Усі власники тварин дбають про своїх Улюбленців і хочуть, щоб вони були щасливі, здорові та жили якомога довше. Проте є захворювання, ознаки яких не завжди легко помітити. До таких хвороб відносяться серцеві захворювання.
Основні групи патологій
У собак можна виділити дві групи кардіологічних патологій – вроджені та набуті. Підхід до діагностики яких суттєво відрізняється:
- У деяких порід собак (сенбернарів, боксерів, доберманів, такс, той-тер’єрів, чи-хуа-хуа) є схильність до вроджених патологій серця. При чому ця паталогія має індивідуальний характер, тому від повністю здорових батьків можуть народжуватися цуценята з вадами серця чи іншими захворюваннями.
- Набуті серцеві захворювання розвиваються на фоні надто великих фізичних навантажень або перенесених інфекційних хвороб. Іноді патологію можна виявити після травм, масивних кровотеч або супроводжує онкологічне захворювання.
Набуті хвороби серця собак, на відміну від вроджених, піддаються лікуванню, проте успіх, насамперед, залежить від терміну, на якому діагностували захворювання. Тому господарю потрібно знати симптоми хвороб серця у собак, і при їх виявленні обов’язково консультуватися у ветеринара. Кардіолог-ветеринар це вузькопрофільний спеціаліст, без допомоги якого неможливо встановити точний діагноз.
Симптоми хвороб серця у собак та їх діагностика
Слідкувати за симптоматикою кардіологічних захворювань потрібно власникам будь-якої породи собаки, особливо у похилому віці пса. Ось перелік небезпечних симптомів:
- Зниження активної діяльності. Ваш Улюбленець відмовляється вести такий активний спосіб життя, як вів раніше.
- Швидка втомлюваність.
- Задишка – тяжке, часте дихання при якому собака може навіть хрипіти. Зменшена глибина дихальних рухів, тобто грудна клітка при цьому сильно рухається і собака робить дуже активні вдохи, під час яких чути хрип і шум.
- Кашель. Пес починає кашляє без причини і без фізичних навантажень, особливо після сну, зранку, і таке відчуття, наче хоче що-небудь відкашляти. Такий прояв повинен настрожити господаря, бо здорова собака не повинна так кашляти.
- Збільшення об’єму живота. Це відбувається, тому що серце собаки погано працює і рідина починає застоюватися. Також часто при цьому спостерігається важке дихання і це говорить про те, що хвороба вже прогресує.
- Синюшність язика та ясен, слизових оболонок. Якщо собака активно махає язиком і він синіє, але при цьому у пса рожеві щоки та губи, то небезпеки не має. Але якщо губи та ясна синіють це тривожний сигнал, що псу не вистачає кисню.
- Втрата свідомості. Буває так, що собака на прогулянці несподівано може впасти, в неї починають труситися кінцівки, як конвульсії., лапи стають дуже напруженими і не має можливості навіть їх зігнути. Все це моторошна картина.
Будь-який з цих симптомів може свідчити про розвиток хвороби, а якщо спостерігаєте зразу декілька – привід відвідати ветеринара. Лікар призначить необхідне обстеження. Це може бути ультразвукова діагностика серця, рентген грудної клітки, електрокардіограма, загальний аналіз крові та сечі, але якщо хвороба серця є, то в більшості випадків треба пройти комплексне обстеження, аби краще розуміти наскільки серйозна проблема та які є супутні проблеми. При ранній діагностиці прогноз лікування буде хорошим. Якщо лікарю навіть не вдасться повністю справитися з хворобою, то курс лікування допоможе усунути основні найбільш небезпечні для життя і здоров’я симптоми.
Найперше у групі ризику знаходяться собаки з невеликою зайвою вагою і тим більше з ожирінням, Вихованці, які ведуть малорухливий спосіб життя, або, навпаки, відчувають екстремальні фізичні навантаження.
Як попередити серцевий напад і продовжити життя собаки
Щоб попередити серцевий напад, найперше, потрібно забезпечити Вихованцеві правильне годування, підібрати збалансований раціон, що відповідає всім потребам. Потрібно виключити з харчування пса всі продукти з вашого столу. Особливо небезпечні для собаки: авокадо, шоколад, сире м’ясо і риба, кістки, мучні та солодкі вироби. Важливо підтримувати здорову вагу – для цього потрібно стежити за щоденним споживанням калорій і не перевищувати рекомендовані порції. Також гуляти з собакою не менше двох разів на день, разом грати в ігри, при цьому не можна допускати надмірних фізичних навантажень. Намагайтеся вберегти собаку від стресів та приділяйте їй достатньо часу та уваги.
Обов’язково проходьте щорічний медичний огляд з Хвостиком і робіть профілактичні візити до ветеринарної клініки. Якщо у тварини вже діагностовано захворювання або є ризик розвитку інфаркту, варто збільшити частоту відвідувань до 2 разів на рік. Також важлива рекомендація – дотримуйтесь графіка вакцинації та вчасно проводьте протипаразитарні обробки.
Дотримуючись рекомендацій та правил догляду за вашою собакою, Ви збережете його від захворювань серця, вбережете від наслідків хвороб та створите умови для гармонійного та щасливого життя.