Кожен власник пухнастого Улюбленця рано чи пізно задається цим питанням. Справді, чи треба купати кішок та котів? Адже вони цілими днями намивають себе самостійно.

Ветеринари з цього приводу сходяться на думці, що здорова чиста тварина купання не потребує. Природа забезпечила представників сімейства котячих шершавим язиком та слиною зі спеціальним складом, за рахунок чого вони самостійно очищають своє тіло від повсякденних забруднень.

Але є випадки, коли треба купати кішок, оскільки без цього їхнє здоров’я опиняється під загрозою:

– тварина довго була безпритульною, підібрана з вулиці;

– хвостате диво має доступ до вільного вуличного вигулу;

– кіт сильно забруднився в бруді або харчових продуктах;

– улюбленець вимазався в токсичних або інших шкідливих речовинах.

У перших двох ситуаціях потрібні спеціальні протипаразитарні шампуні. В останньому варіанті миття має бути ретельним та негайним, інакше є ризик отруєння чи появи шкірних алергічних реакцій.

Багато господарів породистих тварин уточнюють у ветеринарів, чи потрібно купати кішок перед виставками. Фахівці не рекомендують проводити водні процедури безпосередньо перед заходами та поїздками. Купання та стрес, викликаний ним, можуть знизити імунітет, що підвищить ризик розвитку простудних захворювань та зараження інфекціями. Між виставками та миттям має пройти не менше 4-5 днів.

Саме тому не треба купати кішок часто. В ідеалі – не частіше ніж 2-4 рази на рік. Виставкових тварин допускається мити 5-6 разів.

Основні правила миття:

● Використовуйте лише спеціалізовані котячі шампуні

Звичайне мило та косметичні засоби, призначені для людей, можуть містити речовини, які негативно вплинуть на шкірні покриви та шерсть вихованця. Це може призвести до захворювань шкіри та волосяних цибулин.

● Максимально підготуйтеся до купання заздалегідь

Це суттєво скоротить час миття. Так, перш ніж купати кішку, потрібно відрегулювати воду до температури не вище 35 ° С, поставити поблизу шампунь і покласти рушник. Можна використовувати м’яку мочалку. У приміщенні слід виключити всі можливості протягу.

● Обережно мийте голову Хвостика

Вода не повинна потрапити у вуха – це загрожує розвитком отиту. Також потрібно берегти очі та ніс. Не пошкодьте вуса в процесі купання.

Професійний догляд за домашніми тваринами від V.O.G DOG

Якщо ви побоюєтеся нашкодити своїм улюбленцям або ви ніколи самостійно не купали котів – краще не ризикуйте. Їх можна довірити нашим досвідченим фахівцям. Професійні майстри з салонів V.O.G DOG готові допомогти з грумінгом тварин, підстриганням кігтів, підбором шампунів та інших косметичних засобів. Ми користуємось лише професійними інструментами, а наші салони мають все необхідне для грумінгу.

В Києві працює 10 салонів V.O.G DOG, в будь-якому з яких можна проконсультуватися, чи треба купати кішок, покупати та отримати інші доглядові процедури.