Експрес-линька для собак і кішок або вичісування – це комплекс процедур, що позбавляє домашніх улюбленців та їх власників від шерсті, що линяє.

В результаті шерсть собаки чи кота перестає сипатись, стане блискучою і шовковистою, буде легко розчісуватися та менше бруднитись.

Експрес-линька дозволить Вам забути про надокучливу шерсть Хвостика на місяці.

У салонах грумінгу V.O.G DOG ми працюємо з усіма породами собак і кішок, будь-яких розмірів: короткошерстими та пухнастими, породистими та дворняжками, великими та маленькими, з мопсом, шпіцем, самоїдом, мейн-куном чи британцем, неважливо.

Знання, досвід, наявність приміщення, необхідних інструментів та професійної косметики, любов до тварин, терпіння, добре ставлення та відповідальність дозволяють нам проводити експрес-линьку для собак та котів якісно та без стресу для улюбленців. 

Чи просто вичісувати собаку, кішку?

Деяким, особливо тим, хто не пробував, може здаватися, що вичісати шерсть у собаки або кішки досить просто. Це не зовсім так.

Давайте спробуємо разом, проведемо експрес-линьку в домашніх умовах.

Візьміть або підведіть улюбленця до себе та …, з чого Ви почнете? Які питання у Вас виникли: де вичісувати (вдома – у ванні, на кухні або на вулиці), адже шерсть буде всюди; чим вичісувати (для кожного Хвостика – свій інструмент, метод проб та помилок, у результаті – витрачені гроші та купа непотрібного мотлоху, який не працює); вичісувати до миття або після; кішка, або собака не дається; довго поралися, а шерсть залишилася… і т.д.

Багато господарів, починаючи вичісуванням займатись самостійно – з часом приводять своїх Хвостиків до професіоналів.

Линяння у собак і кішок – це природний процес. З ним доводиться стикатися, але далеко не кожному власнику чотирилапого друга. Є чимало порід собак та котів, які не линяють. 

Линяння – це зміна старої шерсті на нову. Якщо Ваш улюбленець квартирного утримання, він може линяти постійно (у квартирі весь час сухо і тепло), але 2 рази на рік, навесні та восени – найбільше.

Якщо у собаки або кішки проблеми зі здоров’ям, стреси, то це може посилити і линяння.

Цуценята починають линяти у 6-7 місячному віці, кошенята – раніше.

Вичісування собак

Якщо собака линяє і настирливо кидає шерсть всюди довкола себе; або відмерла шерсть (підшерстя) не випадає, а застрягає між новими волосинками, збиваючись у ковтуни і роблячи чотирилапого неохайним, як у шпиців, або чау-чау, наприклад, то грумер, або Ви самі повинні регулярно собаку вичісувати, щоб прискорити і швидше закінчити цей процес.

Собаки, яким потрібна експрес-линька:

1. Собаки з, так званим, «примітивним» та подвійним типом шерсті, з підшерстком: хаскі, лайки, самоїди, вівчарки, вельш-коргі, лабрадор-ретрівер, шпіци, чау-чау тощо.

2. Гладкошерсті собаки: мопси, бульдоги, біглі, тер’єри тощо.

Відмерлі волосинки у таких собак уже випали зі своїх цибулин самі, але застрягли на півдорозі.

Щоб процес линьки відбувався інтенсивніше, то грумери купають собаку за допомогою двох шампуней та кондиціонеру за типом шерсті, під натиском повітря видувають відмерлу шерсть за допомогою фену або бустеру і використовують різні спеціалізовані інструменти для грумінгу, які грумер підбирає індивідуально. Це може бути фурмінатор, спеціальний гребінь для експрес-линьки, гумова, або силіконова рукавичка, рукавичка, пуходерка, гребінець з короткими або довгими зубами, а також пальці грумера. Загалом, арсенал інструментів дуже великий. Вичісування шерсті відбувається як до, так і після купання.

Вичісування собак у зоосалоні ніколи не проводиться ізольовано, але завжди у комплексі.

До перерахованого вище додається «лапакюр» – підстригання і підпилювання кігтів, видалення вовни з подушок лап, а також чищення залоз і вух.

На скільки вистачає результату вичісування для собак? Приблизно на 1-2 місяці.

Вичісування котів

Майже всі кішки та коти линяють, залишаючи навколо себе шерсть у вигляді гострих голок в обшивці дивана або пух, що літає по квартирі.

Шерсть у котиків, особливо довгошерстних, часто залишається на шкірі разом із новими волосинками, що спричиняє появу ковтунів.

Впоратися з цими проблемами для господаря кішки непросто, адже часто улюбленець просто не дозволяє себе вичісати. Загалом ця процедура для Хвостика повинна бути приємна (як погладжування і чухання за вушком і животика), але за умови, що проводиться часто, швидко і дбайливо, та й ковтунів немає.

За винятком сфінксів, всім кішкам та котам необхідна експрес-линька.

Іноді, ніякий догляд і вітаміни не запобігають появі слідів персів, британців, шотландок, сибіряків або мейн-кунів у місцях, що найбільш не підходять для господарів.

На відміну від собак, вичісування або експрес-линька кішок може проводитися на суху шерсть, враховуючи знижену стійкість до стресів у наших хвостатих улюбленців.

Інструменти для експрес-линька кішок підбираються індивідуально. Це може бути фурмінатор для гладкошерстих і короткошерстих улюбленців (фурмінатори бувають різні) або різні граблі, гребені, пуходерки, силіконові рукавиці.

Головне, щоб процедура проходила легко і по можливості швидко.

Ковтуни здебільшого вистригаються. Купають кішок після вичісування.

Після купання, шерсть обов`язково сушиться з паралельним вичісом, але за умови надання такої можливості котиком.

Найкраще проводити вичісування у салоні, де є всі необхідні інструменти та в комплексі з іншими процедурами.

Результату експрес-линьки котів зазвичай вистачає від 1 до 2 місяців.