вівчарка стає вразливою.
  4. Якщо основний запит на стрижку спровокований сильною линькою, то ви не вирішуєте проблему. Улюбленець продовжить линяти так само і після стрижки, просто через довжину шерсті це може бути не так помітно одразу. Краще запишіть улюбленця в салон на експрес-линьку.

Якщо ви все-таки вирішили підстригти ввівчарку, то у грумінг-салонах вам можуть запропонувати зробити окантовочну стрижку, з урахуванням нешкідливості для здоров’я собаки.

Вона полягає у зістриганні очосів на ногах, які можуть збирати реп’яхи та інше сміття під час прогулянок. Також грумер може округлити грудку для досягнення естетичного ефекту та підрівняти юбку на животі. Обов’язково забривається шерсть на подушечках лап для уникнення розвитку грибка та потрапляння дрібного сміття у ніжну зону. Прибирається зайва шерсті у зоні животика, попи та статевих органів для спрощення гігієнічного догляду за твариною.

Рекомендуємо використовувати послуги досвідченого грумера для стрижки німецької вівчарки. Фахівець знає як правильно зістригти шерсть, щоб забезпечити оптимальний комфорт та подбати про здоров’я вашого улюбленця.

Особливості догляду за вівчарками в різні пори року

Ретельний догляд та задоволення потреб вашого собаки надзвичайно важливі, тому при зміні пори року зверніть особливу увагу на декілька моментів.

Весною розпочинається сезон линьки і вівчарку необхідно більш інтенсивніше та частіше вичісувати, щоб запобігти заковтуненню шерсті та пришвидшити ріст нової. Не забувайте про протипаразитарну обробку, так як температура підвищується і активізуються кліщі.

Влітку збільшується кількість прогулянок та купань у річках чи інших водоймах, тому обов’язково висушуйте шерсть, слідкуйте за водним балансом вівчарки і не зловживайте прогулянками під палючим сонцем. Придбайте охолоджуючий килимок або ж спеціальну амуніцію, щоб допомогти терморегуляції улюбленця.

Восени в собак знову починається сезон линьки, тому активний регулярний вичіс – наша основна мета. При підготовці до холодів впевніться, що шерсть вівчарки достатньо зволожена, густа, а шкіра немає ознак сухості та запалень.

Взимку варто приділяти особливу увагу лапам. Сніг, сіль, пісок та інші речовини, якими посипають слизькі доріжки, можуть викликати подразнення шкіри та тріскання подушечок. Обов’язково використовуйте спреї та воски до та після прогуляно, регулярно забривайте шерсть на подушках лап для уникнення накопичення дрібного сміття.

У мережі салонів грумінгу “V.O.G DOG” у м. Києві ми розуміємо, що кожна вівчарка має свої унікальні потреби та особливості. Тому ми гарантуємо персоналізований підхід до кожного клієнта та його улюбленця, забезпечуючи найвищий рівень комфорту і задоволення.

Не відкладайте догляд за вашим улюбленцем на потім. Запишіться на процедури у наших салонах вже зараз, і ми з радістю допоможемо вівчарці виглядати і почуватися краще, тим паче наразі триває активний сезон линьки.

Запишіть Вашу Вівчарку на грумінг