Як для дорослого собаки, який звик до великих просторів, так і для цуценя, яке тільки починає вивчати світ, сходи можуть бути викликом на різних етапах їхнього життя. Але чому вони можуть боятися сходів? Давайте розглянемо декілька причин.

 

  1. Сходи – незнайомий об’єкт. Перша і, можливо, найбільш очевидна причина – це невідомість. Цуценята часто бояться сходів, тому що ті є масштабними і маловивченими. Все нове здатне вселяти тривогу, особливо якщо це стосується фізичного досвіду.
  2. Фізичний дискомфорт. Собака може не хотіти підніматися і спускатися по сходах, тому що це завдає йому болю (у випадку артриту або травми). Попросіть свого ветеринара виключити медичні чинники перед тим, як допомагати улюбленцю у подоланні страху.
  3. Поганий досвід. Якщо ваш собака впав на сходах або отримав травму в результаті іншого інциденту, він може асоціювати сходи з болем і страхом. Це може пояснити, чому навіть раніше впевнені в собі собаки раптом стають настороженими або нервовими біля сходів.
  4. Візуальний та сприймальний дискомфорт. Сходи, особливо великі або круті, можуть виглядати лякаюче для собаки. Перспектива, відстань між сходинками та загальна орієнтація можуть збивати з пантелику або дезорієнтувати собаку.

Якщо ви помітили, що ваш улюбленець боїться сходів, найкращим буде підхід з розумінням та терпінням. Для початку необхідно пам’ятати, що процес позбавлення будь-якої фобії – справа вкрай тривала. Необхідно дати собаці можливість спокійно подолати свій страх. Можна почати з підбадьорювань та похвал, використовуючи іграшки чи ласощі, щоб заохотити його пройти кілька сходинок. Якщо при кожному прояві спокою перед сходами заохочувати собаку, він справиться зі страхом набагато швидше.

Сподіваємося, що ця стаття допоможе вам краще зрозуміти та підтримати вашого улюбленця у подоланні його страхів.