Хочемо зачепити тему першої стрижки йоркширського тер’єра. Справжньою окрасою цього собаки є його шерсть. 

Через повільний ріст шерсті собака досягає виставкових кондицій лише на третьому році життя.

Догляд за шерстю собаки (грумінг), особливо такої маленької породи, потребує навичок та вміння. Звичайно, необхідно довірити свого улюбленця досвідченому фахівцю, який допоможе підкреслити природну красу. Однак, багато власників вважають за краще навчитися стригти своїх вихованців самостійно, тому часто роблять помилки, які не можуть виправити навіть найкращі майстри.

Перша стрижка йорка вимагатиме максимального терпіння,делікатності та є великим стресом. Грубе, неделікате ставлення до собаки під час першої стрижки посилить стресовий стан. Тому краще проводити процедуру в присутності господаря, який буде поруч і підтримає при необхідності. Так маленький йоркширський тер`єр буде почувати себе набагато спокійніше.

Перед стрижкою йорка необхідно поступово привчити до розчісування. Для цього знадобиться виробити певну стратегію. Тримаючи малюка на максимально близькій відстані, але, не притискаючи до себе, почніть розчісувати його повільними плавними рухами. Протягом цієї процедури підбадьорюйте цуценя спокійним м’яким голосом. Поступово малюк перестане боятися та відчуватиме себе впевненіше.

У півторамісячному віці вперше цуценяті підстригають шерсть в паховій зоні, з метою гігієни. Після того як буде пройдена необхідна вакцинація, починаючи з тримісячного віку, проводиться перша стрижка йорка. Всю шерсть при першій стрижці зістригати не рекомендується, тому що згодом це може негативно вплинути на його структуру волосся, і шерсть втратить свою густоту та блиск.

Цуценя йоркширського тер’єра необхідно привчати до грумінгу з дитинства. Це потрібно не тільки для того, щоб надати собаці гарного вигляду, але й для збереження його здоров’я. Хоч спочатку цуценята неохоче дають себе стригти, але згодом стрижка стає звичною процедурою.

Маленьке цуценя покрите м’якою шерстю, яка має більш тонку структуру та колір. Така шерсть швидко сплутується і звалюється в ковтуни. Тому цуценя необхідно регулярно розчісувати, акуратно вичісуючи сплутані грудочки. Потрібно кілька місяців, щоб шерсть відросла, стала довгою.

Стрижка цуценяти йорка до п’ятимісячного віку називається гігієнічною. Модельну стрижку йорку до 7-8 місяців робити не можна. Після стрижки машинкою волоски, відростаючи, почнуть завиватися, що неприпустимо відповідно до стандартних вимог.

Стрижку проводять у середньому раз на 1,5–2 місяці. Хоча за бажанням господарів можна й частіше.

Перша стрижка цуценя йорка дуже важлива і дуже хвилююча як для господарів так і самої тварини. Тут дуже важливо підібрати професійного грумера,  який дуже ніжно та з любов’ю здійснить першу гігієнічну стрижку за стандартом породи. Грумер навчить малюка правильно стояти на спеціальному столі, навчить не боятися ножиць та гребінця. Грумер покупає малюка за всіма правилами, розплутає ковтуни, висушить шерсть спеціальним феном, підстриже шерсть на кінчиках вух, вищіпає відмерлу (непотрібну) шерсть з вух (неприємна, але обов’язкова процедура для йорків та інших декортивних порід собак), зробить першу гігієнічну та модельну стрижку по стандарту породи.

Грумери нашого салону здійснюють перший грумінг цуценяти йоркширського тер’єра на всіх 10-ти салонах.

Якщо ви хочете записати вашого малюка до салону грумінгу V.O.G DOG, тисніть «онлайн-запис»