В наш час стрімко набирають популярність кокапу. Цих Хвостиків можна зустріти в більшості українських міст і це прекрасно. Їх геном доволі різноманітний. Колір шерсті, розмір, риси характеру залежать від батьків (кокер-спанієля та пуделя), яких схрестять для народження цуценят. Тож давайте дізнаємось більше про цих унікальних собак та як правильно за ними доглядати.

Історія походження кокапу

Кокапу почали виводити в 1950-х роках у Сполучених Штатах Америки. Заводчики прагнули поєднати кокер-спанієля та пуделя, щоб в результаті отримати надзвичайно розумну, товариську, лагідну собаку з гіпоалергенною шерстю, яка майже не линяє. І це їм, безумовно, вдалося. Кокапу швидко здобули популярність і розпочалась ера розведення дизайнерських порід. Як і більшість гібридів, кокапу не визанано окремою породою, однак вони мають свої клуби і асоціації, які підтримують їх стандарти і займаються просуванням їх інтересів (Cockapoo Club of America, Cockapoo Club of Great Britain).

Зовнішній вигляд кокапу

Кокапу мають дуже привабливий вигляд і відрізняються один від одного, оскільки можуть успадковувати риси як кокер-спанієля, так і пуделя. Розмір собаки буде залежати від того, який пудель буде використовуватись для схрещування. Це дозволяє створювати кокапу різних розмірів, від маленьких до середніх. Вага може варіюватися від 5 до 30 кг, а висота в холці – від 25 до 45 см.

Шерсть у кокапу може бути кучерявою, хвилястою або більш прямою. Якщо у вашого малюка шерсть кучерява або хвиляста, то у нього переважають гени пуделя і шерсть майже не линятиме і вважатиметься гіпоалергенною. Якщо ж більш пряма, то можна сказати про перевагу генів кокер-спанієля і вам не уникнути сезонної линьки. Не зважаючи на тип шерсті, колір може бути унікальним. Стандартів окрасу не існує, тому ваш собака може мати будь-який колір в поєднанні з різноманітними підтонами.

Особливістю породи сміливо можна назвати вуха кокапу. Вони довгі, покриті густою шерстю, і це все завдяки кокер-спанієлю.

Характер кокапу

Кокапу дуже соціальні і люблять спілкування. Вони швидко знаходять спільну мову з дітьми і добре ладнають з іншими домашніми улюбленцями. Завдяки інтелекту, успадкованому від пуделя, кокапу легко піддаються дресируванню, швидко освоюють нові команди і можуть брати участь у різноманітних змаганнях. Вони активні, грайливі, люблять прогулянки та активні ігри, віддані своїм власникам і прагнуть проводити з ними якомога більше часу. Це робить їх чудовими партнерами для активних людей.

Харчування кокапу

Збалансоване харчування грає важливу роль для підтримки здоров’я кокапу. Необхідно обирати якісний корм і контролювати кількість їжі, щоб уникнути ожиріння. За порадою ветеринара ви можете додавати в раціон улюбленця вітаміни та інші харчові добавки.

 

Фізична активність кокапу

Кокапу потребують регулярних фізичних навантажень. Вони люблять активні ігри на свіжому повітрі і будуть раді проводити час на природі. Щоденні прогулянки допоможуть їм залишатися здоровими, а рання соціалізація – вирости впевненими і дружелюбними собаками.

Здоров’я кокапу

Кокапу, зазвичай, здорові собаки, але вони можуть успадковувати деякі генетичні захворювання від своїх батьківських порід: дисплазію тазостегнового суглоба, проблеми з очима, включаючи катаракту і прогресуючу атрофію сітківки, вушні інфекції через довгі вуха, алергії, які можуть проявлятися у вигляді свербіння шкіри або проблем з травленням. Регулярні візити до ветеринара допоможуть своєчасно виявити і попередити лікування можливих захворювань.

Грумінг кокапу

Грумінг кокапу – важлива складова догляду за ним та включає в себе ряд процедур, які необхідно виконувати регулярно та відповідально, адже від цього залежить здоров’я собаки. Зокрема, при недотриманні регулярності або відсутності грумінгу взагалі у кокапу можуть з’явитись проблеми з зубами, він буде страждати на інфекційні захворювання вух, шерсть утворить суцільний щільний брудний панцир, під яким шкіра не отримуватиме достатньої циркуляції повітря та з’являться запалення, дерматити, лупа. Цього всього легко уникнути, якщо послідовно виконувати наступні процедури:

  1. Перевіряйте лапи після кожної прогулянки на наявність дрібного сміття та бруду між подушечками і регулярно обрізайте кігті.
  2. Чистіть зуби кокапу щодня або принаймні кілька разів на тиждень за допомогою зубної щітки і пасти, призначеної для собак.
  3. Оглядайте вуха щотижня і чистіть їх за необхідності. В зоомагазинах ви можете придбати спеціальні засоби для чистки вух у вигляді спреїв, лосьйонів, серветок. Обирайте найзручніший для вас варіант.
  4. Слідкуйте за чистотою зони навколо очей, очищайте шерсть від слизу. У разі появи доріжок від сліз, зверніться до ветеринара для виявлення причини.
  5. Розчісуйте шерсть кокапу кілька разів на тиждень, а в деяких випадках – щоденно, особливо якщо шерсть кучерява або хвиляста і схильна до утворення ковтунів. Особливу увагу приділіть місцям, де найчастіше утворюються ковтуни: за вухами, на животі та на лапах.
  6. Купайте кокапу приблизно раз на місяць або за потреби (наприклад, якщо ваш улюбленець забруднився). Використовуйте шампунь, призначений для собак з чутливою шкірою або гіпоалергенний шампунь, щоб уникнути подразнень.
  7. Рекомендуємо регулярно підстригати шерсть кокапу, особливо якщо вона кучерява або хвиляста. Стрижка може включати як підстригання шерсті на всьому тілу, так і формування певних зачісок, таких як хвостики, косички на голові, довгі чи короткі вушка, штанці-кльош, хвіт з помпоном тощо. Якщо ви не маєте досвіду в стрижці собак, краще звернутися до грумера.

Хоча багато аспектів догляду за кокапу можна виконувати вдома, регулярне відвідування салону грумінгу також є важливим. Професіонал може забезпечити більш ретельний догляд за шерстю, стрижку і чищення вух, що допоможе підтримувати здоров’я і зовнішній вигляд вашого собаки на високому рівні. Щоб дізнатись детальніше про грумінг, стрижку кокапу та вартість у Києві – переходьте на сторінку стрижки та грумінгу собак.

І пам’ятайте, що правильний догляд, любов і увага зроблять кокапу відданим і щасливим членом родини на багато років.

Запис на грумінг кокапу